Téma #964
Autor:Montrealer
Fórum:
Obecná diskuze
Datum publikace:10.12.2008 09:36
Počet návštěv:1770
Počet názorů:156

Nepodepsal jsem petici proti KSČM

Na stránce serveru iGoogle jsem dnes uviděl zprávu: Pod peticí proti KSČM se podepsalo téměř 19000 lidí. Stránka mě navedla na adresu www.viteznyunor.cz kde je možné petici podepsat. Začal jsem vyplňovat údaje, které elektronický dotazník vyžadoval, ale když jsem měl napsat ulici a číslo domu, z dotazníku jsem vyskočil. Svoje osobní údaje poskytovat nebudu, i když je už 19000 lidí poskytlo. Jsem od přírody opatrný. A na stránce si každého, který už petici podepsal, mohu vyhledat, což se mi nelíbí. Ale kdo se nebojí, může podepsat, proto to sem dávám.

Názory
18.12.2008 17:26
kastel
nejvíc se mi líbí, jak kdejakej demokrat předvádí názorovou totalitu, která by, při troše snahy, mohla přerůst v něco hmatatelnějšího (nedejbože:o)
18.12.2008 17:53
stanislav
kastel napsal(a):
nejvíc se mi líbí, jak kdejakej demokrat předvádí názorovou totalitu, která by, při troše snahy, mohla přerůst v něco hmatatelnějšího (nedejbože:o)
jako to je fakt, mě bavěj zastánci "demokracie" a svobodnýho trhu, který by nejradši všechny vostatní pozavírali... jakože tu musí bejt svoboda, i kdyby na chleba nebylo... 
18.12.2008 17:54
stanislav
nechat druhýmu jeho názor je velký umění... hehe
18.12.2008 17:58
kastel
tat, tak - a jak říkám - vrcholem demokracie je anrchie (a nejvíc se mi líbí organizovaní anarchisté:o)
18.12.2008 18:31
stanislav
český anarchisti sou komici. žvanílkové s bohatejma rodičema většinou. trapný exhibouši a málokdy dovopravdický nebojsové...
18.12.2008 18:36
kastel
stanislav napsal(a):
český anarchisti sou komici. žvanílkové s bohatejma rodičema většinou. trapný exhibouši a málokdy dovopravdický nebojsové...
vopravdickej nebojsa nosí kolt a střílí oponenty, protože kecy nemaj cenu :o)
18.12.2008 18:58
stanislav
nebojsa se nebojí a dycky si s tim poradí, akorát, že většinou skončí pověšenej za koule v průvanu... hehe
19.12.2008 09:32
Repulsion_Prorok
Hehe, jsem tuhle debatu ňák prošvih. Trošku mi to připomíná - především některými výroky z obou táborů, jak včil na Totem vede FS křižácké tažení za rehabilitaci křesťanství...

Osobně se rozhodně za komunistu nepovažuju, tak trošku doprava mě to táhne, ale ne moc. Přece jen mi na té současné levici vadí především to, že chtějí "dávat lidem podle jejich potřeb" bez ohledu na odvedenou práci. To mi tak nějak moc spravedlivé nepřijde.

Ale Marxe bych také nezatracoval - nesmíme zapomínat, že v době, kdy ta svoje díla psal, ten kapitalismus byl opravdu docela hnusný - před časem jsem třeba četl, že pracovní sílu v textilním průmyslu v USA tvořily prakticky jen děti od 10 do 12 let... takže se není co divit, že na to ledaskdo nahlížel jako na čisté zlo, které je třeba vymýtit.

A to, co se odehrálo v Rusku pod taktovkou Lenina a později Stalina, načež se to rozlezlo dál, to se nedá s Marxismem tak úplně spojovat. Vzpomeňme si na některé základní Marxovy poučky:

1. ke komunistické revoluci nemůže dojít izolovaně. "Proletáři všech zemí se musí spojit" a musí dojít ke globální revoluci.

2. Komunistická revoluce začne v těch hospodářsky nejvyspělejších zemích světa, protože pouze tam je dělnická třída na patřičné úrovni.

Už z toho je jasné, že v Rusku a posléze také třeba v Čině vznikly jakési "deriváty". Marx si představoval revoluci ve smyslu kreativní transformace výrobních vztahů, vedenou kvalifikovanými a vzdělanými dělnickými předáky, nikoliv chaos a puštění lůzy z řetězu, což samozřejmě vždycky musí vést k totalitě a teroru.

