Téma #720
Autor:anyz
Fórum:
Otázky a odpovědi
Datum publikace:14.02.2008 20:27
Počet návštěv:1530
Počet názorů:31

čtete či nečtete ve vlaku?
Dobrý večer, dlouho jsem váhal, zda se vůbec pouštět do ptaní se, ale asi bych měla. Měla bych do školy napsat práci na téma co se čte ve vlaku a zatím se ta práce spíše rýsuje jako něco o vlaku a mém vnímání a přemýšlení s ním/o něm/v něm. a tak přece jen aby se v té práci objevilo alespoň něco, co tam patří, chci se vás zeptat jestli vůbec čtete ve vlaku a případně co. děkuju předem za případné odpovědi :o) hezky večer noc

Názory
14.02.2008 20:32
modrý Wopi
Dokud jsem jezdil vlakem, četl jsem tam knížky. Teď spíš řídím auto a při tom si čtu jen vyjímečně.
14.02.2008 21:32
LISKA
Do nedávné doby jsem jezdila vlakem denně, tak mám docela přehled. Moc záleží na směru a hodině. Směr Praha:V prvním raním (4,45) nečte nikdo. Od sedmi hodin většinou noviny. Po osmé skripta, sešity. Po deváté knihy a časopisy. Z Prahy: dopoledne nevím, odpoledne kdo jede sám, tak většinou knihu.
14.02.2008 21:46
anyz
lisko dekuju to je super :o) pravidelne rozvrhy
14.02.2008 21:46
anyz
a pamatuje si na neco co ste treba cetli treba jako memu kamaradovi utkvela v halve vzpominka na to jak cet ve vlaku o klukovi ktery cet ve vlaku
14.02.2008 22:02
Rubik-On
knihy.. naposled Válku s Mloky:))
14.02.2008 22:29
LISKA
teď zrovnu čtu Jan Pelc,.....a bude hůř. (jak případný název!)
15.02.2008 06:50
Pomerančová

ja ve vlaku take ctu. ctu rada a nezbyva mi na to moc casu totiz :-) z casopisu ikarii, pevnost nebo reflex.
knihy pak sve oblibene, nebo pokud mam rozecteneho neco zajimaveho. dost casto se mi stava, ze ulovim neco pekneho v antiku na masatykove nadrazi pred nasednutim do vlaku a pak si to celou cestu domu uzivam. ted naposled v nedeli to bylo od Machara: Zde by měly kvést růže

15.02.2008 09:39
Monty
Čtu ve vlaku. Knihy, nejčastěji. Někdy časopisy. Naposledy jsem četla ve vlaku synovi nějaké básničky o zvířátkách... S PAPOUŠKEM A LIŠKOU PROJDEME SE KNÍŽKOU nebo tak nějak se to jmenuje.
15.02.2008 09:48
LISKA
Monty: jsem ráda, že se mohu zapojit do vzdělávání slavného Stáni. Na oplátku ti musím sdělit, že jsem viděla několikrát číst tvoje knihy.
15.02.2008 09:57
stanislav
LISKA napsal(a):
teď zrovnu čtu Jan Pelc,.....a bude hůř. (jak případný název!)
to je neuvěřitleně přeceňovaná věc... mě s tim tedy pelc nepotěšil, ani čimkoliv jinym...
15.02.2008 09:59
stanislav
když jedu vlakem - koukám z okýnka. čtu si jen v tramvaji. teď sociologii náboženství od maxe webera, je to žůžo dobrodrůžo...
15.02.2008 10:08
LISKA
Nevím, ještě jsem nedočetla, faktem je, že se to čte moc dobře. Sdědila jsem emigrantskou knihovnu, tak si doplňuji vzdělání.
15.02.2008 10:21
stanislav
LISKA napsal(a):
Nevím, ještě jsem nedočetla, faktem je, že se to čte moc dobře. Sdědila jsem emigrantskou knihovnu, tak si doplňuji vzdělání.
já Pelce znám přes jednu kamarádku, co s nim chodila v Paříži, když tam byli jako emigranti, proto jsem ho čet, ale lautr nic od něj se mi nelíbilo, je to otázka vkusu no. on i jako člověk je mi nepříjemnej, jak tak seděl u Zpěváčků a rozhlížel se, kdo ho zná... podloe mě prostě dobrej spisovatel neni, ale jakejsi kult kolem jeho bude hůř byl, protože to bylo drobně jiný, než co tady bylo běžný.... ale v podstatě je to o ničem, tedy z mýho pohledu...
15.02.2008 10:43
silent
já když jezdím vlakem jednou za čas domů (skoro 3 hodiny), tak cestu zásadně celou pročtu, hlavně v zimě, když se nedá pozorovat krajina. Výjimečně beru nějaký ten časopis, obvykle knihu, pokud možno tlustou, aby vydržela cestu tam i zpět:)
15.02.2008 13:49
perverzní___hvězdář
ve vlaku čtu všechno co má v sobě písmenka dost perverzně na to, aby hvězdy mohly svítit
15.02.2008 14:10
random_night
stanislav napsal(a):
LISKA napsal(a):
Nevím, ještě jsem nedočetla, faktem je, že se to čte moc dobře. Sdědila jsem emigrantskou knihovnu, tak si doplňuji vzdělání.
já Pelce znám přes jednu kamarádku, co s nim chodila v Paříži, když tam byli jako emigranti, proto jsem ho čet, ale lautr nic od něj se mi nelíbilo, je to otázka vkusu no. on i jako člověk je mi nepříjemnej, jak tak seděl u Zpěváčků a rozhlížel se, kdo ho zná... podloe mě prostě dobrej spisovatel neni, ale jakejsi kult kolem jeho bude hůř byl, protože to bylo drobně jiný, než co tady bylo běžný.... ale v podstatě je to o ničem, tedy z mýho pohledu...
já jsem tu knížku přečetla jen proto, že když mi bylo asi deset, tak si máma koupila Šmírbuch jazyka českého, úžasný slovník slangových, především vulgárních výrazů... Většina ukázek použití v literatuře pocházela ze zmiňované knihy, pročež jsem si ji rychle sehnala. a až na ta slova se mi moc nelíbila.



