Téma #926
Autor:bříza
Fórum:
LiTerra
Datum publikace:07.11.2008 13:51
Počet návštěv:4705
Počet názorů:257

Mobbing

Mobbing

psychoteror

od slova to mob: srocovat se, dotírat, hromadně napadat

  • jedná se o systematické intrikování, šikanování na pracovišti, řízené kolegy
    s cílem někoho poškodit, znemožnit a způsobit škodu
  • až 20% sebevražd se udává v souvislosti s mobbingem
  • 5-8% populace bývá obětí mobbingu
  • útok se může týkat možnosti vyjádřit svůj názor, sociálních vztahů, pověsti, úcty, vážnosti,
    kvality osobního nebo pracovního života či zdraví
  • napřed lze vysledovat první útoky, schválnosti (které startuje mobber),
    po té se aktivita mobbera systemizuje, dochází ke konkrétnímu napadání a poškozování, až dojde k zavržení a vyloučení ze světa práce (výpověď)

--------------------------------
Mám nepříjemný dojem, že se poslední dobou pár lidí z výšeuvedených důvodů odhlásilo. Co myslíte - neměli bychom s tím (rada) něco udělat ? Nebo Vám současná situace vyhovuje ? KDO je mobber ? Ten, kdo vyjadřuje negativní názor na dílo, nebo ten, kdo se systematicky za kritiku mstí v houfu podobně postižených jedinců ?

Názory
07.11.2008 13:58
patafyzik
Rada by v tom měla něco dělat.
07.11.2008 14:10
stanislav
největší mobber je bříza, vo tom žádná, jeho psychoteror nemá obdoby.... viz tohle fórum...
07.11.2008 14:13
dlouhátlustáčára
První krok je v tom označit mobbera - od toho se odvíjí další terapie
a je nutné,ale jeho činy konkrétně doložit - jinak se nikdo konce nedobere a rada bude řešit řešit a řešit...
07.11.2008 14:18
stanislav
kdo se sem připíše včetně břízy, je mobber, neni co řešit... a je to dost debilní slovo, máme tu zatim 4 - patafyzika, to je klasik, čáru, břízu a mě...
07.11.2008 14:25
dlouhátlustáčára
stanislav napsal(a):
kdo se sem připíše včetně břízy, je mobber, neni co řešit... a je to dost debilní slovo, máme tu zatim 4 - patafyzika, to je klasik, čáru, břízu a mě...
mylsím stando, že se mýlíš
to není lůzr klub - myslím, že je to dost na pováženou, když odcházejí z literry lidé, ketří tu strávili dost dlouhý čas, jen proto, že se jim tady špatně dýchá
a pár se jich odejít chystalo já vím zhruba o pěti lidech, kteří to měli v úmyslu a ještě je to moc nepustilo - většinou už publikují jinde- zůstávají spíše z nostalgie...
07.11.2008 14:34
stanislav
já bych byl rád, čáro, kdybys vypadla ty, ty bys byla ráda, kdyby vypad někdo jinej, na co si hraješ? nějaký tyhle mravní hrdinové jsou vždycky nejvěští svině, vo co jako de? mně je to ganc egál... každej má svejch starostí tři prdele, a tady nějakej chytrák bude řešit něco, co sám dělá, jako nějaký divný, ne?
07.11.2008 14:34
patafyzik
dlouhátlustáčára napsal(a):
První krok je v tom označit mobbera - od toho se odvíjí další terapie
a je nutné,ale jeho činy konkrétně doložit - jinak se nikdo konce nedobere a rada bude řešit řešit a řešit...
což je právě to nejtěžší, protože díla napadených autorů jsou většinou fuč....
07.11.2008 14:43
dlouhátlustáčára
stanislav napsal(a):
já bych byl rád, čáro, kdybys vypadla ty, ty bys byla ráda, kdyby vypad někdo jinej, na co si hraješ? nějaký tyhle mravní hrdinové jsou vždycky nejvěští svině, vo co jako de? mně je to ganc egál... každej má svejch starostí tři prdele, a tady nějakej chytrák bude řešit něco, co sám dělá, jako nějaký divný, ne?
opět se mýlíš proč bych měla být ráda. kydby vyoad někdo jiný ?
Já z toho žádné potěšení nemám - vůbec mě netěší, že kdokoliv odešel je to totiž velmi tristní
07.11.2008 14:46
stanislav
kecáš. proč jsi furt pálila do osiky? jen tak, že nemáš co na práci?
07.11.2008 14:55
bříza
stanislav napsal(a):
největší mobber je bříza, vo tom žádná, jeho psychoteror nemá obdoby.... viz tohle fórum...
viz: http://psychoporadna.cz/cz/clanky/mobbing-a-bossing/70.html

