Dílo #67123
Autor:pedvo
Druh: Tvorba
Kategorie:Próza/Povídka
Zóna:Jasoň
Datum publikace:22.11.2012 09:49
Počet návštěv:743
Počet názorů:13
Hodnocení:4 1 4

Uštván

 
 
                                                 UŠTVÁN

     Zašel jsem si k lékárně, abych se podíval, jakou mají otevírací dobu; hodí se to vědět, v případě potřeby to může ušetřit čas. Tabulka s provozní dobou visela na dveřích, dveře jsou šoupací, na fotobuňku. Když před nimi stane zákazník, rozšoupnou se. Stanul jsem před nimi já, dveře se otevřely a s nimi odjela i zmíněná tabulka. Doprava. Ukročil jsem za ní, sešel jsem tím fotobuňce s očí a než jsem si stačil něco přečíst, dveře se zavřely a tabulka byla zase na původním místě. Vydal jsem se za ní, dostal jsem se do zorného pole fotobuňky, dveře se otevřely, šel jsem tedy za nimi…
     Nejsem běžec dlouhých tratí a zhroutil jsem se za pár minut. Kolena pode mnou klesla a já jsem klesl s nimi. Tím jsem se ztratil z dosahu fotobuňky, přestože jsem zůstal v prostoru vcházejícího zákazníka. Dveře se zavřely a na nich mi před oči přijela tabulka s kýženými informacemi. Neměl jsem ale už sil si je přečíst, a po pravdě řečeno, ani mě už nějak nezajímaly.
 
 

Názory čtenářů
22.11.2012 14:08
patafyzik
nedotažená groteska
22.11.2012 16:23
Wiki
tohle dobře znám :-) když se pokouším vylepit na podobné dveře nějaké upozornění - naprosto neřešitelný problém :-)
chtělo by to asi ještě zapracovat na povídce - námět je zajímavý
22.11.2012 16:52
Stínohra
mě se to líbí takhle, taková neblahá zkušenost, kterou přinesl den, jedna z věcí, který můžou člověka dovést k nepříčetnosti, když jich je víc. Mě je to sympatické :-)
22.11.2012 19:05
pedvo
patafyzik - Spíš jako gag jsem to mínil, do grotesky tomu opravdu dost chybí.
Wiki - Jistě by se to dalo ledasčím obohatit, ale úmysl byl jen vyvolat představu nešťastníka, zoufale běhajícího sem a tam.
Stínohra - Tak nějak to mělo působit, taková zkušenost je jistě nanejvýš neblahá.
Díky vám všem za komentáře.
22.11.2012 22:53
fungus2

23.11.2012 09:08
Mario Czerney
Taková hloupá rezignace, prý dokonce neřešitelný problém! A při tom je to tak prosté:
Za prvé: vejít dovnitř a zeptat se lékárníka (pokud nemáte náladu bavit se s lidma, je tu druhá možnost):
za druhé: Vždy sebou nosím velký kámen, asi padesátikilový, do batohu se vejde snadno. Je dobrý mít takový kámen při sobě. Má mnohostranné využití: Když vás někdo štve, majzne te ho jím, když jste unaven, spočinete na něm... atd, atd. A jezdící dveře zablokuje zcela bezpečně.
pořiďte si podobný kámen a vytesejte do něj vlastní rukou: Konec hloupým rezignacím!
23.11.2012 23:13
Suvicka
nápad dobrý.. jen ho dotáhnout do absurdna ... tedy do úplný ptákoviny:-)))
24.11.2012 16:36
pedvo
Fungus2 – Dík za tip a smajla.
Mario Czerney – Neoznačil jsem to za neřešitelný problém. Rezignace byla způsobena naprostým vyčerpáním. Vejít dovnitř a zeptat se lékárníka nebylo možné, protože bych tím přišel o možnost napsat toto drama. Kdybych byl schopen nosit u sebe takový kámen, nezhroutil bych se před těmi dveřmi a zase bych nic nenapsal. Neúprosný osud prostě zapracoval ve prospěch obohacení literatury o jeden skvost.
Suvicka – Mně už to takhle přišlo jako úplná ptákovina. Něčím navíc už bych asi zamáz právě ten dojem, který jsem chtěl vyvolat: Zoufalé běhání sem a tam. Třeba by to nějak šlo, ale mne nic nenapadlo, stačilo mi to takhle.
Díky vám všem za pozornost mně věnovanou.
25.11.2012 01:18
Mario Czerney

Takjo, jeden skvost:-) Vejít dovnitř a potkat krásnou lékárnici... další šperk světové literatury.

27.11.2012 14:37
pedvo
Mario Czerney - O tebou nastíněný skvost tedy světová literatura přišla. Nicméně takových skvostů už je víc než dost a ten, který jsem zplodil já, je jedinečný.
31.08.2013 19:53
play
))
01.09.2013 10:56
pedvo
play napsal(a):
))
Děkan.

Přidat názor        ...nápověda k hodnocení
Avízo:
Anonym neuděluje tipy Skrytý názor

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)