Téma #888
Autor:Lucretius Woogyankle
Fórum:
Otázky a odpovědi
Datum publikace:03.10.2008 21:17
Počet návštěv:3115
Počet názorů:95

Jakou ledničku byste doporučovali?
Právě rozvažuji jakou lednici domů zakoupit.

Jako úplný neznalec jsem zatím narazil na dvě, které mě zaujaly

http://www.datart.cz/katalog/Chladnicka-s-mrazakem-Siemens-KG39SV10.html

Tato lednička mě zaujala tím, že je velká a má pět poliček. Má dva kompresory, což nevím, jestli je důležité, vlastně nevím, co to znamená, ale říkám si, že když ledničku, tak rozhodně s dvěma kompresory. A potom ty poličky - na jedné může být mléko, na druhé různé lahvičky, které mám v lednici, na další budou jogurty, v další zbytky od večeře - a je tam přihrádka na lahve.
Akorát má větší spotřebu, skoro jeden kilowatt.
A zapomněl jsem, měří úctyhodné dva metry. To je paní lednice.

http://www.datart.cz/katalog/Chladnicka-s-mrazakem-Whirlpool-ARC-5865-1.html

Tohle je druhá varianta, je menší, pouze tři police, je o cenťák menší než já, takže i kdybych měl nějakou podivnou schízu, tak budu vědět, že lednici vždycky přeperu.
Samozřejmě výhoda je menší spotřeba.

Něco uvnitř mi říká, že bych rozhodně měl koupit tu větší,
ale něco jinýho mi říká, že je to jenom nějaký megalomanský pud uvnitř mě... a něco třetího mi říká, že kupuju něco, čemu vůbec nerozumím....


Tak kdo mi poradí?

(momentálně mám v bytě lednici, kterou jsem koupil s bytem, takovou starou, která je pořád namražená, je rozhodně menší než já a to namražené se nějak rozpouští a pořád je všude voda...)

Počet úprav: 1, naposledy upravil(a) 'Lucretius Woogyankle': 03.10.2008 21:17.

Názory
04.10.2008 18:40
dlouhátlustáčára
kastel napsal(a):
červenou, ve tavaru londýnský telefonní budky
tak ta by bylo super, ale já mám kuchyň do zelena a ledničku zabudovanou, ale nápad je to skvělý možná bych tak mohla zabudovat WC
v koupelně nebo alespoň bidet
04.10.2008 18:47
kastel
dlouhátlustáčára napsal(a):
kastel napsal(a):
červenou, ve tavaru londýnský telefonní budky
tak ta by bylo super, ale já mám kuchyň do zelena a ledničku zabudovanou, ale nápad je to skvělý možná bych tak mohla zabudovat WC
v koupelně nebo alespoň bidet
...kadibudka by to taky byla skvělá :o), návrháři už trochu vylepšili invenci, ale nechápu jak dlouho byly spotřebiče , počítače a palubní desky u aut naprosto out :o)- prostějak něco trvá léta, tak to lidi asi nechtěj měnit - jakože by přišli o nějaký svoje jistoty nebo co... ale jak říkám - je to o maličko lepší, ale stejně bych se víc odvázal
04.10.2008 18:48
dlouhátlustáčára
kastel napsal(a):
dlouhátlustáčára napsal(a):
kastel napsal(a):
červenou, ve tavaru londýnský telefonní budky
tak ta by bylo super, ale já mám kuchyň do zelena a ledničku zabudovanou, ale nápad je to skvělý možná bych tak mohla zabudovat WC
v koupelně nebo alespoň bidet
...kadibudka by to taky byla skvělá :o), návrháři už trochu vylepšili invenci, ale nechápu jak dlouho byly spotřebiče , počítače a palubní desky u aut naprosto out :o)- prostějak něco trvá léta, tak to lidi asi nechtěj měnit - jakože by přišli o nějaký svoje jistoty nebo co... ale jak říkám - je to o maličko lepší, ale stejně bych se víc odvázal
:-))
04.10.2008 18:54
seed
hele voe já tyhle věci prodávám už ses rozhodl?
04.10.2008 18:57
seed
hele, siemens sou super, ale v týhle cenový kategorii nevim, oni dělaj spíš ty dražší věci ještě, a byl s nima v čr problém ohledně servisu, i když ti v datartu řeknou, že to je v pohodě, nemusí to tak bejt, whirlpool nebrat už vubec, maj sice ještě pořád jméno, ale to je tak všechno, kvalitou šli strašně dolů. dost dobrý lednice, který třeba prodáváme my sou francouzský brandt (maj někde šourům v karlíne) co se týče ceny sou dost dobrý navíc my je máme v obchodě uplně nejlevněj v čr snad, akorák karlovy vary sou trochu z ruky, nicméně dalo by se to možná zařídit... takže ještě mrkni, případně mi řekni kolik má stát a jestli je nějakej speciální požadavek
04.10.2008 19:07
seed
Aglája napsal(a):
Ať je lednička jakkoliv velká, vždycky ji dokážeš zaplnit. Takže větší. A dva motory jsou v poho, když odmražuješ mražák, nemusíš vypínat ledničku. Jestli nemáš extrémně malý byt, ber velkou :o))
ty dva kompresory zas toliko neprožívejte, je to velká píčovina a když mluvim s někym kdo mi to furt cpe tak mám chuť mu rozbít hubu. 1. věc je cena, za dva kompresory platíte zbytečně víc. 2. myslete ekologicky, dva motory na jednu lednici??? neni vám líto ledních medvědů? 3.myslete ekonomicky (podruhé) ať vám kdokoli tvrdí co chce, dva kompresory berou vždycky víc energie než jeden a to dělaj vlastně stejnou práci :)

