Dílo #71411
Autor:Pepík z Hudlic
Druh: Tvorba
Kategorie:Próza/Fejeton
Zóna:Jasoň
Datum publikace:01.02.2018 12:03
Počet návštěv:170
Počet názorů:6
Hodnocení:3 1

Opravdu cyklostezka?

V okolí Prahy je řada cyklostezek, které se těší velké oblibě. Mé oblibě se těší cyklostezka vedoucí podél Vltavy z Tróje do Klecan.
Dříve bylo nutno projet Stromovkou a po Trojské lávce se dostat na druhý břeh Vltavy. Teď co lávka spadla, je to ztíženo tím, že je třeba v určitou hodinu stihnout přívoz. Poté, co ve Stromovce kličkuju mezi matkami s kočárky, dětmi na odrážedlech, volně puštěnými psy a nevím přitom, kdy se srazím navíc s nějakým dalším cyklistou, cestou na lodičce si oddechnu: na cyklostezce už to bude havaj, tam si hezky pojedu.
Nikoli. Je neděle odpoledne, svítí sluníčko, a tak se řada Pražanů rozhodla, že si po cyklostezce udělá pěší procházku. Předpokládala bych, že když půjde víc lidí, že se seřadí spořádaně do zástupu, nebo alespoň do dvojstupu. Chyba lávky. Čtyři lidi jdou hezky vedle sebe a povídají si. Zpomaluji, protože není možné předjíždět, v protisměru totiž jedou dvě kola a za nimi inlinista. Konečně! Předjíždím. Spadl mi kámen ze srdce.
Jedu dál. A kdopak si to tu nešlape. Nějaký postarší pán s chundelatým psem. Pes je pochopitelně volně a rozhodně se nechová disciplinovaně. Pobíhá zleva doprava a radostně štěká na páníčka.  „Pozor!“ zařvu. Pán naštěstí zareaguje a psa zavolá ke kraji. Uf, projel jsem.
A zase vesele dál. Cyklostezka kopíruje břeh Vltavy. Na protějším břehu je trať a právě po ní jede vlak. Vyberu zatáčku. Ale co nevidím? Rodiče si vyšli na procházku asi s dvouletým klukem v kočárku. Kočárek postavili vtipně napříč přes cyklostezku, z jedné strany stojí tatínek, z druhé maminka: “Podívej, vláček!“ Není kudy projet. Ruply mi už nervy. “Pozóóór!“ řvu jako na lesy. Sláva, tatínek ustoupil z mé dráhy!
Když dojedu do Klecan, je ze mně uzlíček nervů. Přemýšlím, pro koho vlastně ta cyklostezka byla postavena. Možná tam měli udělat ještě pomalý pruh pro chodce, tak jako na silnicích ve městech bývají pruhy pro autobusy.

Názory čtenářů
02.02.2018 19:42
josefk
Předpokládala bych, že
Uf, projel jsem.

Uf, mám v hlavě zmatek. :)
02.02.2018 20:38
Pepík z Hudlic
Nebo Uf, nebyl jsem pokousán. :-)
02.02.2018 23:51
josefk
myslel jsem - podle textu, že mám zmatek z toho, jestli jsi ogar či děvucha :)
03.02.2018 14:44
Pepík z Hudlic
Inu, já jsem takový hermafrodit. :-)))
22.02.2018 11:52
sokrates
no jo, cyklostezky ... nějakej debil z vlády dostal (nebo ukradl) kolo a rozhodl se, že chce mít cyklostezky, aby nebloudil ...
22.02.2018 15:44
Pepík z Hudlic
Aha, už tomu rozumím. Tak ony jsou vlastně pro pěšáky z vlády... :-)

Přidat názor        ...nápověda k hodnocení
Avízo:
Anonym neuděluje tipy Skrytý názor

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)