Téma #888
Autor:Lucretius Woogyankle
Fórum:
Otázky a odpovědi
Datum publikace:03.10.2008 21:17
Počet návštěv:2108
Počet názorů:95

Jakou ledničku byste doporučovali?
Právě rozvažuji jakou lednici domů zakoupit.

Jako úplný neznalec jsem zatím narazil na dvě, které mě zaujaly

http://www.datart.cz/katalog/Chladnicka-s-mrazakem-Siemens-KG39SV10.html

Tato lednička mě zaujala tím, že je velká a má pět poliček. Má dva kompresory, což nevím, jestli je důležité, vlastně nevím, co to znamená, ale říkám si, že když ledničku, tak rozhodně s dvěma kompresory. A potom ty poličky - na jedné může být mléko, na druhé různé lahvičky, které mám v lednici, na další budou jogurty, v další zbytky od večeře - a je tam přihrádka na lahve.
Akorát má větší spotřebu, skoro jeden kilowatt.
A zapomněl jsem, měří úctyhodné dva metry. To je paní lednice.

http://www.datart.cz/katalog/Chladnicka-s-mrazakem-Whirlpool-ARC-5865-1.html

Tohle je druhá varianta, je menší, pouze tři police, je o cenťák menší než já, takže i kdybych měl nějakou podivnou schízu, tak budu vědět, že lednici vždycky přeperu.
Samozřejmě výhoda je menší spotřeba.

Něco uvnitř mi říká, že bych rozhodně měl koupit tu větší,
ale něco jinýho mi říká, že je to jenom nějaký megalomanský pud uvnitř mě... a něco třetího mi říká, že kupuju něco, čemu vůbec nerozumím....

Tak kdo mi poradí?

(momentálně mám v bytě lednici, kterou jsem koupil s bytem, takovou starou, která je pořád namražená, je rozhodně menší než já a to namražené se nějak rozpouští a pořád je všude voda...)

Počet úprav: 1, naposledy upravil(a) 'Lucretius Woogyankle': 03.10.2008 21:17.

Názory
03.10.2008 21:18
stanislav
lednička musí bejt příšerně velká, čim větší, tim lepší, aby se na ni vešlo hodně magnetků... vybíral bych podle ceny a velikosti...
03.10.2008 21:19
stanislav
my máme whirpůl a chladí jak blbá, pohodička... dokonce mrazák mrazí, a to je světový!!!
03.10.2008 21:20
Lucretius Woogyankle

stanislav napsal(a):
lednička musí bejt příšerně velká, čim větší, tim lepší, aby se na ni vešlo hodně magnetků... vybíral bych podle ceny a velikosti...
díky za podporu, taky si myslím!
03.10.2008 21:21
Lucretius Woogyankle

stanislav napsal(a):
zapomněl jsem na to, že když máš velkou lednici a fix, tak se na ní vejde hodně kreslených příběhů o chrochtíčkovi...
03.10.2008 21:22
stanislav
přesně tak. veliká lednička je úžasná věc. a na ní nahoru je dobrý si dát květináček. s kytičkama...
03.10.2008 21:24
Aglája
Ať je lednička jakkoliv velká, vždycky ji dokážeš zaplnit. Takže větší. A dva motory jsou v poho, když odmražuješ mražák, nemusíš vypínat ledničku. Jestli nemáš extrémně malý byt, ber velkou :o))
03.10.2008 21:26
Aglája
Do velké ledničky se ti vejde hrnec s polívkou i dort najednou...

A kočka na ni nedoskočí.
03.10.2008 21:27
stanislav

03.10.2008 21:27
stanislav
základ je ledničku vozdobit! hehe
03.10.2008 21:29
Lucretius Woogyankle

Aglája napsal(a):
Ať je lednička jakkoliv velká, vždycky ji dokážeš zaplnit. Takže větší. A dva motory jsou v poho, když odmražuješ mražák, nemusíš vypínat ledničku. Jestli nemáš extrémně malý byt, ber velkou :o))
Lednička bude v komoře, takže může být velká! Díky za vysvětlení kompresorů, zase jsem o něco chytřejší.

A zdobení je samozřejmě základ, jak píše moudře stanislav... ozdobím ji svými malůvkami! (Možná si před ní taky postavím Nikolku...)
03.10.2008 21:35
stanislav
teď mi řikala tchyně, že naše lednička stála deset tisíc, ale že prej ji už zlevnili... ale že prej nám odchází pračka, a ta stála čtrnáct tisíc, ale že prej ji jde koupit už za sedum. ta tchýně má přehled... toho si cenim! hehe
03.10.2008 21:38
Lucretius Woogyankle
Pračka se rozbila minulý měsíc, tu mám asi za devět, takovou hezkou, ukazuje, kdy se dopere.

Takže zatím dva hlasy pro velkou!
03.10.2008 22:00
Pomerančová
dva kompresory uz vysvetlila aglaja.
kamaradka ma dvoukomrpesorovou elektrolux a je s ni spokojena, ale nevim, kolik stala.
tohel je uzitecna adresa: http://www.srovnanicen.cz

ta prvni ma myslim o hodinu delsi vydrz, kdyz nejde proud
03.10.2008 22:10
stanislav
no, kdyby byla nějaká jako s třema motorama, tak myslim, to by bylo uplný terno... ale taková se štyrma, to už musí bejt totální bomba...
03.10.2008 22:10
stanislav
jo, ale motor asi neni to co kompresor, aha, no. to neva...
03.10.2008 22:11
stanislav
http://lednice.heureka.cz/bosch-kan-58a70/

todle je hustý - štyrycet klacků... to musí mít motorů...
03.10.2008 22:13
stanislav
co štyrycet, de to pořídit i za padesát... do toho bych šel, kdybych jako byl finančně za vodou...
04.10.2008 08:20
Lucretius Woogyankle
kdybych měl se štyrma motorama, tak už s běžnym smrtelníkem (=s lednicí s jednim nebo dvěma motorama) nepromluvim...
04.10.2008 09:02
stanislav
já mám obavy, že naše lednice má jen jeden motor, to je pěkně lůzrovský... 
04.10.2008 09:17
Lucretius Woogyankle

stanislav napsal(a):
já mám obavy, že naše lednice má jen jeden motor, to je pěkně lůzrovský... 
no to jo... ta moje současná má sice taky asi jenom jeden motor, ale zato vrčí nonstop na celej byt...
[ > ] [ >> ]

Přidat názor
Avízo:
Jen pro autora

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)