Téma #888
Autor:Lucretius Woogyankle
Fórum:
Otázky a odpovědi
Datum publikace:03.10.2008 21:17
Počet návštěv:3103
Počet názorů:95

Jakou ledničku byste doporučovali?
Právě rozvažuji jakou lednici domů zakoupit.

Jako úplný neznalec jsem zatím narazil na dvě, které mě zaujaly

http://www.datart.cz/katalog/Chladnicka-s-mrazakem-Siemens-KG39SV10.html

Tato lednička mě zaujala tím, že je velká a má pět poliček. Má dva kompresory, což nevím, jestli je důležité, vlastně nevím, co to znamená, ale říkám si, že když ledničku, tak rozhodně s dvěma kompresory. A potom ty poličky - na jedné může být mléko, na druhé různé lahvičky, které mám v lednici, na další budou jogurty, v další zbytky od večeře - a je tam přihrádka na lahve.
Akorát má větší spotřebu, skoro jeden kilowatt.
A zapomněl jsem, měří úctyhodné dva metry. To je paní lednice.

http://www.datart.cz/katalog/Chladnicka-s-mrazakem-Whirlpool-ARC-5865-1.html

Tohle je druhá varianta, je menší, pouze tři police, je o cenťák menší než já, takže i kdybych měl nějakou podivnou schízu, tak budu vědět, že lednici vždycky přeperu.
Samozřejmě výhoda je menší spotřeba.

Něco uvnitř mi říká, že bych rozhodně měl koupit tu větší,
ale něco jinýho mi říká, že je to jenom nějaký megalomanský pud uvnitř mě... a něco třetího mi říká, že kupuju něco, čemu vůbec nerozumím....


Tak kdo mi poradí?

(momentálně mám v bytě lednici, kterou jsem koupil s bytem, takovou starou, která je pořád namražená, je rozhodně menší než já a to namražené se nějak rozpouští a pořád je všude voda...)

Počet úprav: 1, naposledy upravil(a) 'Lucretius Woogyankle': 03.10.2008 21:17.

Názory
04.10.2008 09:18
Lucretius Woogyankle
 
stanislav napsal(a):
já mám obavy, že naše lednice má jen jeden motor, to je pěkně lůzrovský... 
a počkej, to jako chceš říct, že když si koupim se dvěma, tak přestanu bejt lůzr? no tak to ještě všechno znovu povážím...
04.10.2008 09:20
stanislav
ale za to máme v práci lednici s prosklenejma dveřma, kolegyně na ni šíleně nadává, že ji v noci budí, když se rozjedou motory... plus ji zhasíná, to já bych si ji nechal svítit a koukal do nápojů, to je lepší než do krbu...
04.10.2008 09:20
stanislav
někerejm lůzrum víc motorů nepomůže od lůzrovství, si myslim...
04.10.2008 09:24
Lucretius Woogyankle
lednice s prosklenejma je nuda oproti mojí pračce, co ukazuje počet minut do konce praní... jedna bliká světýlko u zvolenýho programu a druhak se každou minutu změní číslo...

já myslím, že správná lůza je nezávislá na lednici, kterou má doma nebo kdekoliv jinde...
04.10.2008 09:27
stanislav
no, nezávislost je pěkná věc, ale já měl v Libni kdysi pidiledničku od bejvalýho šéfa, mi ji přivez do bytu, a nic za to nechtěl, zadára, nekup to, a ta lednice měla menopauzy. se vypínala tak jednou za měsíc... pak jako se všecko zkazilo, zajímavej přístroj to byl... sice sem na ní byl zdánlivě nezávislej, ale pak sem musel chodit jíst do hospody... když zrovna měla svý vobdobí... 
04.10.2008 10:13
patafyzik
S Whirlpool máme dobré zkušenosti, nejen s lednicí, ale i s pračkou a myčkou.
04.10.2008 10:18
stanislav
patafyzik napsal(a):
S Whirlpool máme dobré zkušenosti, nejen s lednicí, ale i s pračkou a myčkou.
a dělaj pěkný reklamy... ale stejně na tuhle nemaj:

