Téma #543
Autor:Alan Marceau
Fórum:
Otázky a odpovědi
Datum publikace:03.08.2007 16:43
Počet návštěv:966
Počet názorů:14

Co je oposum???
Nejsem velkým znalcem Limonádového Joa, ale pamatuju si, jak Joe nadával Miloši Kopeckýmu (či M.K. Joovi, už nevím) "Smrdutý oposume". Mně by zajímalo, co je oposum. Internet skoro mlčí, tak jsem pouze zjistil, že jde o zvíře, ale co to za zvíře a kde žije, se mi zjistit nepodařilo.

Názory
03.08.2007 16:50
Shammann
Kojot a oposum a jiné mexické pohádky / El coyote y el tlacuache y otros cuentos mexicanos - anotace
Příběhy a bajky vycházející ze starých aztéckých mýtů a prehispánských legend z území dnešního Mexika o bozích, zvířatech a lidech převyprávěl do češtiny hispanista Oldřich Kašpar. Některé pohádky se podobají evropským archetypům, vždy v nich však vystupují typická americká zvířata jako kojot, jaguár, aligátor, americká vačice oposum a další. Úvodní příběhy přibližují mýty o stvoření světa, bohů a lidí. Bilingvní česko-španělské vydání pro mírně pokročilé.
03.08.2007 16:56
Mori
Vačice opossum, ne?
03.08.2007 16:57
Mori
Když napíšeš "opoSSum", internet se stane o něco komunikativnější
03.08.2007 18:22
_-.-_
Že internet skoro mlčí, to je legrace, ne? Nebo to myslíš tak, že tě neinformuje přes zvukovou kartu?

04.08.2007 09:45
Cekanka_ucekana
Jo, takhle jsem před sedmi lety objevila internet...hledala jsem haterii novozélandskou :-) teď už vim, že tu najdu i molocha (ale toho fakt stěží a komplikovaně, většinou ti to oznámí, že Nova je moloch) :-)))))
04.08.2007 14:30
Monty
Cekanka_ucekana napsal(a):
Jo, takhle jsem před sedmi lety objevila internet...hledala jsem haterii novozélandskou :-) teď už vim, že tu najdu i molocha (ale toho fakt stěží a komplikovaně, většinou ti to oznámí, že Nova je moloch) :-)))))
Když byl jednou zkoušenej z ruštiny spolužák Drhovskej, tak jmenoval mezi ruskejma spisovatelema "MOLOCHOVA", a ruštinářka mu řekla, že Molochov byl nějakej Bůh, že asi myslí ŠOLOCHOVA. :o)
04.08.2007 14:32
Cekanka_ucekana
když jednou vytasili jednoho mýho spícího spolužáka, tak ten se zděšeně rozhlížel kolem sebe, jako jestli mu někdo napoví
nenapověděl a profesorka mu řekla "spi dál"
načež spolužákovi se rozsvítilo a spokojeně začal skloňovat
"ja spidáju
ty spidáješ
on spidájet
my spidájeme
vy spidájetě..."
moc hezký to bylo :-)))))
04.08.2007 14:36
Monty
:o))))))))))))))))

Nedaleko odtud jsou lázně Františkovy lázně. Zde se léčí ženské bolesti.

To si zase pamatuju z překladu Michala Černýho. V ruštině.
Ruština byla vůbec zábavnej předmět.
I němčina.

Vyučující: "Der Schnitzel je řízek. A co to asi tak bude Wiener Schnitzel?"
Spolužák: "Velký řízek?"

Tentýž spolužák - zkoušení.
Vyučující: "Obchodní dům."
Spolužák: "Haus... haus... Hauschuhe!"
04.08.2007 14:45
Cekanka_ucekana

No, moje sestřenice, která studovala vysokou školu v anglickém jazyce a celá rodina ji považovala za děsně chytrou a vzdělanou, jednou odpověděla na otázku, co je to ROCK AND ROLL: "No, to bude něco jako skalní tanec, když jsou Rocky moutains"
jsem debil, nevystudovala jsem nic a myslela jsem si, že ROCK AND ROLL je něco jako houpej a kolíbej

04.08.2007 14:48
Monty
Já taky nemám nic vystudováno a ROCK´N´ROLL bych přeložila jako TVRDEJ ROHLÍK.
04.08.2007 15:04
Cekanka_ucekana
Monty napsal(a):
Já taky nemám nic vystudováno a ROCK´N´ROLL bych přeložila jako TVRDEJ ROHLÍK.
kecáš, tys vystudovala hnojárnu, asi proto ta pšenice :_)))))
04.08.2007 15:11
Monty
Cekanka_ucekana napsal(a):
Monty napsal(a):
Já taky nemám nic vystudováno a ROCK´N´ROLL bych přeložila jako TVRDEJ ROHLÍK.
kecáš, tys vystudovala hnojárnu, asi proto ta pšenice :_)))))
Hnojárnu jo, ale rozhodně ne v angličtině.
Navíc je to logický - rock: skála, hornina; roll: rohlík
Dá se to vykládat buď tak, že je to hudba tvrdá jako staré pečivo nebo tanec, který se podobá pohybům, jež vydává osoba, co si kousla do tvrdýho rohlíku a vylomila si na něm zub.

Periferie pracuje výhradně z výrazy onomatopoetickými.

Schválně jestli víš, ze kterýho je to filmu. :o) Není to přesnej citát, ale zhruba tak ňák.
04.08.2007 17:17
Cekanka_ucekana
no to teda nevim, asi jsem ho neviděla :-)))
23.09.2007 11:00
Andromeda

podle mě jde o skunka, kterej umí vystřikovat smrdutou tekutinu na své nepřátele.....viz kniha LOVEC MEDVĚDŮ od Karla Maye....   :o))

Přidat názor
Avízo:
Jen pro autora

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)