Dílo #3311 |
Autor: | pavson |
Datum publikace: | 09.02.2004 22:31 |
Počet návštěv: | 4399 |
Počet názorů: | 23 |
Hodnocení: | 12 |
Prolog |
Soutěž se blíží ke konci a proto je třeba do ní poslat ještě jeden příspěvek |
|
V dáli někde svítá (soutěž) |
Vojenská katedra na vysoké škole ještě sice nebyla ta pravá vojna, ale legrace jsme si tam užili dost. Zvláště na závěrečném měsíčním soustředění v Lounech. Nutili nás tam například, abychom při každém nástupu na výdej stravy zpívali bojové písně, stejně jako jedna sovětská rota, která byla v Lounech dva týdny za odměnu. Ta nastupovala ve vzorném bojovém tvaru, vedená hrdým mladým poručíkem a zpívala či spíše řvala při každém nástupu Nělechko v éto vremja byt´ saldátom, vot ja šagaju s avtamátom.... DA JA SALDAT!!! S mimořádným důrazem na poslední slova a samozřejmě ještě přitom hrozně dupali. Protože jsme museli při tomto nástupu absolvovat nekonečně dlouhou cestu kolem celých kasáren, sestavili jsme si dlouhé pásmo hospodských odrhovaček. Pásmo potom vrcholilo písní Tys mě nikdy nemiloval, tys mně lásku JEN SLIBOVAL!!! Se stejnou intonací a dupáním jako Sověti. Po několika dnech za námi přišel ruský poručík a v rámci družby chtěl naší bojovou skladbu naučit. Vyhověli jsme mu a jako bonus jsme ho ještě vybavili další podobnou vojenskou písní - Máme doma gumovýho panáka, ten nám ženský do postele naláká. Je možné, že se někde v ruské stepi zpívají dodnes. Písně nás vůbec provázely celý měsíc. Nezapomenu například, s jakým gustem zpíval náš velitel, dobrosrdečný Rusín plukovník Hricanjuk skladbu Kol kasáren chodila, chtíč ji zmítal - parodii na tehdy populární Drupiho písničku. Zvláště potom refrén Kozy neměla, přesto ho chtěla se mu velmi líbil. Když dozpíval, plynule přešel ke své nejoblíbenější písni a notoval Tag jago jazyg zdále naráží na vygotlané zub...
Ale nejhezčí vzpomínka se váže k jednomu ránu. Asi nikdo nevstává rád v 5.30, zvláště, když ho někdo budí agresivním pískáním a téměř hysterickým řvaním "Budíčéééék" a vzápětí ho nutí běžet v trenýrkách na rozcvičku. To ráno jsme přesto všichni vstali vesele. Petr s Alešem, dvojice oblíbených kladenských hajzlíků, nás totiž přišla vzbudit s kytarou a s písní " V dáli někde svítá, na polštáři vlasů pár, barvy žita " od Katapultu. Od té doby je to jedna z mých nejoblíbenějších písní a spolehlivě mi atmosféru toho rána dokáže vyvolat. |
|
Počet úprav: 2, naposledy upravil(a) 'pavson', 09.02.2004 22:49.
Názory čtenářů |
09.02.2004 22:38
Humble
|
Zařazeno do soutěže |
09.02.2004 22:40
Humble
|
Jo, tohle už znám a znova jsem si to s velkou chutí přečetl.
Mimochodem, nejhorší způsob buzení, jaký znám, je být vzbuzen příšerným řevem "Spětéééé, je teprv šest hodííííín, tak sakra chrááápejtéééééé! :o) |
09.02.2004 22:45
pavson
|
Humble napsal(a): Jo, tohle už znám a znova jsem si to s velkou chutí přečetl.