Jde o pouhé překopírování oficiální definice Stanislave. Zbytečně se čílíš. Mou snahou je právě na tento problém upozornit. Jednal by tak mobber? Koho bych měl dle Tebe terorizovat a proč?
07.11.2008 14:57
dlouhátlustáčára
stanislav napsal(a):
kecáš. proč jsi furt pálila do osiky? jen tak, že nemáš co na práci?
do nikoho jsem nepálila - ona pálila do mě nevybíravě a nevkusně
a nečekáš snad,že když mě někdo nazývá - jak mě nazývá, že k tomu budu mlčet - to bxla avíza, zprávy, hoidnocení rajčaty naprosto bez příčin . dávám li rajče tak to už opravdu musí být děs a ještě odůvodněný když byla u mě zablokovaná , psala zprávy o tom že si blokuju všechny , kdo mě negativně hodnotí a já blokovala jen ji - mnohokrát jsem jí psala i veřejně , žes ní mluvit nechci - stejně si našla cestu - tolik k osice - víc se k tomu vyjadřovat nebudu - ona odešla, protože chtěla odejít a je to jen její prázdné a zbytečné gesto - vrátí se a rozjede so znova.Navíc , vsobotu večer jsem se omluvila , v neděli ráno znova dokonce i za ni - dostala jsem
věnem od repa dve ostudné básničky- takže to je vše.Na práci mám poměrně dost a měla jsem za to, že toto jsme si my dva spolu vyříkali - proč to tady taháš?
07.11.2008 15:02
patafyzik
dlouhátlustáčára napsal(a):
... hoidnocení rajčaty naprosto bez příčin ....

tak o tom bych na tvém místě naprosto pomlčel - aneb jsou lidé, kteří je házeli rovnou po dvou :-/
07.11.2008 15:03
stanislav
ale břízo, mně to je jedno, já jsem nevyspalej, a nějaký tady jakože si nastavování zrcadel a pranýře, to jako je legrace nějaká poťapaná, aspoň tak to čtu... každej je nějak cáklej, tolerance je jako dobrá věc a ne hledání viníků.... všecko má miliony příčin, ten se s támhletim pohádal, ví o tom třetí, támhleten má rád támhletu, jinej má rád tu samou, jako todle řešit může navážno fakt jen komik... podivej se na čáru, vyvolává tady pekla a neví o tom, že by za něco mohla, jen další kolečko se tu načíná, vždyť to sám znáš, třeba neúmyslně jsi poslal k ledu osiku, zrovna ty, nehledě na to, žes to pak jako hodnotil, že jsi byl upřímný, jenže ona to četla jinak. co ty víš, kdo co ke komu cejtí, co koho raní? tyhle sloni v porcelánu s čistým štítem, to je právě ta pohroma... Charlien tady tomu supr šéfuje, s přehledem, a ty a Wopi máte z toho nějakej mindrák, nebo vo co ti de?  
07.11.2008 15:07
dlouhátlustáčára
patafyzik napsal(a):
dlouhátlustáčára napsal(a):
... hoidnocení rajčaty naprosto bez příčin ....

