Téma #860
Autor:nela
Fórum:
Literatura
Datum publikace:29.08.2008 13:47
Počet návštěv:2190
Počet názorů:49

Paulo Coelho
- názory; brak nebo kvalitní psycho-literatura?

Názory
01.09.2008 21:33
narvah
 
zlatíčko napsal(a):
Mně a spoustě mých kamarádek jeho knihy často pomohly v těžkých životních situacích. Je to těžká literatura na pochopení, ale když jí čtenář pochopí, bude jí navždy milovat a vracet se k ní.
fuck
01.09.2008 21:40
Repulsion_Bílý
zlatíčko napsal(a):
Mně a spoustě mých kamarádek jeho knihy často pomohly v těžkých životních situacích. Je to těžká literatura na pochopení, ale když jí čtenář pochopí, bude jí navždy milovat a vracet se k ní.
Tak je to s každou knihou. Třeba můj Mozkodlab. To je tak vynikající, všeobsažné, inspirativní, mnoharozměrné a nadčasové dílo... jenomže si toho málokdo všimne...
01.09.2008 21:42
narvah
 
Repulsion_Bílý napsal(a):
zlatíčko napsal(a):
Mně a spoustě mých kamarádek jeho knihy často pomohly v těžkých životních situacích. Je to těžká literatura na pochopení, ale když jí čtenář pochopí, bude jí navždy milovat a vracet se k ní.
Tak je to s každou knihou. Třeba můj Mozkodlab. To je tak vynikající, všeobsažné, inspirativní, mnoharozměrné a nadčasové dílo... jenomže si toho málokdo všimne...
nemáš to v pdf?
01.09.2008 21:45
narvah
 
Repulsion_Bílý napsal(a):
zlatíčko napsal(a):
Mně a spoustě mých kamarádek jeho knihy často pomohly v těžkých životních situacích. Je to těžká literatura na pochopení, ale když jí čtenář pochopí, bude jí navždy milovat a vracet se k ní.
Tak je to s každou knihou. Třeba můj Mozkodlab. To je tak vynikající, všeobsažné, inspirativní, mnoharozměrné a nadčasové dílo... jenomže si toho málokdo všimne...
nebo nechceš mi to poslat na dobírku? pokud to nebude stát hafol prachů, rád bych si to přečetl jakooooooooo
01.09.2008 21:54
Repulsion_Bílý
já už za to nic neberu :o) Jenže jsem lempl a včil navíc nepohyblivý (zlomená noha)... už jsem slíbil knížku osice... tak mi pošli adresu (už jsi mi ji dával, ale to už je dávno... a  já jsem nejen lempl, ale taky bordelář...) třeba se k tomu, až mi sundaj sádru, rozhoupu...
01.09.2008 23:25
tichoprostor
Repulsion_Bílý... Mozkodlaba jsem celého přelouskal.
01.09.2008 23:27
stanislav
tichoprostor napsal(a):
Repulsion_Bílý... Mozkodlaba jsem celého přelouskal.
já si to nechávám na jindy...
01.09.2008 23:29
Repulsion_Bílý
stanislav napsal(a):
tichoprostor napsal(a):
Repulsion_Bílý... Mozkodlaba jsem celého přelouskal.
já si to nechávám na jindy...
na svatýho Dyndy...
01.09.2008 23:33
tichoprostor
Do hodnocení Mozkodlaba se pouštět nebudu... komár komára neštípe.
01.09.2008 23:34
Repulsion_Bílý
tichoprostor napsal(a):
Do hodnocení Mozkodlaba se pouštět nebudu... komár komára neštípe.
to stačí...
01.09.2008 23:38
tichoprostor
Je to akademická psychologická studie, jejíž košilku jsi natřel namodro, vyzdobil růžovými puntíky, převázal žlutou pentlí, navoněl rozmarýnem, opatřil čárovým kódem... a nevrátil na sesternu.
01.09.2008 23:48
tichoprostor
Musel bych si to pročíst znovu, abych si uvědomil, kde jsi vybočoval z těch paralel vůči Vieweghovi, abych si srovnal v hlavě, zda jsi svými příbojovými vlnami zahladil stopy na písku po jeho příbojových vlnách (které nám uvízly ve vzpomínkách).
01.09.2008 23:48
Repulsion_Bílý
tichoprostor napsal(a):
Je to akademická psychologická studie, jejíž košilku jsi natřel namodro, vyzdobil růžovými puntíky, převázal žlutou pentlí, navoněl rozmarýnem, opatřil čárovým kódem... a nevrátil na sesternu.
To je zajímavé hodnocení... :o) ... a mně se docela líbí a připapadá mi to i docela výstižné, i když to asi není míněno pozitivně...
02.09.2008 00:00
tichoprostor
Nesleduju příklony k pozitivnímu anebo negativnímu hodnocení (na příběhu nezáleží)... zajímá mne, zda tě téma přemohlo, anebo jsi jej přemohl ty. Zda jsi naplnil ústa až k prasknutí vychlazenou kořalkou, s líčkami jako Dizzi Gillespie, a úspěšně polknul, a nikoho nepoprskal.

Chtělo by to alespoň tříčlennou porotu a součty při bodování, jako v ringu při boxu.
02.09.2008 00:20
Repulsion_Bílý
tichoprostor napsal(a):
Nesleduju příklony k pozitivnímu anebo negativnímu hodnocení (na příběhu nezáleží)... zajímá mne, zda tě téma přemohlo, anebo jsi jej přemohl ty. Zda jsi naplnil ústa až k prasknutí vychlazenou kořalkou, s líčkami jako Dizzi Gillespie, a úspěšně polknul, a nikoho nepoprskal.

Tak tohle je pro změnu podle mě zas přístup úplně na prd... buď se mi něco líbí, nebo ne. Jak už jsem napsal - zpravidla mám raději hořkou čokoládu, ale klidně o něčem řeknu: je to sice děsná sračka, ale mně se to líbilo...
02.09.2008 00:23
tichoprostor
V roli kritika se nechovám jako čtenář.

Jako čtenář bych mluvil jinak.
02.09.2008 00:33
tichoprostor
Když hodnotím, zapínám... když čtu, vypínám a očekávám, že zapíná ten, kdo píše.

Jako čtenář bych napsal: Je fajn přečíst si chytrou knížku od člověka, kterého jsem podrbal za ušima :o)
04.09.2008 13:48
hrobnick
Repulsion_Bílý napsal(a):
tichoprostor napsal(a):
Do hodnocení Mozkodlaba se pouštět nebudu... komár komára neštípe.
to stačí...
Kdy už dostanu slíbenou knihu? :-)
04.09.2008 14:01
narvah
 
hrobnick napsal(a):
Repulsion_Bílý napsal(a):
tichoprostor napsal(a):
Do hodnocení Mozkodlaba se pouštět nebudu... komár komára neštípe.
to stačí...
Kdy už dostanu slíbenou knihu? :-)
prej za měsíc, až se perulsion uzdraví noha aby mohl na poštu, kterou mu mezitím zruší, hehe
04.09.2008 14:02
hrobnick
narvah napsal(a):
 
hrobnick napsal(a):
Repulsion_Bílý napsal(a):
tichoprostor napsal(a):
Do hodnocení Mozkodlaba se pouštět nebudu... komár komára neštípe.
to stačí...
Kdy už dostanu slíbenou knihu? :-)
prej za měsíc, až se perulsion uzdraví noha aby mohl na poštu, kterou mu mezitím zruší, hehe
no těbuh! tak to aby doručil nějakej letoun!
[ << ] [ < ]

Přidat názor
Avízo:
Jen pro autora

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)