Téma #888
Autor:Lucretius Woogyankle
Fórum:
Otázky a odpovědi
Datum publikace:03.10.2008 21:17
Počet návštěv:3115
Počet názorů:95

Jakou ledničku byste doporučovali?
Právě rozvažuji jakou lednici domů zakoupit.

Jako úplný neznalec jsem zatím narazil na dvě, které mě zaujaly

http://www.datart.cz/katalog/Chladnicka-s-mrazakem-Siemens-KG39SV10.html

Tato lednička mě zaujala tím, že je velká a má pět poliček. Má dva kompresory, což nevím, jestli je důležité, vlastně nevím, co to znamená, ale říkám si, že když ledničku, tak rozhodně s dvěma kompresory. A potom ty poličky - na jedné může být mléko, na druhé různé lahvičky, které mám v lednici, na další budou jogurty, v další zbytky od večeře - a je tam přihrádka na lahve.
Akorát má větší spotřebu, skoro jeden kilowatt.
A zapomněl jsem, měří úctyhodné dva metry. To je paní lednice.

http://www.datart.cz/katalog/Chladnicka-s-mrazakem-Whirlpool-ARC-5865-1.html

Tohle je druhá varianta, je menší, pouze tři police, je o cenťák menší než já, takže i kdybych měl nějakou podivnou schízu, tak budu vědět, že lednici vždycky přeperu.
Samozřejmě výhoda je menší spotřeba.

Něco uvnitř mi říká, že bych rozhodně měl koupit tu větší,
ale něco jinýho mi říká, že je to jenom nějaký megalomanský pud uvnitř mě... a něco třetího mi říká, že kupuju něco, čemu vůbec nerozumím....


Tak kdo mi poradí?

(momentálně mám v bytě lednici, kterou jsem koupil s bytem, takovou starou, která je pořád namražená, je rozhodně menší než já a to namražené se nějak rozpouští a pořád je všude voda...)

Počet úprav: 1, naposledy upravil(a) 'Lucretius Woogyankle': 03.10.2008 21:17.

Názory
05.10.2008 10:29
Aglája
Lucretius Woogyankle napsal(a):
tak ještě jsem našel tuhle

http://www.datart.cz/katalog/Chladnicka-s-mrazakem-Siemens-KG39VX43.html

s jedním kompresorem, velká a levnější.
Brácha má internetový obchod s bílým zbožím
www.obchody24.cz
Tak nakoukni.
Třeba mi pak dá provizi :o)
05.10.2008 11:10
stanislav
seed dělá do ledniček, aglájin brácha taky, tady to je samej odbornik, lukrécius udělal dobře, že se sem přišel poradit.
05.10.2008 11:18
Aglája
stanislav napsal(a):
seed dělá do ledniček, aglájin brácha taky, tady to je samej odbornik, lukrécius udělal dobře, že se sem přišel poradit.
Taky mám od něj ledničku... a funguje bezvadně.
05.10.2008 11:25
Lucretius Woogyankle
 
stanislav napsal(a):
seed dělá do ledniček, aglájin brácha taky, tady to je samej odbornik, lukrécius udělal dobře, že se sem přišel poradit.
taky si myslím, teď čím dál tím víc jsem zaujat tou poslední, seed mě svými slovy přesvědčil, že jeden kompresor stačí..

Aglájin brácha má přehlednější stránky než datart, ale zase má dražší ledničky... a taky datart zdarma zlikviduje tu starou, zdarma doveze, dá na místo, zapojí...
05.10.2008 12:03
Aglája
Mohla bych začít promlouvat o výhodách, ale ze zásady nedoporučuju...

Když manžel dodá známým střechu, určitě ji budou reklamovat, že teče a když dodá brácha známým ledničku, stoprocentně se pokazí motor...
:o))
05.10.2008 12:25
stanislav
motory sou vážná věc, stejně tak střecha, mně střechu na chatě přivařil plamenem bratranec radek. nevodflák to, nezatejká...
05.10.2008 12:29
Aglája
stanislav napsal(a):
motory sou vážná věc, stejně tak střecha, mně střechu na chatě přivařil plamenem bratranec radek. nevodflák to, nezatejká...
Parkinsonovy zákony...
Fungují zaručeně.
05.10.2008 20:38
seed
Lucretius Woogyankle napsal(a):
 
stanislav napsal(a):
Lukrécie, seed mluví zkušeně, jedině jeden motor!!!
to mě právě zase zmátlo, potom, co tu bylo několik doporučení na dva motory...

