Téma #723
Autor:--
Fórum:
Obecná diskuze
Datum publikace:15.02.2008 23:14
Počet návštěv:3119
Počet názorů:23

A vůbec ta televize...

To je fakt těžké zlo...

Jsem to neviděl už ani nepamatuju, a dnes jsem se chtěl dívat na videu na Červeného trpaslíka, a furt mi někdo volal, tak jsem to vypínal a mezitím mi tam teda hrála televize.
Uvědomil jsem si při té příležitosti, že když žiju bez tohoto média, že se tím značně vzdaluji běžné populaci:

Ve hře šťastných deset losujeme tato čísla...
A vy piště, mejlujte a faxujte...
Ty si myslíš, jak nejsi chytrej....

To jsou všechno memy, Stanislave.

A taky ten pepický dialekt. Jak oni už si kurva myslí, že musí každý film takhle zkurveně nadabovat...

Ach, pičo, pičo...

Názory
16.02.2008 09:05
--
Rozdíl mezi Internetem a televizí je ovšem dost podstatný - na Internetu jsi (nebo teda můžeš být) aktivní - sám si vybíráš obsah, máš možnost srovnávat, podílet se na jeho tvorbě.
Televize je prostě mediální masáž. A jak jsem právě včera zjistil, není v tomto ohledu ČT o nic lepší než Nova.
16.02.2008 09:35
modrý Wopi
televize je hrozná buzerace, ale je taky fakt, že perly jako červ.trp. nebo monty p. znám jen díky ní
16.02.2008 10:02
--
modrý Wopi napsal(a):
televize je hrozná buzerace, ale je taky fakt, že perly jako červ.trp. nebo monty p. znám jen díky ní
Ano, tu a tam se podaří nějaká výjimka... z importu.

Česká televize, ať už komerční či veřejnoprávní, je prostě hrozně blbá.
16.02.2008 10:07
stanislav
Repe, není úplně blbá, sem tam se najde dobrý pořad. a rozdíl mezi veřejnoprávní televizí a novou tu pořád je, hlavně tedy markantní je to ve zpravodajství... v zábavě to začíná silně se přibližovat...
16.02.2008 10:07
stanislav
ale dvojka je pořád dobrá. tedy dle mého. nikomu to netlačím.
16.02.2008 11:25
Mario Czerney

já taky preferuji dvojku, ...Novu nesleduju vůbec, takže mi škodlivost televize víceméně uniká, koukal jsem na mash na primě, ale teď tam dali nějakou reklamu nebo soutěž či co, takže primě jsem věrný jen o víkendu, když jsem doma, koukám na anglickou fotbalovou ligu
jo, wopi, montíci jsou úžasný (zase s tebou souhlasím)

16.02.2008 20:22
HanaKonvesz
to se tý dvojky taky musím zastat , občas ukážou i pěkný film a jelikož to není zase tak často, tak tomu dělají takovou reklamu, že to jde vychytat. Co říkáte na Jana Buriana ?
16.02.2008 21:06
Mbonita
Mario Czerney napsal(a):
já se dovídám co bylo v televizi druhý den v práci, a vůbec mě to víceméně nezajímá, a když si ji zapnu, tak vím proč
asi tak...
dvojka sem tam něco...jinak je to vymejvárna hlavy
17.02.2008 11:37
modrý Wopi
ikoó ikoó
17.02.2008 12:11
--
modrý Wopi napsal(a):
Sakra, docela dobrý bigbít.. škoda, že to ty holky tím svým kuňkáním tak kazí...
17.02.2008 13:39
Pomerančová


já televizi neřeším... občas ji zapnu a ona pak hraje, občas ji nezapnu a ona nehraje :-)

ale je pravda to, že spoustu věcí mi vadí - třeba kultura projevu moderátorů, reportéru a podobně. u některých trpím málem víc než při čtení článků na novinky.cz.
o nechutnosti zpráv na tv nova (rozhovory s plačícími  lidmi, kterým právě vyhořel dům a pod.). nemluvě

a o možné (ne)objektivitě reportáží o skutečných událostech, která se odvíjí od prodejnosti nejen pořadu, už vůbec ne

nakonec:
 Zpěv drozda /Tevis/
 1984 /Orwell/
451st Fahrenheita / Bradbury/

pořád stejné téma, co dodat?