tak o tom bych na tvém místě naprosto pomlčel - aneb jsou lidé, kteří je házeli rovnou po dvou :-/
už jsem jednou uvedla, že jsem rajče osice dal jen jednou, jde li to to jinak jsem její díla nečetla a to jediné ,které jsem přečetla dostalo literku - smazala - snad ne kvůli mé literce .Jinak jsem a na tom trvám hodila za roma půl celkem 7 rajčat - já rajčata nepoužívám,ale už se zase dostváváme do pavlačové roviny - dolož tedy, kdy a koho jsem hodnotila špatně , že smazal své dílo glavně koho chodím totiž jen pod díla autorů, které mám oblíbené apokus e vyskytnu jinde - buď dám tip, nebo odcházím bez hodnocení žádné výpady proti komukoliv se pod díly nekonají
07.11.2008 15:10
dlouhátlustáčára
a když už jsme u toho vytahování straých událostí - jdyže to bylo, když se nick horomila nabourával do nicku marťánka? To tady už není třeba uvádět ? A co se stalo ? To přece překračuje kodex mnohonásobně ? nic ! Marťánkovi se nikdo dodnes neomluvil zametlo se to pod koberec
07.11.2008 15:11
bříza
stanislav napsal(a):
ale břízo, mně to je jedno, já jsem nevyspalej, a nějaký tady jakože si nastavování zrcadel a pranýře, to jako je legrace nějaká poťapaná, aspoň tak to čtu... každej je nějak cáklej, tolerance je jako dobrá věc a ne hledání viníků.... všecko má miliony příčin, ten se s támhletim pohádal, ví o tom třetí, támhleten má rád támhletu, jinej má rád tu samou, jako todle řešit může navážno fakt jen komik... podivej se na čáru, vyvolává tady pekla a neví o tom, že by za něco mohla, jen další kolečko se tu načíná, vždyť to sám znáš, třeba neúmyslně jsi poslal k ledu osiku, zrovna ty, nehledě na to, žes to pak jako hodnotil, že jsi byl upřímný, jenže ona to četla jinak. co ty víš, kdo co ke komu cejtí, co koho raní? tyhle sloni v porcelánu s čistým štítem, to je právě ta pohroma... Charlien tady tomu supr šéfuje, s přehledem, a ty a Wopi máte z toho nějakej mindrák, nebo vo co ti de?  
tohle NENÍ legrace - jestlis to nepochopil.
Jsi tentokrát totálně mimo mísu Stanislave. U Tebe věc dosti nevídaná. Mobbing je objektivně existující psychologický proces - a nemá smysl před tím strkat hlavu do písku a napadat ty, kdo tuto věc rozpoznali. Připisuji to Tvému nevyspání. Na osiku jsem se systematicky nezaměřoval - nedá se tedy o mobbingu mluvit. Vztáhla si na sebe obecnou větu, kterou špatně pochopila - aniž se pokusila ověřit, zda ji chápe dobře. Na TUTO situaci defïnice mobbingu nesedí. Mobbing NENÍ jakýkoli konflikt. Mobbing je cílené otravování života konkrétní osobě, která se např. dopustila jenom toho, že říká svůj názor. Cílem mobbingu je likvidace konkurenta v prostředí. Nic menšího.
07.11.2008 15:13
stanislav
čáro, osika byla privilegovaná, protože se o ní vědělo, že se učí komunikovat, že je s hendikepem, ty jako člověk, který dělá s lidmi, právě ty, bys měla být první, který je schopen promíjet, jenže ne, ty jsi nekompromisní... kodex je pro lidi, ne lidi pro kodex...
07.11.2008 15:15
stanislav
ale jo, břízo, ty systematicky po nikom nejdeš, nejspíš, jsem brousil v jinejch vodách, sorry, no... ale třeba Diotima tě bere jako klasickýho mača, to je hodně podobný, i když z jinýho soudku zase...
07.11.2008 15:17
patafyzik
tvá drzost, dtč, přesahuje vše, s čím jsem se kdy setkal, fakt
07.11.2008 15:19
bříza
stanislav napsal(a):
ale jo, břízo, ty systematicky po nikom nejdeš, nejspíš, jsem brousil v jinejch vodách, sorry, no... ale třeba Diotima tě bere jako klasickýho mača, to je hodně podobný, i když z jinýho soudku zase...
Jak tyhle dvě věci spolu sovisí ???
Stando běž se vyspat a TEĎ sem nic nepiš - jo ? Strefuješ se vždycky těsně vedle tématu.

/jak mě Diotima vidí tuším. A ona tuší, jak vidím já jí. Přesto tu můžeme v klidu a slušnosti koexistovat. :)/
[ > ] [ >> ]

Pozn.: Téma je zamknuto, takže nelze přidávat žádné názory.