Téma #540
Autor:bublajsa
Fórum:
Literatura
Datum publikace:02.08.2007 00:40
Počet návštěv:2265
Počet názorů:51

Próza a povídky?

Zajímalo by mě, jak to u vás chodí.
Čtete prózu, nebo vás delší texty nebaví/nezajímají a necháte takové dílo bez povšimnutí?
Je pro vás přece jen pohodlnější přečíst a ohodnotit pár veršů, než "muset" číst delší věc, navíc třeba ještě celou a dokonce? :o)
Nebo to máte jinak?
Díky.

Názory
26.10.2007 18:24
Rubik-On
míšo?
26.10.2007 18:26
bublajsa
Myguianta: Díky za názor : )
12.11.2007 21:50
Killgore Trout
Tak tedy: píšu především prózu - záleží mi hlavně na ní. Čte mě hrstka lidí. Třeba tady, mám věc už několik dní a přečetlo si to zatím šest jedinců: já to chápu, je to dlouhý a próza na serverech "nefrčí". Myguianta to řekla za mě. Veršovánek je milión, ale básní je pomálu. Podobně to můžu napsat takhle: pisálků je milión, nadějných spisovatelů pomálu... A abych se vrátil k problematice poezie versus próza na literárních serverech, tak: lidi čtou raději poezii proto, že (většinou) berou literární server jako srandu, legraci, zábavu, lehkou zábavu, nic závažného. Mrkají se tam snad jen proto, aby pozdravili kamarády, známe, kteří si taky vylévají srdíčka... A proto: na delší čtení není čas, doba je holt rychlá. Stačí přejet jednu dvě básničky a blablabla dělat reakce kritiky. Taková je realita. Těch, kteří berou literární servery vážně, je minimum. Toť můj názor.
12.11.2007 21:51
Killgore Trout
Jo a zapomněl jsem napsat, že já nečtu nic, kromě reakcí na mý texty, takže si mě pamatujte jako naprostýho ignoranta a egoistickýho a solipsistickýho sráče...
12.11.2007 21:59
Rubik-On
Killgore Trout napsal(a):
Jo a zapomněl jsem napsat, že já nečtu nic, kromě reakcí na mý texty, takže si mě pamatujte jako naprostýho ignoranta a egoistickýho a solipsistickýho sráče...
tak si tě vážně budu pamatovat...
ale ne proto, že nečteš... jen proto, co říkáš...
o názor výš...
12.11.2007 22:03
Killgore Trout
Rubik-On napsal(a):
Killgore Trout napsal(a):
Jo a zapomněl jsem napsat, že já nečtu nic, kromě reakcí na mý texty, takže si mě pamatujte jako naprostýho ignoranta a egoistickýho a solipsistickýho sráče...
tak si tě vážně budu pamatovat...
ale ne proto, že nečteš... jen proto, co říkáš...
o názor výš...
Tak to jsem velice rád, Rubik-One, ani nevíš, jak.
12.11.2007 22:04
Killgore Trout
Zajímalo by mě, Rubikone, jaký vztah máš k literárním serverům? Bereš je vážně, nebo jako legraci?
12.11.2007 22:04
stanislav
Těch, kteří berou literární servery vážně, je minimum.

jsem minimum, já to beru smrtelně vážně. ani někdy s tou vážností si nevim rady...
12.11.2007 22:06
Rubik-On
stanislav napsal(a):
Těch, kteří berou literární servery vážně, je minimum.

jsem minimum, já to beru smrtelně vážně. ani někdy s tou vážností si nevim rady...
jako standa, on je bůh
12.11.2007 22:09
Killgore Trout
stanislav napsal(a):
Těch, kteří berou literární servery vážně, je minimum.

jsem minimum, já to beru smrtelně vážně. ani někdy s tou vážností si nevim rady...
Jo, právě tohle mě vždycky vytáčí: ta většina. Ti, kteří mi třeba v minulosti napsali, že bych tam neměl dávat takhle dlouhý texty, že to pak nikdo nebude číst - ale já takový texty píšu, tak jaképak copak? Podle mě se má text číst co možná nejvíc v kuse. Když tam dám prózu na pokračování, po malých částech, není to ono. Čtenáři mají tendenci chápat ty texty jako oddělené útvary, přehlížejí, že třeba v poznámce je, že to je kus většího textu. Je to problém, pro prozaiky... To tedy ano.
12.11.2007 22:10
stanislav
pro literaturu internetovou žiju, pro básně dýchám, pro prosodii hořím! Rubiku, neboj se toho, a též se zapal pro tuto činnost, neni nic lepšího!
12.11.2007 22:11
stanislav
Killg. Tr.: na pokračování je to pičovina, velký celky náročnej čtenář má radši...
12.11.2007 22:12
Killgore Trout
stanislav napsal(a):
pro literaturu internetovou žiju, pro básně dýchám, pro prosodii hořím! Rubiku, neboj se toho, a též se zapal pro tuto činnost, neni nic lepšího!
Teď nevím, jestli si ze mě vy dva neděláte náhodou prdel...
12.11.2007 22:16
stanislav
ne, mě to fakt baví...
12.11.2007 22:25
Killgore Trout
stanislav napsal(a):
ne, mě to fakt baví...
Mně to jenom přišlo tím tónem "žiju, dýchám, hořím" tak nějak ironický, hm... Dobře. Nepodceňovat sílu internetový literární tvorby, to souhlasím, i když nečtu, jenom publikuju...
09.12.2007 18:33
Myguianta
ad próza na pokračování - když má něco tuhle nálepku, tak to téměř nikdy nečtu (pokud mě nezaujme námět, nějaké originální nebo fakt kvalitní zpracování atp.), protože vim, že se sem zase nedokopu a nenajdu si čas, abych to četla dál.

