Téma #888
Autor:Lucretius Woogyankle
Fórum:
Otázky a odpovědi
Datum publikace:03.10.2008 21:17
Počet návštěv:3103
Počet názorů:95

Jakou ledničku byste doporučovali?
Právě rozvažuji jakou lednici domů zakoupit.

Jako úplný neznalec jsem zatím narazil na dvě, které mě zaujaly

http://www.datart.cz/katalog/Chladnicka-s-mrazakem-Siemens-KG39SV10.html

Tato lednička mě zaujala tím, že je velká a má pět poliček. Má dva kompresory, což nevím, jestli je důležité, vlastně nevím, co to znamená, ale říkám si, že když ledničku, tak rozhodně s dvěma kompresory. A potom ty poličky - na jedné může být mléko, na druhé různé lahvičky, které mám v lednici, na další budou jogurty, v další zbytky od večeře - a je tam přihrádka na lahve.
Akorát má větší spotřebu, skoro jeden kilowatt.
A zapomněl jsem, měří úctyhodné dva metry. To je paní lednice.

http://www.datart.cz/katalog/Chladnicka-s-mrazakem-Whirlpool-ARC-5865-1.html

Tohle je druhá varianta, je menší, pouze tři police, je o cenťák menší než já, takže i kdybych měl nějakou podivnou schízu, tak budu vědět, že lednici vždycky přeperu.
Samozřejmě výhoda je menší spotřeba.

Něco uvnitř mi říká, že bych rozhodně měl koupit tu větší,
ale něco jinýho mi říká, že je to jenom nějaký megalomanský pud uvnitř mě... a něco třetího mi říká, že kupuju něco, čemu vůbec nerozumím....


Tak kdo mi poradí?

(momentálně mám v bytě lednici, kterou jsem koupil s bytem, takovou starou, která je pořád namražená, je rozhodně menší než já a to namražené se nějak rozpouští a pořád je všude voda...)

Počet úprav: 1, naposledy upravil(a) 'Lucretius Woogyankle': 03.10.2008 21:17.

Názory
09.10.2008 10:23
seed
Humble napsal(a):
A vůbec, nejvytrvalejší ledničky byly staré dobré Minsky :o)
jo tak takovouhle píčovinu když říkáš tak si odborník. pracuju v oboru dva roky takže ať chci nebo ne rozumim tomu dost a takovýmhle lidem jako ty se obchodníci vždycky rádi zasmějou...
09.10.2008 10:25
stanislav
dva roky je dlouhá doba...
09.10.2008 10:26
seed
stanislav napsal(a):
dva roky je dlouhá doba...
Humble je borec, je to muj novej guru. I love him and I want to fuck him!
09.10.2008 10:40
stanislav
humble je dobrák vod kosti, vytunil nám počítač...
09.10.2008 11:17
seed
stanislav napsal(a):
humble je dobrák vod kosti, vytunil nám počítač...
no je to dobrák, ale o lednicích ví hovno. "mluvil sem se šéfem ble ble..."
09.10.2008 12:05
stanislav
seede, vo lednicích nemusí všecko každej vědít, co ty před těma dvouma letama? taky si věděl, na co sou dva motory?
09.10.2008 14:59
kastel
stanislav napsal(a):
seede, vo lednicích nemusí všecko každej vědít, co ty před těma dvouma letama? taky si věděl, na co sou dva motory?
Tss, to vím dáano - jedním jede tramvaj do-předu a druhá co-uvá :o)
09.10.2008 15:19
stanislav
kastel: Bingo!
09.10.2008 15:30
Humble
seed: Chovej se slušně.

Tvé příspěvky jsem pořádně pročetl teprve teď, zprvu mě odradily přihlouplé hlášky typu "ty dva kompresory zas toliko neprožívejte, je to velká píčovina" nebo "uvažovat způsobem, že když odejde jeden drží druhej, tak uvažujou hlupáci a dědkové kterym smrdí z huby česnek a babky který páchnou močí".