tady je nějaký článek na dané téma, ale ještě jsem ho celý nepročetla - snad bude k něčemu

a par presmycek pro odlehceni tematu:
televize - zive tele - veli teze - leti veze -  lzete evi - evil teze - vitez Lee ;-)


a wopimu dekuji za pisnicku :-)

17.02.2008 13:41
stanislav
teď mi v televizi vykládá Klaus... moc pěkně se naň kouká, jak je rád, že bylo dneska zima a že nebude oteplování...
17.02.2008 22:30
tvrz
...no dvojka,to je jasný!a taky dvojka vína...a dvojková soustava a
dvojsečná zbraň a podvojná existence:TV a intr...dobrou
18.02.2008 19:30
Monty
No, nikdy jsem televizi nevlastnila a nemíním tento stav měnit... dvojka nedvojka, to si radši pustím na dývku "Moje sestra vlkodlak". :o)
18.02.2008 22:04
kastel
...na dvojku začínaj srát reklamu, asi ji zase odhlásím...
19.02.2008 10:50
tvrz
kastel napsal(a):
...na dvojku začínaj srát reklamu, asi ji zase odhlásím...
reklama jest země živitelka:využívám k odchodu na záchodek:-)...tv2 hurá
20.02.2008 10:01
random_night
dvojka mi extrémně leze krkem, jednička taky, to už se častějc dívám na ty blbý manželky.
na čt se dívám tak možná na azkvíz, abych mohla dělat chytrou, a to ještě nepravidelně... naprosto nechápu, kam se v čt ztrácej peníze - protože čt dělá ty od pohledu nejnízkorozpočtovější pořady, co jsem kdy viděla.... a peněz mají přitom nejvíc... jsem naštvaná, protože chci platit veřejnoprávní televizi, kterou budu moci následně i sledovat. takhle si připadám, jako kdybych platila za členství v nějakým gayklubu... je vážně super, že na dvojce je jiný prostor a dávají tam pořady plné hodnotných informací, jenže z toho jejich debilního jiného prostoru, jak ho obrazově a hudebně prezentují, mám deprese... a k čemu jsou informace, když jsou v nepoužitelném obalu.... to je jak polykat vitamíny zauzlovaný v kondomu.
20.02.2008 11:14
Shammann
Zatracený intelektuálové!
Já se koukám jenom na reklamy, když už tedy mám tu možnost pustit si televizi, protože sou krátký a estetický.
20.02.2008 11:27
--
Shammann napsal(a):
Já se koukám jenom na reklamy, když už tedy mám tu možnost pustit si televizi, protože sou krátký a estetický.
I nejsou estetické. Už ne. Nebo jen výjimečně. Zde je vidět poměrně jasný posun. Zatímco ještě pár let po revoluci měla televize skutečně statut informačního média a navíc zde byli tvůrci i investoři, kteří měli chuť experimentovat, současná televizní reklama se většinou drží jediného osvědčeného modelu, který bych nazval "brute force" neboli hezky česky "vrážení klínů do hlavy".
23.02.2008 14:45
Shammann
 
-- napsal(a):
Shammann napsal(a):
Já se koukám jenom na reklamy, když už tedy mám tu možnost pustit si televizi, protože sou krátký a estetický.
I nejsou estetické. Už ne. Nebo jen výjimečně. Zde je vidět poměrně jasný posun. Zatímco ještě pár let po revoluci měla televize skutečně statut informačního média a navíc zde byli tvůrci i investoři, kteří měli chuť experimentovat, současná televizní reklama se většinou drží jediného osvědčeného modelu, který bych nazval "brute force" neboli hezky česky "vrážení klínů do hlavy".
Koukám povětšinou na německý...
[ << ] [ < ]

Přidat názor
Avízo:
Jen pro autora

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)