a ty, Killgore, proč nečteš? mi přijde, že je to taková jako.. teď mi to slovo uplně vypadlo.. vzájemná spolupráce, výpomoc, něco za něco, nebo jak to říct.. já jsem ráda, když mě někdo čte a komentuje - a komentuje mě pořádně, přemýšlí nad tím, co říká. a tak na oplátku taky chodím a komentuju a dělám to nejlíp, jak umím a přemýšlím nad tím, co říkám. tak by to imo mělo být.
15.12.2007 21:26
Killgore Trout
Myguianta napsal(a):
ad próza na pokračování - když má něco tuhle nálepku, tak to téměř nikdy nečtu (pokud mě nezaujme námět, nějaké originální nebo fakt kvalitní zpracování atp.), protože vim, že se sem zase nedokopu a nenajdu si čas, abych to četla dál.

a ty, Killgore, proč nečteš? mi přijde, že je to taková jako.. teď mi to slovo uplně vypadlo.. vzájemná spolupráce, výpomoc, něco za něco, nebo jak to říct.. já jsem ráda, když mě někdo čte a komentuje - a komentuje mě pořádně, přemýšlí nad tím, co říká. a tak na oplátku taky chodím a komentuju a dělám to nejlíp, jak umím a přemýšlím nad tím, co říkám. tak by to imo mělo být.
Víš, nejsem zrovna "dobře" vychován - vychovávám se sám, a z toho plyne jistá idiosynkrasie. Vůbec: tento "výměnný obchod", abych použil moc hezké slovíčko "barter", se mi nelíbí. Je to možná slušnost, ale především to je blbost, je to vlezdoprdelkování, s prominutím. Nebudu se nikomu vnucovat tím, že napíšu kladnou (lépe: slušnou) kritiku k jeho dílku - to jako nééééééééé... Takhle to u mě nechodí. Můžu se zviditelňovat jako exhibicionista na chatu, můžu (třeba tady) plkat v diskusi, ale NIKDY nikomu nic nečíst, natožpak kritizovat!
15.12.2007 21:32
Mori
Killgore Trout napsal(a):

Víš, nejsem zrovna "dobře" vychován - vychovávám se sám, a z toho plyne jistá idiosynkrasie. Vůbec: tento "výměnný obchod", abych použil moc hezké slovíčko "barter", se mi nelíbí. Je to možná slušnost, ale především to je blbost, je to vlezdoprdelkování, s prominutím. Nebudu se nikomu vnucovat tím, že napíšu kladnou (lépe: slušnou) kritiku k jeho dílku - to jako nééééééééé... Takhle to u mě nechodí. Můžu se zviditelňovat jako exhibicionista na chatu, můžu (třeba tady) plkat v diskusi, ale NIKDY nikomu nic nečíst, natožpak kritizovat!
Jak tě tak čtu, tak jsem ráda, že mne zrovna ty nečteš
15.12.2007 21:34
Killgore Trout
Jsem rád, že jsi ráda, že nečtu, abys byla ráda, abychom všichni dokola-hola-hej byli rádi.
13.01.2008 14:18
animovaný medvídek
Musím chtěnechtě souhlasit s prvním příspěvkem. I když kdo hledá,tak si může ty dobrý autory najít. Některý servery jsou skoro založený na tom,že si na nich dělaj spíš srandu než to berou vážně. Mám raději ty druhé. Kdybych tady byl pro srandu,dělal bych si z lidí tady srandu.
Jinak próza by mě bavila číst,horší je to s délkou,musí mě to bavit číst a hlavně to nesmí být patos a klišé,což si myslím,že je dost velkej problém u prózy,stejně jako vylívání srdíček u poezie.
Myslím si,že próza by stejně jako poezie měla něco říct i jako víc než klasická povídka o tom,jak někdo ztratil peněženku a celou dobu ji hledá (omlouvám se,pokud bych náhodně použil příběh nějakého prozaika :-) Proto se mi spíš líbí kratší a náročnější povídky,co mají co říct.
[ << ] [ < ]

Přidat názor
Avízo:
Jen pro autora

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)