Dál tam máš pár myšlenek, které by mohly mít hlavu a patu. Neznamená to ale, že by věci nemohl rozumět i někdo druhý. Své zdroje informací nehodlám obhajovat před stupidním hulvátem, který nezvládne ani citaci (až budeš příště někoho citovat, zkus copy+paste).
09.10.2008 16:40
stanislav
jasan, seed potřebuje umravnit, nejsme v cirkuse, ale na literárnim servru, jasan drsan...
09.10.2008 20:46
lalabuť
Celý tohle všechno je naprosto úžasný. Kdyby mi to někdo vyprávěl, kdybych to zažil, vymyslel si, pořád bych tomu ještě nevěřil. Ano, tohle jsou ty diskuze, proč na literru chodim. Sláva ti, autore povídání o ledničkách. Jak úžasnej propoj mezi řešením osobního problému a provokací na místní blbouny! Všechna čest ti, Lukrécie! krkolom
09.10.2008 21:10
seed
stanislav napsal(a):
seede, vo lednicích nemusí všecko každej vědít, co ty před těma dvouma letama? taky si věděl, na co sou dva motory?
dyť to ale taky tak prezentuju ne? věděl sem hovno, ale teď něco vim tak proč bych se o to nepodělil, jako humble mluví lidi co si myslí, že všechno ví, daleko to většinou nedotáhnou...
09.10.2008 21:11
seed
Humble napsal(a):
seed: Chovej se slušně.

Tvé příspěvky jsem pořádně pročetl teprve teď, zprvu mě odradily přihlouplé hlášky typu "ty dva kompresory zas toliko neprožívejte, je to velká píčovina" nebo "uvažovat způsobem, že když odejde jeden drží druhej, tak uvažujou hlupáci a dědkové kterym smrdí z huby česnek a babky který páchnou močí".

Dál tam máš pár myšlenek, které by mohly mít hlavu a patu. Neznamená to ale, že by věci nemohl rozumět i někdo druhý. Své zdroje informací nehodlám obhajovat před stupidním hulvátem, který nezvládne ani citaci (až budeš příště někoho citovat, zkus copy+paste).
neříkej mi jak se mám chovat hlupáčku a radši si zkontroluj pach svýho dechu.
09.10.2008 23:23
Pomerančová
seed: Chovej se slušně. treba jak ke svy zakaznikum...
10.10.2008 00:57
Lucretius Woogyankle
 
lalabuť napsal(a):
Celý tohle všechno je naprosto úžasný. Kdyby mi to někdo vyprávěl, kdybych to zažil, vymyslel si, pořád bych tomu ještě nevěřil. Ano, tohle jsou ty diskuze, proč na literru chodim. Sláva ti, autore povídání o ledničkách. Jak úžasnej propoj mezi řešením osobního problému a provokací na místní blbouny! Všechna čest ti, Lukrécie! krkolom
tohle nebyla žádná provokace na místní blbouny, prostě jsem potřeboval ledničku...

seed napsal(a):
stanislav napsal(a):
seede, vo lednicích nemusí všecko každej vědít, co ty před těma dvouma letama? taky si věděl, na co sou dva motory?
dyť to ale taky tak prezentuju ne? věděl sem hovno, ale teď něco vim tak proč bych se o to nepodělil, jako humble mluví lidi co si myslí, že všechno ví, daleko to většinou nedotáhnou...
k tomuhle issue, díky za rady, ale prostě ve všem nemáš recht, tak už to chodí - třeba zrovna s humblem jsi momentálně sekl trochu vedle; i když samozřejme chápu, že tenhle rozhovor mezi vámi sklouzl k fightu kdo z koho, než k nějakému reálnému řešení


jináč všem díky za rady, nakonec jsem koupil lednici s jednim kompresorem, siemens a co největší... takže i nějaký reálný kompromis mezi všemi radami a něco, co mně osobně nejvíc sedlo.

