Téma #899
Autor:Zen
Fórum:
Obecná diskuze
Datum publikace:12.10.2008 17:38
Počet návštěv:660
Počet názorů:12

Co je kreacionismus (ID), a co deismus
Repulsion Bílý si zde pochvaluje, jakou napsal výbornou kreacionistickou povídku o tom, že Bůh stvořil svět a dál ho buďto neřeší, nebo se mu možná i vymkl z ruky. Pochvaluje si, jak je chytřejší než celá teologie a filozofie. "Nikdo nenapsal tak dobrou kreacionistickou povídku," říká hrdě. Povídka je to školácky veselá, což o to, ale ty řeči, ty řeči. Takže zaprvé. Kreacionismus (ID) je jakž takž vědecký diskurz, který se zaměřuje na jakž takž vědecky vedené dokazování toho, že život ve své komplexnosti nemůže být náhodný, a kritizuje z různých pozic a různými metodami domnělé, či skutečné, nedostatky evoluční teorie, která předpokládá opak. Kdo, co, jak, proč, to kreacionismus vůbec neřeší a nezajímá... Pan Jaroslav Karban kdysi doplnil teorii ID (inteligentního designu) o zhruba stejně vědeckou teorii IS (inteligentní sabotáže), čímž vytvořil dokonalou moderní, a samozřejmě vědeckou :-), komplexní teorii vzniku života a příčin, proč to je tak, jak to je. :-) Podstatné je toto. Repulsion Bílý napsal povídku, která vyjadřuje přesvědčení deisty. Deismus je to, co RB napsal, prostý, dvě stě let starý deismus (který ostatně měl své místo v ne zcela čisté podobě už v rámci řecké filosofie).

Názory
12.10.2008 19:04
patafyzik
bože, takhle bych nechtěl dopadnout...
12.10.2008 19:07
kastel
...mně to přijde jako dost sprostý slovo :o)
13.10.2008 08:18
stanislav

mně příde nejrozumnější evoluční model, který není beze smyslu a cíle... 

13.10.2008 08:30
narvah
demonstruješ svou pseudointeligenci?
13.10.2008 08:33
stanislav
narvah napsal(a):
demonstruješ svou pseudointeligenci?
já demonstruju za mír! a za právo žen na práci...
13.10.2008 09:52
kastel
stanislav napsal(a):

mně příde nejrozumnější evoluční model, který není beze smyslu a cíle... 

přidávám se k této petici :o)
15.10.2008 02:22
HanaKonvesz
stanislav napsal(a):
narvah napsal(a):
demonstruješ svou pseudointeligenci?
já demonstruju za mír! a za právo žen na práci...
já se zas přidávám k této petici. košilka blízká, žanop:-)
17.10.2008 04:35
ReWorg
přečtěte tohle:

www.memento.junweb.cz

a budete vědět víc.
17.10.2008 08:44
patafyzik
A proč to?
17.10.2008 09:10
Zen
ReWorg napsal(a):
přečtěte tohle:

www.memento.junweb.cz

a budete vědět víc.
snad - míň... :)
17.10.2008 18:27
MarekMotor
já bych zase ocitoval něco jiného: Lu_Po: "filosofie zabíjí" (studoval jsem ji, je to pravda)
17.10.2008 18:33
HanaKonvesz
dejte jí pokoj filozofiji, má svých starostí dost, eště aby se sháněla po neschopných adeptech a se jejich mutací zabývala. taky už nevíte co by!

Přidat názor
Avízo:
Jen pro autora

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)