Dílo #10100
Autor:pavson
Druh:<žádný>
Kategorie:Próza
Zóna:Jasoň
Datum publikace:01.10.2004 11:00
Počet návštěv:1779
Počet názorů:15
Hodnocení:10

Můj první byt
     Měl jsem z něj nelíčenou radost. Jedna plus nula první kategorie v přízemí panelového domu. Na podlaze bledězelené lino, umakartová kuchyňská linka, koupelna ve stejném provedení. Protože jsem nic nevlastnil, přestěhování jsem zvládl vypůjčeným trabantem za několik minut. V jednom rohu postel, kterou jsem si na chalupě sám vyrobil, v druhém rohu televize, koupená za dvě stovky od kamaráda umístěná na šachovém stolku, který jsem si rovněž zhotovil sám. Ještě stará lednice, pár knížek, které jsem provizorně srovnal do kuchyňské linky spolu s několika kousky otlučeného nádobí a stěhování je hotovo.
     První velký problém nastává hned první noc. Byt je umístěn přímo nad sklepem, kde přezimují tisíce komárů. Jelikož je panelový dům samá škvíra, hladoví komáři se na mě v noci vrhají. Několikrát za noc vstávám a zabíjím komáry, kteří jsou na bílé zdi dobře vidět. Po těch najedených zůstává na zdi výrazná rudá skvrna. Ráno jich napočítám dvacet tři a rozhoduji se pro chemický útok. Chemický útok se vydařil. Příští den přibylo už jen dvanáct nových krvavých fleků, já mám silnou otravu a na rozprašovači vražedného plynu sedí dva komáři a užívají si.
     Další problém jsou sousedi a zvuková izolace panelových stěn. Sousedka zase nekoupila pivo a soused se jí snaží zlepšit paměť. Když už se začínám odhodlávat k zákroku, mění se výrazně zvuky a je jasné, že k tomuhle mě rozhodně soused nepotřebuje. Komáry to asi inspirovalo také a tak mě v noci píchají o sto šest.
     Největší problém je ale pravidelný úklid chodby. Ukažte mi chlapa, který se rád předvádí na kolenou s hadrem v ruce. Navíc v přízemí, kudy nutně musí projít celý dům. Uklízím tedy zásadně v noci a navíc potmě. Přesto jsem neunikl pozornosti. Jednoho dne si na mě počkala sousedka a vysvětlovala mi, že chodbu nemusím uklízet každý den, že to stačí uklidit jen jednou týdně. Od druhé sousedky jsem se ale večer přes stěnu dozvěděl, že jsem "divnej a že ani chodbu neuklízim, protože mě teda nikdy uklízet neviděla a že to teda tak nenechá a že to teda řekne na nejbližší domovní schůzi". Docela se těším, až jí zase bude soused vylepšovat paměť.
    Dlouho jsem si ale bytečku neužil. Na podnikové oslavě MDŽ jsem podlehl atmosféře a podal výpověď. Opustil jsem tak Tachov, pevnou hráz socialismu a míru a vrátil se na pár let do Prahy. Budu bydlet na ubytovně na Zbraslavi, kousek od řeky, takže komárů se tedy nezbavím. 
 




Názory čtenářů
01.10.2004 11:09
Jeff Logos
hezky a čtivě píšeš, líbivá story
01.10.2004 11:10
Humble
Předevčírem jsem zabil jednoho, včera dalšího. Můžete mi někdo vysvětlit, kde se touhle dobou berou komáři a kterak se vyšplhají do devátého patra? :o)
01.10.2004 13:23
josefk
komáři se maj .-))
01.10.2004 14:12
Yfča
:o)*
01.10.2004 14:50
fungus2
Tak to bylo fajn čtení. TIP
01.10.2004 14:54
Hester

dobrý
připomnělo mi to moje stěhování na ubytovnu :-) pár hadrů, pár knížek, kazeťák a budík :-)

01.10.2004 15:27
Albireo
Hezky napsané. *
Humble: asi proto, že oni šplhat nemusí.
avi Leodegrance, aby viděl, že dobrou věc tipnu i mužskému autorovi.
01.10.2004 16:24
Stevenson
.-))) s tou zvukovou isolaci mi to pripomina :


kdyz uz v sexu vycerpali kamasutry paletu
i soused vedle nich v byte, zasel na cigaretu..-)

hezky napsane..T
01.10.2004 16:38
Humble
Já vím, letí podél zdí (nebýt baráku, v téhle výšce už žádný hmyz není), ale s tou roční dobou mi výskyt komárů stejně nejde do hlavy :o)
01.10.2004 16:47
Albireo
No jo, není, protože by tam neměl koho vysávat. Ale nám letos bzučel doma komár i v únoru!
02.10.2004 07:34
stanislav
to musela bejt romantická podívaná na pavlika s hadérkem nočním.... hihi
02.10.2004 12:39
Pavla

jojo, paneláky maj svý nezpochybnitelný kouzlo * a divný sousedi taky :))

04.10.2004 19:18
Monty
Chi chi... jsem si zase vzpomněla na svůj první podnájem... jak jsem se musela na noc opevnit v pokoji, páč na mě dorážel šedesátiletej týpek, majitel toho baráku... možná horší než komáři... píchnutí od nich je snesitelnější. :o)


*
09.10.2004 17:25
blondýna
*
24.08.2005 12:56
Hluk Malér
chi.*

Přidat názor        ...nápověda k hodnocení
Avízo:
Anonym neuděluje tipy Skrytý názor

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)