kalení.. a tak...

a vůbec...

chování se slušně je ve virtualnim prostoru na piču... když už se člověk chová slušně, kde může beztrestně někoho poslat do prdele bez ohledu na nasledky...
:) jakej si virtuální svět postavíme, takovej ho budeme mít -  v tomhle světě můžeme bejt stejně tak hrdinama, jako poserama; stejně tak noblesníma džentlmenama (hele - před chvílí jsem zmlátil svou manželku a teď si jdu hrát na mravokárce na literru) jako hulvátama (celej den jsem makal za mizernej peníz a ted půjdu na literru poslat pár loserů rovně)... prostě virtuální realita.. skoro bez hranic

skoro

a když se ty hranice objeví - tak je lepší se neohlížet... a taky jak kdy - protože čí je to život, když ne váš?? lidí okolo vás? co udělaj, až budete umírat? co udělaj, až budete ve sračkách? co udělaj ... - -
10.10.2008 13:04
Humble
Lucretius Woogyankle napsal(a):
 ...i když samozřejme chápu, že tenhle rozhovor mezi vámi sklouzl k fightu kdo z koho, než k nějakému reálnému řešení...
Nechal jsem se zbytečně vytočit - nejzábavnější na tom je, že oba v podstatě tvrdíme totéž. Zdá se, že bychom se oba měli naučit číst :o).
Na hru kdo z koho nepřistoupím, to by byl nerovný boj a Mirek Dušín by něco takového nikdy neudělal. Přehodnotím ale svůj postoj vůči podobným existencím. Doposud jsem při poradách adminů a moderátorů hájil svobodný prostor serveru jako prioritu číslo jedna a tvrdě se stavěl proti nepopulárním administrátorským zásahům. Pokud si dobře pamatuju, týkalo se to svého času i vulgárních projevů tohoto individua, kdy jsem byl proti blokaci a nakonec k ní nedošlo. Nebaví mě být napadán od těch, které jsem hájil.

Vzhledem k tomu, že jsem svého času s bílou technikou měl co do činění, cítil jsem potřebu vyjádřit se. Sám bych problém chlazení potravin řešil úplně jinak (pokud bych na to měl místo) - kombinací chladnička + pultový mrazák (tak velký, aby se do něj vešel sud). To je ale jen můj názor a nikomu ho necpu.
10.10.2008 18:39
Lucretius Woogyankle
Zas se tím tolik netrap, Humblíku. Ve virtuálním světě platěj takový zvláštní, ale zase pochopitelný pravidla.
Je to trochu jako počítačová hra, kde za nickama nevidíš lidi. Když tě někdo sejme, nemohl to úplně dobře myslet osobně, protože tě ani osobně nezná. Když tě zná osobně, zachová se jinak. Čímž chci říct, že si myslím, že seed i humble by se spolu mohli v reálným světě opít (kdyby teda humble nebyl ten.. absitnent), ale jako dva cizí nicky si můžou klidně zafightit ve virtuálním prostoru.

A jinak, ty ses nezastával seeda, ale svobodnýho prostoru. To je rozdíl. Na to by se nemělo nikdy rezignovat z osobních pohnutek.

A mrazák na sud je moc dobrej, ale na to mam moc malej byt. Sudy se budou muset pořešit jinak. No.
10.10.2008 19:53
Pomerančová
v nouzi se da sud chladit ve sprchovem koutu...
11.10.2008 13:10
seed
jj vlastně tohle je Literra! to ste mi ale měli říct předem a já bych držel hubu...


pfú.....
11.10.2008 15:04
Humble
Pomerančová napsal(a):
v nouzi se da sud chladit ve sprchovem koutu...
Když jsme jezdívali na vodu, chladili jsme sud v řece. Bylo to takové romantické :o)
[ << ] [ < ]

Přidat názor
Avízo:
Jen pro autora

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)