Dílo #71413
Autor:Pepík z Hudlic
Druh: Tvorba
Kategorie:Próza/Fejeton
Zóna:Jasoň
Datum publikace:04.02.2018 08:05
Počet návštěv:128
Počet názorů:3
Hodnocení:2 1

Tady hlídám já!

Sdělit kolemjdoucímu, že v domě či na zahradě, popřípadě u jiného objektu, hlídá pes, lze různými způsoby. V minulosti se často psalo „Pozor, zlý pes!“ A opravdu mi tato cedulka naháněla hrůzu. Představoval jsem si, že z domku se vyřítí nějaká krvelačná bestie, která mě rozcupuje na kousky.
Kdysi dávno jsem na zdi nějaké fabriky viděl nápis „Objekt je střežen PSEM“. Slovo „psem“ bylo napsáno tak obrovitými písmeny, že jsem přemýšlel, co to je za zkratku. Třeba „Objekt je střežen Pražskou správou elektrické manipulace“ nebo tak něco. Teprve po delší chvíli mi došlo, že to není zkratka, ale tvar naprosto obyčejného slova „pes“.
A od doby, kdy jsem se rovněž stal majitelem psa, jsem si těchto cedulek začal všímat víc. Jak se zdá, cedulkám „pozor, zlý pes“, dávno odzvonilo. Na jedné procházce kolem zahrádek s malými chatičkami jsem na plotě uviděl nápis „Tady hlídám já!“ A u něj samozřejmě otevřená morda krvežíznivého vlčáka. Tento nápis jsem už ostatně viděl víckrát, takže mě nepřekvapil. Hned na další brance byla rovněž cedulka, ale tam mě opravdu pobavila. Bylo na ní napsáno: „Pozor, hodný pes.“ Vedle se skvěl obrázek jakéhosi hnědého naprosto mírumilovného ratlíka. Ale majitelka usoudila, že je třeba připojit nějakou poznámku, a tak dodala: „Ale panička má nervy v prdeli!“ Nervy v kýblu, to je normálka. Ale nervy v prdeli, to už je co říct!
No řekněte, nešli byste na zahrádku si s dotyčnou paničkou popovídat? Nebo třeba i místo toho hodného pejska hlídat?

Názory čtenářů
12.02.2018 19:05
Pepík z Hudlic
Ještě jsem našel jednu zábavnou cedulku: "Já jsem u plotu za 5 vteřin. A ty?"
13.02.2018 06:30
slunečnice
Určitě bych s popovída šla. Taky mám psa, takže vím, ale nervy v p..deli ani nikde jinde naštěstí nemám. :-)
17.02.2018 22:13
josefk
proč hlídat, jestli vyleze?

Přidat názor        ...nápověda k hodnocení
Avízo:
Anonym neuděluje tipy Skrytý názor

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)