Přiřazení fotografie k vašemu účtu

Pro zobrazení vaší fotografie v diskuzích a na dalších místech je třeba mít založen účet ve službě Gravatar. Tuto službu využívají také například některé blogy a redakční systémy, takže svou fotografii pak budete moci automaticky využívat i jinde.

  1. Zaregistrujte se na stránce: https://cs.gravatar.com/site/signup/. Do políčka "Email" zadejte svou e-mailovou adresu - nejlépe tu, kterou používáte zde:

  2. Po kliknutí na tlačítko "Zaregistrovat se" se zobrazí zpráva "Potvrzovací e-mail byl odeslán!" Následně vám přijde e-mail s odkazem pro dokončení registrace, který otevřete - zobrazí se stránka pro vytvoření účtu:

  3. Zde vyplňte zvolené uživatelské jméno (povolena jsou pouze malá písmena a číslice) - pro kontrolu, zda je volné použijte tlačítko "check" (není-li uživatelské jméno k dispozici, zobrazí se zpráva "XYZ není dostupný"). Dále vyplňte 2x heslo a klikněte na "Zaregistrovat se".

  4. Pro přidání fotografie v dalším kroku klikněte na "Pro přidání jednoho klikněte zde!":

  5. Následně vyberte zdroj fotografie - máte-li ji uloženu na počítači, zvolte "Pevný disk mého počítače":

  6. Vyberte fotografii tlačítkem procházet a pak klikněte na "Další":

  7. Pomocí myši označte výřez fotografie a klikněte na "Oříznout a dokončit!":

  8. Dále zvolte pro vaši fotografii hodnocení "G" (označuje fotografie vhodné pro zobrazení na všech stránkách):

  9. Přiřazení fotografie k vaší e-mailové adrese je tím dokončeno. Pomocí odkazu "přidejte nový obrázek" můžete přiřazovat další fotografie a pomocí odkazu "přidejte nový e-mail" další vaše e-mailové adresy - aspoň jedna musí být shodná s tou, kterou používáte zde!

  10. Další informace o službě Gravatar naleznete zde.