Téma #771
Autor:Nortrom
Fórum:
LiTerra
Datum publikace:25.04.2008 17:32
Počet návštěv:2922
Počet názorů:163

literární kolektivizace
Mám nápad. Patrně je stupidní, ale to se zanedlouho dozvím :). Pojďme vymyslet námět a zprácnout ho v kolektivu lidí, kteří to chtějí zkusit. Je jedno, jestli to bude poezie nebo próza. Jde mi o to, že by tak mohl vzniknout opravdu vyladěný kus. Nejspíš se to nepodaří a možná se u toho párkát pohádáme.

Ale zase když si to nebudeme škadedit cíleně, mohla by to být vcelku zábava, ne? Kdo to chce zkusit, dejte vědět.

Na přihlášení je týden, co budu na dovolené :)

Počet úprav: 2, naposledy upravil(a) 'Nortrom': 25.04.2008 17:40.

Názory
25.04.2008 17:54
marťánek paní Koutné
...a ty se toho nebojíš? Nahodil bys část textu, pokud jsem to dobře pochopila, a kdo by chtěl, pokračova by v něm? No, po tom, cos tu zatím předvedl, bych do toho šla :-)
25.04.2008 18:26
postmoderní rampouch
a já udělám korekturu korektury
25.04.2008 18:31
Nortrom
marťánek paní Koutné napsal(a):
...a ty se toho nebojíš? Nahodil bys část textu, pokud jsem to dobře pochopila, a kdo by chtěl, pokračova by v něm? No, po tom, cos tu zatím předvedl, bych do toho šla :-)
... není čeho se bát, při nejhorším se to prostě nepovede :). Myslel jsem spis, ze si hodime nejake napady, co bychom chteli zkusit a nemuzeme je zlomit. Nějakej vybereme. A pak se uvidí... :)

Díky za zájem objema / oboum / obouma / ? Konvalina bude vědět :)
25.04.2008 18:41
Lee
 
postmoderní rampouch napsal(a):
a já udělám korekturu korektury
hehe :-)

A co třeba příběh o chlapovi, kterej sedí v hospodě a dojde mu, že na něj čeká doma žena, nějaké děti. VZpomene si, jak žena pečlivě doma uklízí, má ho ráda a rozhoduje se, jestli zustat kalit v hospodě, nebo jít domů za ní. Taky přemejšlí, jestli by třeba neměl takhle žít zbytek života, jenže to mu přijde nepředstavitelný, protože bez chlastu a hospody si život prostě představit nedokáže, přijde mu to nemožný a taky zbytečný tohle dělat.
25.04.2008 18:46
Nortrom
Tak korektorů máme víc než "makáčů"

Lee: ??
25.04.2008 18:47
Lee
 
Nortrom napsal(a):
Tak korektorů máme víc než "makáčů"

Lee: ??
Čemu nerozumíš?
25.04.2008 18:49
Nortrom
už asi začínám rozumět. Hele, tohle je fakt tak silný téma, že ti ho nechám.
25.04.2008 18:49
postmoderní rampouch
A co třeba příběh o chlapovi, kterej sedí v hospodě a dojde mu, že na něj doma čeká rodina. Tak se sebere a jde domů - a tam neni ani rodina ani dům. Tak jde zpátky do hospody a ta tam taky neni. Tak přemejšlí, jestli je on sám nebo jestli si ho vymyslel postmoderní rampouch.
25.04.2008 18:51
Lee
 
Nortrom napsal(a):
už asi začínám rozumět. Hele, tohle je fakt tak silný téma, že ti ho nechám.
No tak pak už jedině to Rampouchovo téma. Ale to je taky silný. Jak chlap přemejšlí, až přijde o všechno a nakonec ještě zjistí, že je vymyšlenej. Hustý!
25.04.2008 18:56
Lee
A co třeba o chlapovi, kterej zjistí, že ho sledujou mimozemšťani. Chodí normálně do práce a nikomu to neříká, ale každej večer za nim choděj a mluvěj s nim. Potom to řekne policii a ta zjistí, že to nejsou mimozemšťani, ale tři mrtvý lidi, který zabil.