Na druhé straně si ale nemyslím, že by marxismus jako takový měl dnes ještě nějaký valný smysl - přece jen ten vývoj se dost posunul, a došlo k věcem, které Marx ani ve snu nepředpokládal - jako EU, Internet apod.
To by mě, mimochodem, hodně zajímalo, co by na to Kája říkal. Internet těmi výrobními vztahy pěkně cvičí a EU to je vůbec fenomén za všechny prachy - jak bychom to nazvali - pokus o diktaturu byrokracie?

...no docela zajímavé je to všechno...

...na nějako petici víte co... :o)

19.12.2008 09:51
Mario Czerney
Aby nedošlo k omylu, já tuhle petici nepodepsal:-)
Ostatní už jsem napsal, a  co si myslí Marx, je mi (volně řečeno) u prdele:-)
19.12.2008 09:57
Mario Czerney
A ještě doplním, že Igor je mužské jméno skandinávského původu, jedná se o poruštěnou verzi jména Ivar. Vzniklo ze staroislandského Ingwarr. Vykládá se jako „hlídající, bůh plodnosti“.
19.12.2008 10:02
Repulsion_Prorok
Tetička se tetelí, teplé thé má v posteli...
19.12.2008 10:04
Aglája
Repulsion_Prorok napsal(a):
Já to čítávala tak před patnácti lety. Kromě Huhni. co hodně huhně a svisle visícího sysla si už nic nevybavuju :o)) Ale včera jsem před spaním dala Malého prince :o)
19.12.2008 10:07
kastel
...hele, dej na tu tetku pozor, kdo má pořád prát ta prostěradla:o)
19.12.2008 10:10
Repulsion_Prorok
kastel napsal(a):
...hele, dej na tu tetku pozor, kdo má pořád prát ta prostěradla:o)
To nebyla tetička, ale anička:

Anička papala papáníčko, pokapala kanapíčko...
19.12.2008 10:18
Mario Czerney

http://www.youtube.com/watch?v=7Dnf1I3Twps&feature=related
19.12.2008 10:20
kastel
Tetička anička jedla a pila
poslední rozkoš
- u toho byla...
19.12.2008 17:17
stanislav
Igor je moudrý mluví jako u maturity...
21.12.2008 10:48
stanislav
ČSSD s komunisty prosadili konec poplatků u lékaře, na pohotovosti i v lékárnách

PRAHA Sociální demokraté včera ve sněmovně doslova triumfovali.
Nejdříve pokořili koalici tím, že jí neschválili prodloužení českých vojenských misí v zahraničí. Chvíli nato splnili nedávný slib z krajských voleb, když prosadili úplné zrušení regulačních poplatků u lékaře, na pohotovosti, v nemocnicích i lékárnách.
Vlajková loď zdravotnické reformy ministra Tomáše Julínka se tak po necelém roce doslova potopila. Toto rozhodnutí může zvrátit už jen Senát, kde má koalice stále ještě převahu. "Téměř po roce je šance zrušit poplatky ministra Julínka a této vlády. Děkujeme, že jste vyslyšeli hlas lidí," poděkoval sněmovně po hlasování šťastný David Rath. S návrhem zrušit poplatky přišla komunistka Soňa Marková.
Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek nechce boj o poplatky zatím vzdát. "Vždy mám chuť se poprat s velkým problémem a budu to dělat tak dlouho, dokud budu vědět, že to má smysl. Zatím tedy bojuji," prohlásil. Premiér Mirek Topolánek po hlasování řekl, že vláda nyní připraví nové návrhy pro jednání Senátu tak, aby norma byla přijatelná pro koalici i pro nezařazené poslance. Koalici zlomilo vaz ale především to, že odmítla s ČSSD jednat. "Protože s námi nejednali, prohráli mise. Teď prohráli svůj vlajkový křižník reformy. Pokud půjdou dál tímto způsobem, tak nakonec vše, co udělala vláda Mirka Topolánka, bude zrušeno, anulováno a byla to v podstatě úplně zbytečná peripetie," dodal Rath.
Rebelové odešli Pravici při klíčovém hlasování opustili rebelové z ODS Vlastimil Tlustý, Juraj Raninec a Jan Schwippel. Jejich kolegové Jan Klas a Libor Ježek museli akutně do nemocnice. Díky jejich nepřítomnosti potřebovala opozice pro schválení novely rušící poplatky 97 hlasů a přesně tolik poslanců také pro návrh zvedlo ruku. Podpořil ho kromě sociálních demokratů a komunistů i nezařazený Evžen Snítilý.
Rebelům vadilo, že koalice není schopná dojednat podporu pro svá hlasování. "Na hlasování o poplatcích nebudeme. Důvodem je neschopnost a fiasko vlády se zahraničními misemi české armády. S kolegou Ranincem nás ani neinformují o žádných koaličních jednáních v této věci," postěžoval si Schwippel.
Lidovec Ludvík Hovorka, který poplatky dlouhodobě kritizuje, se hlasování zdržel. I když tím vlastně opozici nepomohl, svým chováním spolustraníky rozčílil. Zřejmě i proto, že včera nepodpořil ani vládní plán zahraničních misí armády v příštím roce. Ještě večer jej šéf lidoveckého klubu Pavel Severa vyzval, aby zvážil složení mandátu. Pokud se tak nestane, nezbude prý lidovcům nic jiného než přejít do opozice. Hovorka složení mandátu i opuštění stranického klubu odmítl.
"Já nevím, proč bych se měl vzdávat mandátu," řekl Hovorka novinářům.
Severa to ale vidí jinak. "Dlouhodobě nedodržuje politiku KDU-ČSL, za kterou byl zvolen, a zpronevěřuje se programu a poškozuje tím politiku jednak KDU, jednak celé koalice," zhodnotil Severa Hovorkovo působení.
Pokračování na straně 3