ve vlaku čtu, stejně jako téměř kdekoliv jinde. dospěla jsem k názoru, že množství získaných vědomostí a praktická velikost do kabelky je důležitější než vůně papíru a barvy a kouzlo nerozlepených stránek, takže mám v mda neustále kolem padesáti titulů, aby mi náhodou nedošlo čtivo, a přestávám číst v podstatě jen v práci - když ji zrovna mám, takže teď místo v práci dosadíme na pohovorech - a ve spánku anebo když do něčeho vrazím. no a teď právě taky nečtu, ale kdybych byla ve vlaku, určitě bych četla... za chvíli pojedu tramvají a taky budu číst... konkrétně Jakuba Vandrovce, protože si potřebuju provětrat mozkové závity po Umění milovat.
15.02.2008 14:31
senzibil
ja si čtu telepaticky s ostatními cestujícími. teda ne se všemi, někteří mají strašný vkus. a počmáraná skripta studentů co jedou na zkoušku a zkoušej se na poslední chvíli ještě něco naučit mě taky moc nebaví. ani ty noviny co rozdávaj v metru a na nádražích zdarma.
tuhle si někdo četl martina edena. a onehda jsem narazil na nějaké básničky, snad vrchlického nebo co, hodně starý vydání s doslovem jeho bratra. . nuda. lepši jsou stopy hrůzy nebo časopisy fakta2000 a sírius. taky claudii, tinu a bravo girl telečtu moc rád.

taky si lidi čtou návody k lékům nebo těm jejich mp3. a poslouchaj muziku z mobilu, klidně i dva na jeden mobil. nebo podklady k jednáním na který jedou a podobně.

nejdivnější kniha, co jsem kdy viděl, vypadala jako plná rozsypaného čaje. četl si ji nějaký asiat a tam jsem neměl šanci tedy, tak do teď nevím, o čem byla.
15.02.2008 18:05
--
Nikdy jsem toho ve vlaku moc nenačetl, protože mě vlak dokázal vždy spolehlivě uspat. Později jsem ve vlaku pracoval na notebooku, ale taky jsem u toho usínal.
15.02.2008 18:07
--
A jo, ...a bude hůř ujde. Jesti je to přeceňované, to nevím. Mám pocit, že ani ne. Byla to první knížka tohoto typu, která u nás vyšla, tak se to chytlo. Další Pelcovu tvorbu neznám. Vím o nějakém Basketu Florovi, ale od toho mě odradilo, jenom co jsem o té knížce slyšel vyprávět....
15.02.2008 19:56
LISKA
-- napsal(a):
A jo, ...a bude hůř ujde. Jesti je to přeceňované, to nevím. Mám pocit, že ani ne. Byla to první knížka tohoto typu, která u nás vyšla, tak se to chytlo. Další Pelcovu tvorbu neznám. Vím o nějakém Basketu Florovi, ale od toho mě odradilo, jenom co jsem o té knížce slyšel vyprávět....
já mám první vydání z Indexu (1985) a líbí se mi tam upozornění:
Nedoporučujeme ke čtení těm, kteří předpokládají, že život ostatních vypadá jen jako jejich vlastní, že druzí jednají, myslí a mluví jako oni sami, a není-li tomu tak , odmítají to brát na vědomí, místo aby je to pobídlo se hlouběji touto skutečností zabývat. INDEX
[ > ] [ >> ]

Přidat názor
Avízo:
Jen pro autora

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)