A jestli se vám ani tohle nelíbí, tak ať další námět vymyslí třeba... KOnvalina!
25.04.2008 19:00
Nortrom
Téma tématu otevřeme za týden. Zatím si to rozvaž a pak pošli jeden nápad, kterej považuješ za silnej.
25.04.2008 19:08
Repulsion_Bílý
A co třeba příběh o krásné, mladé, inteligentní dívce, která vyhrála soutěž Miss Universe, dokončuje studia práv a nadále se chce věnovat především charitě. A ta dívka se nějakou zvláštní souhrou náhod ocitla v takové poměrně málo civilizované oblasti. Napila se nepřevařené vody z obecní studně a dostala hroznou sračku. A nejblíž byl jenom takový polorozpadlý suchý záchod - tzv. latrína čili kadibudka. Tak ta dívka tam běží. Tak tak to stihne. Kabelku od Gucciho pověsí na rezavý hřebík, co trčí z jednoho trámu, vyhrne minisukni, stáhne černé krajkové kalhotky, rúžovoučkými, krásně tvarovanými hýžděmi dosedne na jenom na hrubo ohoblované fošny, a začne srát. Lítá to z ní, div jí to neurve střeva. Dole to šplouchá, hejna tučných hajzlových much, které tam až dosud nerušeně hodovaly na výkalech, se vznesou vhůru.... dívka zoufale šátrá po kabelce, kde má flakónek Chanelu No. 5, kterým by ráda přerazila ten hrozný puch. Mouchy bzučí. Za kadibudkou je hnojiště, na kterém sedí místní hňup Toncek. Čumí skrz škvíry v prknech na tu krásnou zadnici, pravou ruku má v teplákách a mne.
Mezitím se o dva domu dál, v domku starého podivína Váši odehrává docela jiné drama. Do pasti se tam chytila myš. Je ovšem živá. Jedná se o důmyslnou past, kterou si Váša sestrojil podle vlastního návrhu. Teď sedí na židli, a dívá se na lapenou myš. Myš se dívá na něj.
Mezi tím se někde úplně jinde odehrává úplně jiné drama...
Ze všech dramat sálá do vesmíru energie.
A někde v hlubinách vesmíru je instalována supercitlivá anténa. Jednoho dne - lze ovšem poměrně těžko odhadnout, zda to bude za světelný rok nebo spíš za dva - k ní ten proud energie dorazí. Anténa začne vibrovat. Malý zelený mužík spozorní...
25.04.2008 19:11
marťánek paní Koutné
...Repe, ty už máš splněno!
25.04.2008 19:13
Lee


Repulsion_Bílý napsal(a):
A co třeba příběh o krásné, mladé, inteligentní dívce, která vyhrála soutěž Miss Universe, dokončuje studia práv a nadále se chce věnovat především charitě. A ta dívka se nějakou zvláštní souhrou náhod ocitla v takové poměrně málo civilizované oblasti. Napila se nepřevařené vody z obecní studně a dostala hroznou sračku. A nejblíž byl jenom takový polorozpadlý suchý záchod - tzv. latrína čili kadibudka. Tak ta dívka tam běží. Tak tak to stihne. Kabelku od Gucciho pověsí na rezavý hřebík, co trčí z jednoho trámu, vyhrne minisukni, stáhne černé krajkové kalhotky, rúžovoučkými, krásně tvarovanými hýžděmi dosedne na jenom na hrubo ohoblované fošny, a začne srát. Lítá to z ní, div jí to neurve střeva. Dole to šplouchá, hejna tučných hajzlových much, které tam až dosud nerušeně hodovaly na výkalech, se vznesou vhůru.... dívka zoufale šátrá po kabelce, kde má flakónek Chanelu No. 5, kterým by ráda přerazila ten hrozný puch. Mouchy bzučí. Za kadibudkou je hnojiště, na kterém sedí místní hňup Toncek. Čumí skrz škvíry v prknech na tu krásnou zadnici, pravou ruku má v teplákách a mne.
Mezitím se o dva domu dál, v domku starého podivína Váši odehrává docela jiné drama. Do pasti se tam chytila myš. Je ovšem živá. Jedná se o důmyslnou past, kterou si Váša sestrojil podle vlastního návrhu. Teď sedí na židli, a dívá se na lapenou myš. Myš se dívá na něj.
Mezi tím se někde úplně jinde odehrává úplně jiné drama...
Ze všech dramat sálá do vesmíru energie.
A někde v hlubinách vesmíru je instalována supercitlivá anténa. Jednoho dne - lze ovšem poměrně těžko odhadnout, zda to bude za světelný rok nebo spíš za dva - k ní ten proud energie dorazí. Anténa začne vibrovat. Malý zelený mužík spozorní...
To mi připomíná skoro story o Repulsionovi. Je to taky silný příběh. Jenže ve vesmíru existuje ještě silnější anténa, která odchytí i tenhle příběh a malého zeleného mužíka!
25.04.2008 19:14
postmoderní rampouch
Repulsionovo téma je vynikající. Jen ta nereálnost toho, že by krásná dívka vyhrála miss universe mi trochu vadí.
25.04.2008 19:16
Repulsion_Bílý
Lee napsal(a):
Jenže ve vesmíru existuje ještě silnější anténa, která odchytí i tenhle příběh a malého zeleného mužíka!
A tak odchycený zelený mužík letí někam vesmírem lapený v kleci a je nabit veškerou tou energií. Může tu energii použít ke svému osvobození, jenomže hrozí nebezpečí, že to neukočíruje. Stačí jediná chybička, a zničí nejen sám sebe, ale možná i celý zasraný vesmír...
25.04.2008 19:17
marťánek paní Koutné
postmoderní rampouch napsal(a):
Repulsionovo téma je vynikající. Jen ta nereálnost toho, že by krásná dívka vyhrála miss universe mi trochu vadí.
...si strašný šťoural, je to přece sci-fi, ne?
25.04.2008 19:17
Repulsion_Bílý
marťánek paní Koutné napsal(a):
postmoderní rampouch napsal(a):
Repulsionovo téma je vynikající. Jen ta nereálnost toho, že by krásná dívka vyhrála miss universe mi trochu vadí.
...si strašný šťoural, je to přece sci-fi, ne?
Taky mohla mít protekci...
25.04.2008 19:18
Nortrom
Repulsion_Bílý napsal(a):

ale možná i celý zasraný vesmír...
Tak to byl teda hustej průjem...
25.04.2008 19:19
Nortrom
Miluju, když nám jde práce od ruky.
[ > ] [ >> ]

Přidat názor
Avízo:
Jen pro autora

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)