Dokončení ze strany 1
Jednání o změnách poplatků ve zdravotnictví se včera protáhlo do pozdních hodin.
Po celý den probíhala jednání v koalici i s opoziční sociální demokracií. Nebyli se ale schopni dohodnout. ODS Paroubkovu nabídku odmítla Sociální demokraté nejdříve během dne oznámili, že jsou ochotni podpořit návrhy lidoveckých poslanců Jiřího Carbola nebo Ludvíka Hovorky. Od koalice chtěli také garance, že pak návrh projde Senátem.
Předseda ČSSD Jiří Paroubek to označil za vstřícný krok k vládě. "Jsme připraveni podpořit tyto dva návrhy, které se doplňují. Pokud budou odsouhlaseny tyto návrhy, můžeme svůj vypustit," řekl Paroubek.
ODS ale na tuto Paroubkovu nabídku nepřistoupila. Pro ministra zdravotnictví Tomáše Julínka (ODS) je Hovorkův návrh nepřijatelný. Ani poslanec Boris Šťastný (ODS) s nabízenou dohodou ČSSD nesouhlasil. "Není možné dělat dohodu s Davidem Rathem po všem, co se stalo. To by pro ODS bylo smrtící. Například je neakceptovatelný požadavek, aby se poplatky plošně zrušily pro starší pětašedesáti let," uvedl Šťastný.
"Pokud zákon ve sněmovně podpoří - ať už pouhou tolerancí, nebo přímo aktivně - někteří koaliční poslanci, vyzvu vedení ODS k jejich vyhazovu z koalice," dodal. Carbol: Dvacet korun za celý recept Hovorka navrhl, aby poplatky neplatili důchodci a děti. Seniorům a invalidům by se navíc měl snížit ochranný limit na výdaje z pěti tisíc na 1800 korun. Podle Carbola by zas pacienti měli v lékárně platit dvacet korun za celý recept a do limitu by se zahrnovaly všechny poplatky.
Ministerstvo zdravotnictví naopak podporuje návrh, aby se všem pacientům snížil ochranný limit doplatků a poplatků na tři tisíce korun a aby se poplatek neplatil při vyzvednutí léků, na které je vysoký doplatek.
21.12.2008 10:49
stanislav
ať už dou pravicový mantáci.... brekekekeke...

socani s ochočenou ksčm, to je světlo!
21.12.2008 11:29
stanislav
PRAHA Poslední ročník mateřské školy zůstane dále bezplatný. Ministr školství Ondřej Liška ze Strany zelených totiž včera ustoupil tlaku opozičních poslanců a kritizované ustanovení včera schvalovaného školského zákona sněmovně nepředložil.
"Vzhledem k situaci, kdy vláda hledá většinu ve sněmovně obtížně, jsem se rozhodl ustoupit z tohoto požadavku a nabídnout opozici dohodu. Ostatní ustanovení této novely jsou mnohem důležitější ze systémového hlediska než tady toto jedno," řekl LN ministr Liška.
Novela, která má mimo jiné umožnit zachování malotřídek a upravuje pravidla pro financování škol a hodnocení žáků a studentů, posléze získala ve sněmovně ještě mnohem vyšší podporu

a maj to!
[ << ] [ < ]

Přidat názor
Avízo:
Jen pro autora

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)