uvažovat způsobem, že když odejde jeden drží druhej, tak uvažujou hlupáci a dědkové kterym smrdí z huby česnek a babky který páchnou močí. hovadina, to vaše problémy prostě neřeší, jedinej rozumnej argument je možnost "hrát" si zvlášť s teplotou mrazáku a zvlášť lednice, to ale řeší dvouokruhový lednice, jeden kompresor ale dva okruhy. stejně je to ale věc, která je každýmu fuk, mrazák má teplotu konstatní a určenou, pokud ne tak je v píči, lednici si nastavujete dle sebe nebo okolních podmínek. takže jeden kompresor a basta. navíc další fakt, většinou u dvoukompresorek odešel motor mrazáku a lednice se vyhodila, ovšem s funkčnim kompresorem druhym. neni to škoda? myslete na spotřebu ekologii a na sebe. berte jeden kompresor a nekupujte kurva už ty njelevnější klunty (ste nám obchodníkům pak pro smích ;) a přidělávate sobě i nám starosti s reklamacema) nicméně dobrou a ektrémně levnou značkou na bílou je Haier, ruce pryč od Beko a mnoha dalších.... další dotazy rád zodpovim nemám rád plejtvání materiálem...
04.10.2008 19:09
seed
dlouhátlustáčára napsal(a):
2 kompresory, velká a já mám značku elektrolux a je naprosto skvělá
to je nějaký ERB 300něco ne? ty sou slušný nicméně nic moc zpracování a za ty prachy si mohla mít lepší věc, ale jako v pohodě no...
04.10.2008 19:11
seed
kastel napsal(a):
červenou, ve tavaru londýnský telefonní budky
dělá na přání italská firma ardo, cena kolem pětadvaceti táců, což je za takovou nicmoc věc jaký ardo vyrábí celkem ranec (nebo důvěřujete firmě která bělící barvou velmi nápadně zakrývá škrábance a rýhy na nových lednicích mířících do prodeje... nemluvě o reklamacích z jinejch a podstatnějších důvodů...)
04.10.2008 21:12
Repulsion_Bílý
Jeden můj známý, co bílé zboží prodává i opravuje trvale každému doporučuje Gorenje...
05.10.2008 00:07
Lucretius Woogyankle
to se nám to komplikuje... hlavně kvůli spotřebě uvažuju o tý s jedním kompresorem zase... chci to vyřešit co nejdřív, protože ta stará lednice začíná být dost strašná.... investice max těch 15t,velká lednice, aby se tam vešly lahváče, víno a ještě taky jídlo, zbytky jídla, zbytky zbytků...

ještě to jednou prolezu, datart mam rad, před týdnem mi přivezli pračku a bylo to v pohodě, starou odvezli, všechno zapojili, poradili si na místě s nadstandardníma požadavkama..

no ještě počkám co na to všechno čmelda
05.10.2008 09:02
stanislav
seede, poraď mi, estli můžeš, kdo dělá dobrý pračky a levný... pokud možno...  
05.10.2008 09:05
stanislav
Lukrécie, seed mluví zkušeně, jedině jeden motor!!!
05.10.2008 09:05
stanislav
seed mi připomíná drobátko otce Oty Pavla, jak zkušeně prodával luxy...
05.10.2008 09:08
Lucretius Woogyankle
 
stanislav napsal(a):
Lukrécie, seed mluví zkušeně, jedině jeden motor!!!
to mě právě zase zmátlo, potom, co tu bylo několik doporučení na dva motory...

já Ti Stando můžu poradit tu pračku co mám já, sice moje hlavní kritérium bylo, aby šla nacpat pod kuchyňskou linku, ale i tak je pěkná a svítí na ní ten počet minut do konce praní...
05.10.2008 09:09
stanislav
nenech se zmást, dvacet hospodyněk nevydá za jednoho odborníka, seed má za ušima...
05.10.2008 09:11
stanislav
a pračku zas tak neřešim, já to asi kupovat nebudu, nechám to na tchýni a ženě, ty lítaj po vobchodech, já se tohleho neúčastnim většinou...
05.10.2008 09:12
kastel
stanislav napsal(a):
nenech se zmást, dvacet hospodyněk nevydá za jednoho odborníka, seed má za ušima...
...já když mám za ušima, tak se dycky umeju - proto mám pořád prd :o)
05.10.2008 09:15
stanislav
kdo má prd, je za vodou... to je základní životní model, kerej jako má šťávu...
05.10.2008 09:21
kastel
stanislav napsal(a):
kdo má prd, je za vodou... to je základní životní model, kerej jako má šťávu...
...jo, jo - kdo nic nechce - všechno má...
05.10.2008 10:09
Lucretius Woogyankle
tak ještě jsem našel tuhle

http://www.datart.cz/katalog/Chladnicka-s-mrazakem-Siemens-KG39VX43.html

s jedním kompresorem, velká a levnější.
[ << ] [ < ] [ > ] [ >> ]

Přidat názor
Avízo:
Jen pro autora

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)