Mimochodem, nejhorší způsob buzení, jaký znám, je být vzbuzen příšerným řevem "Spětéééé, je teprv šest hodííííín, tak sakra chrááápejtéééééé! :o) Jo prošel jsem si pár starých věcí z P. a váhal jsem, jestli trochu upravím tuto věcičku, nebo sem vetnu Atentát na Nedvědy. Chtěl jsem ti zvýšit účast. |
09.02.2004 22:46
Igor_Indruch
|
Ale jo - i když ta první se mi líbila víc. * |
09.02.2004 22:48
Wopi
|
:) |
09.02.2004 22:49
Humble
|
pavson: Dík za to. Na tuhle věc z P. si dobře vzpomínám, četl jsem to tehdy několikrát a dost dobře jsem se bavil :o)
Atentát na Nedvědy??? To neznám... |
09.02.2004 22:52
pavson
|
Igor_Indruch napsal(a): Ale jo - i když ta první se mi líbila víc. * mně taky, ale u tvých příspěvků zatím váhám, který zvolím, rozhodnu se v den závěrky |
09.02.2004 22:55
Igor_Indruch
|
Proč rozhodovat? Já Ti tipnul obě! ;o)) |
09.02.2004 22:57
pavson
|
Igor_Indruch napsal(a): Proč rozhodovat? Já Ti tipnul obě! ;o)) dobrá, nebudu krkoun |
09.02.2004 22:59
Pavla
|
:) |
09.02.2004 23:12
pavson
|
Humble napsal(a): pavson: Dík za to. Na tuhle věc z P. si dobře vzpomínám, četl jsem to tehdy několikrát a dost dobře jsem se bavil :o)
Atentát na Nedvědy??? To neznám... Prolog - Na podzim roku 2002 připravovali bratři Nedvědové monstrkoncert na spartakiádním stadionu, z koncertu nakonec sešlo.
Atentát na Nedvědy
Původně jsme chtěli spáchat atentát na televizi Nova, ale pak začal v rádiu zpívat František Nedvěd o čtyřech eskymech a bylo rozhodnuto. Největší prznitelé české kultury jsou bratři Nedvědové. Plán byl celkem jednoduchý. Narušíme jejich připravovaný koncert v prosinci na Strahově. Celé akci jsme hned dali krycí název a krycí jména jsme si dali i navzájem.
Pro vlastní podnik byly vytvořeny akční dvojice. Já jsem byl ve skupině s Marabu a naším úkolem bylo pronést na Marabině těle navinutý transparent a já se měl přibelhat na místo Sklizně o francouzských holích. Ty měly potom posloužit ke vztyčení transparentu. Další dvojici tvořili Káně a Sup, kteří měli odlákat pozornost pořadatelů zinscenovanou rvačkou. V poslední dvojici potom byli Ornitolog a Poštolka, kteří měli celou akci dokumentovat na kameru.
Na transparent jsme napsali " Nedvěde netokej, otylý hroch není jelen ve skoku " a v opuštěné tovární hale jsme oprovedli zkoušku. Ornitolog pracuje u filmu a tak nebyl problém sehnat i dvacet komparsistů, kteří představovali fanoušky obou Dinosaurů. Zkouška proběhla na výbornou. Sklizni nestálo nic v cestě.
Jak jistě víte, k akci nakonec nedošlo. Jeden z komparsistů byl agentem BIS a koncert byl překvapivě na poslední chvíli zrušen.
|
10.02.2004 00:06
Monty
|
Ehm... Machi dělala kdysi u vojáků někde ve skladu a ráda mi vyprávěla, jak vojcli při pořadových cvičeních zpívají s podobnou dikcí jako tvoji Rusáci "Jede jede mašinka, kouří se jí Z KOMÍNKA".
Mimochodem, Honza je Bůh a Franta jeho prorok. :o)
* |
10.02.2004 07:15
josefk
|
fajn!
už sem se skoro chvěl, že zas někde vyleze nějaká ta hvězda barevná...dennice života našeho .-) |
10.02.2004 09:06
Humble
|
pavson: Dík, vzpomněl jsem si :o)
Monty: Honza je bůh. Po několika infarktech, s jeho věkem a vizáží balit šestnáctky - jedním slovem neuvěřitelné :o) |
10.02.2004 13:15
Ilona
|
:) Dávám ti tip. |
10.02.2004 15:55
Wiki
|
Humble : ještě jsi zapoměl na mozkovou mrtvici :-) |
10.02.2004 17:27
fungus2
|
Fajn!! TIP |
11.02.2004 16:05
Hester
|
:-)))*
Humble, Honzovi nic jinýho nezbývá než balit šestnáctky... myslíš, že by ho chtěla čtyřicítka s mozkem v hlavě??? |
11.02.2004 18:13
Humble
|
Hester: Hmmm, to asi opravdu ne. Já si na něj pamatuji, ještě když byl ženatý - bydlel v bytě nad sestřenicí a když jsme šli na balkon na cigáro, nad námi se obvykle zjevila vytlemená tvář Božského J. N. Shocking adventure :o)
Wiki: Nojo, škoda že nejsem šestnáctka :o) |
11.02.2004 21:14
stanislav
|
:o)
* |
Přidat názor ...nápověda k hodnocení  |
(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)
|