já Ti Stando můžu poradit tu pračku co mám já, sice moje hlavní kritérium bylo, aby šla nacpat pod kuchyňskou linku, ale i tak je pěkná a svítí na ní ten počet minut do konce praní...
no jo právě ty hospodyňky paradoxně ví o tomhle uplný hovno bohužel takže jim vždycky musim dát radu ale nechci tu jako machrovat je to muj job a myslim že o tom něco vim, co se týče ledniček gorenje tak můžu jedině doporučit, levný, minimalistickej nestárnoucí design a nizoučká poruchovost
06.10.2008 19:28
Jurda
http://www.eva.cz/oddeleni/chladnicky-s-mrazakem-dole/

mají dobrý ceny
08.10.2008 13:31
Humble
Dva kompresory jsou prostě a jednoduše od toho, aby se chladnička a mrazák chladily nezávisle (každá část má svůj vlastní kompresor). Když tedy například narveš plný mrazák čerstvým masem, nepřechlazuješ zbytečně pivo v chladicím prostoru a naopak.

Ani od Siemensu, ani od Whirlpoolu bych neočekával nic převratného, takže co si vybereš, je asi jedno. V dnešní globalizovalé době jsou téměř všechno šunty z jednoho zdroje, v případě ledniček je konstrukční životnost 7 let.

Opraváři doporučují Liebherr.
08.10.2008 13:38
seed
Humble napsal(a):
Dva kompresory jsou prostě a jednoduše od toho, aby se chladnička a mrazák chladily nezávisle (každá část má svůj vlastní kompresor). Když tedy například narveš plný mrazák čerstvým masem, nepřechlazuješ zbytečně pivo v chladicím prostoru a naopak.

Ani od Siemensu, ani od Whirlpoolu bych neočekával nic převratného, takže co si vybereš, je asi jedno. V dnešní globalizovalé době jsou téměř všechno šunty z jednoho zdroje, v případě ledniček je konstrukční životnost 7 let.

Opraváři doporučují Liebherr.
LOL ty si lama....
jo a liebherr jo, jenže ty liebherry do dvaceti tisíc se vyráběj někde v bulharsku a taková sláva to zas neni..
08.10.2008 13:50
Humble
seed: Když něčemu nerozumíš, tak tady hloupě neplkej. Děláš ze sebe jen blbce.
08.10.2008 13:56
stanislav
Humble napsal(a):
seed: Když něčemu nerozumíš, tak tady hloupě neplkej. Děláš ze sebe jen blbce.
a do sebe! kdo je větší znalec? :o)))))))))))))
08.10.2008 14:01
Humble
stanislav napsal(a):
a do sebe! kdo je větší znalec? :o)))))))))))))
Já vůbec nejsem ledničkoznalec. Jenom předávám výsledek rozhovoru se šéfem firmy, která mimo jiné opravuje ledničky. Vůbec se mi před nákupem větších domácích elektrospotřebičů osvědčilo poptat se nejprve u opravářů, a teprve potom se začít rozhodovat.

A dohadovat se s takovýmhle chudáčkem fakt nehodlám.
08.10.2008 14:02
stanislav
humble, já vim, jak ty si ukecanej, ty vyzvíš dycinky všecko... :o)))))))))))))))
08.10.2008 14:04
Humble
stanislav napsal(a):
humble, já vim, jak ty si ukecanej, ty vyzvíš dycinky všecko... :o)))))))))))))))
Použil jsi správné slovo. Nevím - vyzvím! :o)))
08.10.2008 14:06
Humble
A vůbec, nejvytrvalejší ledničky byly staré dobré Minsky :o)
08.10.2008 14:07
stanislav
Humble napsal(a):
A vůbec, nejvytrvalejší ledničky byly staré dobré Minsky :o)
jasan, Minsk Minsk - buzerantů parta! :o)))
08.10.2008 14:11
Humble
stanislav napsal(a):
jasan, Minsk Minsk - buzerantů parta! :o)))
Je třeba vidět, že Minsk je sice vnitřně chladný, leč zezadu pěkně přihřátý :o)
08.10.2008 14:29
Pomerančová
Minsk meli nasi... neni tomu tak dlouho, tuism dva tri roky,  co se s nim mama byla nucena rozloucit a vymenit ho za neco noveho
[ << ] [ < ] [ > ] [ >> ]

Přidat názor
Avízo:
Jen pro autora

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)