http://www.youtube.com/watch?v=vmtVAnWUMp8
04.10.2008 15:24
dlouhátlustáčára
2 kompresory, velká a já mám značku elektrolux a je naprosto skvělá
04.10.2008 15:26
stanislav
dlouhátlustáčára napsal(a):
2 kompresory, velká a já mám značku elektrolux a je naprosto skvělá
a kolik koštovala? když deme do podrobností...
04.10.2008 15:28
dlouhátlustáčára
12 litrů
04.10.2008 15:29
stanislav
dlouhátlustáčára napsal(a):
12 litrů
hukot, to bude dobrej stroj...
04.10.2008 15:31
dlouhátlustáčára
stanislav napsal(a):
dlouhátlustáčára napsal(a):
12 litrů
hukot, to bude dobrej stroj...
je nedám na ni dopustit je to moje 4. lednička za život a zatím nejlepší
04.10.2008 15:44
stanislav
já měl ledniček míň, já jsem věrnej svejm strojum, nejlepší měli rodiče, plynovou, když se to zapalovalo, muselo se ležet na zemi a podpalovat pepo, pohodička... a hlavně nevrčela, jak ty elektrycký krávy...
04.10.2008 15:47
dlouhátlustáčára
stanislav napsal(a):
já měl ledniček míň, já jsem věrnej svejm strojum, nejlepší měli rodiče, plynovou, když se to zapalovalo, muselo se ležet na zemi a podpalovat pepo, pohodička... a hlavně nevrčela, jak ty elektrycký krávy...
na tu plynovou pamamtuju taky taky ještě z dětství - to už je ale hodně dávno
já mám tu svoji zabudovanou ve skříni v kuchyňské lince - taky ji není slyšet
04.10.2008 18:37
kastel
červenou, ve tavaru londýnský telefonní budky
04.10.2008 18:40
dlouhátlustáčára
kastel napsal(a):
červenou, ve tavaru londýnský telefonní budky
tak ta by bylo super, ale já mám kuchyň do zelena a ledničku zabudovanou, ale nápad je to skvělý možná bych tak mohla zabudovat WC
v koupelně nebo alespoň bidet
04.10.2008 18:47
kastel
dlouhátlustáčára napsal(a):
kastel napsal(a):
červenou, ve tavaru londýnský telefonní budky
tak ta by bylo super, ale já mám kuchyň do zelena a ledničku zabudovanou, ale nápad je to skvělý možná bych tak mohla zabudovat WC
v koupelně nebo alespoň bidet
...kadibudka by to taky byla skvělá :o), návrháři už trochu vylepšili invenci, ale nechápu jak dlouho byly spotřebiče , počítače a palubní desky u aut naprosto out :o)- prostějak něco trvá léta, tak to lidi asi nechtěj měnit - jakože by přišli o nějaký svoje jistoty nebo co... ale jak říkám - je to o maličko lepší, ale stejně bych se víc odvázal
04.10.2008 18:48
dlouhátlustáčára
kastel napsal(a):
dlouhátlustáčára napsal(a):
kastel napsal(a):
červenou, ve tavaru londýnský telefonní budky
tak ta by bylo super, ale já mám kuchyň do zelena a ledničku zabudovanou, ale nápad je to skvělý možná bych tak mohla zabudovat WC
v koupelně nebo alespoň bidet
...kadibudka by to taky byla skvělá :o), návrháři už trochu vylepšili invenci, ale nechápu jak dlouho byly spotřebiče , počítače a palubní desky u aut naprosto out :o)- prostějak něco trvá léta, tak to lidi asi nechtěj měnit - jakože by přišli o nějaký svoje jistoty nebo co... ale jak říkám - je to o maličko lepší, ale stejně bych se víc odvázal
:-))
04.10.2008 18:54
seed
hele voe já tyhle věci prodávám už ses rozhodl?
04.10.2008 18:57
seed
hele, siemens sou super, ale v týhle cenový kategorii nevim, oni dělaj spíš ty dražší věci ještě, a byl s nima v čr problém ohledně servisu, i když ti v datartu řeknou, že to je v pohodě, nemusí to tak bejt, whirlpool nebrat už vubec, maj sice ještě pořád jméno, ale to je tak všechno, kvalitou šli strašně dolů. dost dobrý lednice, který třeba prodáváme my sou francouzský brandt (maj někde šourům v karlíne) co se týče ceny sou dost dobrý navíc my je máme v obchodě uplně nejlevněj v čr snad, akorák karlovy vary sou trochu z ruky, nicméně dalo by se to možná zařídit... takže ještě mrkni, případně mi řekni kolik má stát a jestli je nějakej speciální požadavek
[ << ] [ < ] [ > ] [ >> ]

Přidat názor
Avízo:
Jen pro autora

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)