Téma #43
Autor:rebecca13
Fórum:
Literatura
Datum publikace:11.01.2005 16:17
Počet návštěv:901
Počet názorů:12

Vystavte svou báseň!

Vážené autorky, vážení autoři, vážení čtenáři...

Nabízí se možnost, jak pokračovat s vystavováním básní na velkých formátech, kterého byli možná někteří z vás svědky v Dřevčicích u Prahy. Na loňském festivalu Cesta kolem světa, v rámci výstavy LITERÁRNÍ PRÁDLO, byla zveřejněna díla několika autorů z Písmáka, Literry a Totemu. Protože akce byla na první ročník velmi úspěšná a majiteli tvrze se program líbil, je tady možnost pomalu začít připravovat další ročník. Vzhledem k tomu, že bych nerada opakovala stejné básně a stejné provedení, zajímalo by mne, kdo z vás by se rád v příštím roce zúčastnil.

A jelikož na instalaci jsem si musela vzít minule tři dny dovolené a materiál hradila až na výjimky z vlastních zdrojů  (mé vřelé díky za materiální a realizační podporu a pomoc patří především Petule, Luk Malérovi, Egilovi, Climasterovi, mému synkovi, Kalais a Igorovi Indruchovi), nebylo by celkem od věci, sehnat na příští rok grant - na podporu výstavy a na částečné uhrazení pronájmu tvrze. (Podruhé nám ji zadarmo na celý víkend nikdo nedá…)   Informace okolo grantů jsem se snažila zjistit a nějaké možnosti by tu byly, je ovšem potřeba získat co nejvíce doporučujícíh tzv. dobrozdacích dopisů od partnerů nebo alespoň sympatizantů projektu. (Víte někdo o někom dalším?)

Zatím mi přislíbilo podporu Občanské sdružení Neraweb. Navázala jsem kontakt i s Občanským sdružením Vysokoškolští humanisté, jehož projekt Iniciativa UMĚNÍM ZA NENÁSILÍ by mohla některá vzniklá díla pro dřevčickou akci uplatnit i později, na dalších výstavách a u příležitostí dalších akcí a aktivit, které pořádá nebo na nich participuje v rámci Humanistického hnutí po celém světě. Samozřejmě, že na zapůjčení našich výtvorů bychom pak uzavřeli nějakou písemnou dohodu, až by to bylo aktuální.

Téma pro příští ročník Dřevčic zůstane asi stejné, nebo velmi podobné minulému – Cesta kolem světa. Témata výtvarně-poetických děl, která by oslovila i Iniciativu UMĚNÍM ZA NENÁSILÍ, by se měla nějakým způsobem vztahovat k názvu této Iniciativy a její myšlence: http://www.pismak.cz/dilo.php?num=141961

Samozřejmě, že průsečík těchto dvou témat by byl z hlediska uplatnění děl na výstavách asi vůbec nejlepší…

A jak by vystavované dílo mělo vypadat? To záleží především na vzájemné dohodě. Jako ukázka vhodná k výstavě může posloužit jedno z mých děl, které bych se nebála v příštím roce vystavit:


 

 

 

http://www.pismak.cz/dilo.php?num=138259&&126582258441e3cd2cbbe38

 

 


Chtělo by to zvolit vhodnou formu prezentace, buď jednotný skleněný klip-rám, nebo alespoň výtisk vhodně umístěný na barevné čtvrtce nebo kartonu, jako jsme to měli v Dřevčicích minulý rok. Pokud bychom sehnali grant, asi by už nemohlo platit heslo  „jak si to uděláš, tak to máš…“ a v tom případě bych rámy zakoupila ze získaných peněz jednotně, pokud by je celé nespolkl nájem prostor…o čemž se chystám jednat co nejdříve…. Zatím tedy nemusíte nikdo nic vyrábět, počet účastníků není zatím znám, tudíž ani formát. Loni mi svá díla kromě Petuly, Vesuvanky a Luk Maléra nikdo nebyl ochoten vytisknout a předat, tudíž jsem volila nejjednodušší možnost – díla byla vytisknuta na obyčejný bílý papír A4 a podlepena po dvou nebo po třech na tónované čtvrtky formátu A1 zakoupené ve světě papírů. Čtvrtky mi zůstaly, takže se dají jistě použít i napřesrok, ale v případě, že bychom opravdu získali grant, chtěla bych to udělat lépe.

Info pro ty, kdo v Dřevčicích nebyli:

A jak to probíhalo loni? V září 2004 jsme s kámoškou, fotografkou a cvičitelkou Julií Novotnou, kterou znám od sedmnácti (tj.16let), uspořádaly spolu s dalšími lidmi multikulturní festival Cesta kolem světa na památkově chráněné tvrzi v Dřevčicích u Prahy. Byla tam velká výstava Juliinejch fotografíí z cest – velké černobílé i barevné formáty ve skle + množství menších nerámovaných fotek, promítaly se její diapozitivy, byla tam 6x módně-taneční přehlídka doma šitého oblečení Adély Herzíkové a tašek, byla tam spešl čajovna a vodní dýmčičky, malé zoo, latinská kapela + párty, divadlo Krvik Totr, týpý a Indián a soutěže pro děti, pečení lososi, petangue, Bar XT3, Africký koutek, Indonézský koutek, pletení copánků, výroba bubínků z kůže, tombola o ceny, costarické koktejly… no a samozřejmě LITERÁRNÍ PRÁDLO s autorskými čteními, anketou a interaktivním básníkem.

Jo a stále jsou tam nějaké nevyzvednuté ceny – podle čísel vstupenek….  ???   J kdo z vás měl odletět na Kanáry a vykašlal se na to?

http://www.zirafajulie.cz

http://www.zirafajulie.cz/cestakolemsveta/index.html

http://www.zirafajulie.cz/cestakolemsveta/pages/program.htm

 
Fotky z Literárního prádla mám doma na Cdéčku od Luka Maléra, a na totemu je od něj super průřez i s popisem:  http://www.totem.cz/enda1.php?a=74602&c=0&ao=

Nuže?

Zajímalo by mne, koho z vás taková spolupráce láká a kdo by mi chtěl v takové činnosti pomoci. Uvítám jakékoli další návrhy a připomínky.

rebecca13

Počet úprav: 4, naposledy upravil(a) 'rebecca13': 11.01.2005 16:29.

Názory
18.01.2005 10:15
karel_letoun
Mě nic neláká, chci mít klid a pokoj.
04.02.2005 13:59
z něhy beton
karel_letoun napsal(a):
Mě nic neláká, chci mít klid a pokoj.
... chlapíčku vypšouklej.
07.02.2005 09:58
karel_letoun
z něhy beton napsal(a):
karel_letoun napsal(a):
Mě nic neláká, chci mít klid a pokoj.
... chlapíčku vypšouklej.
Ty si dej bacha, aby tě nebolel rypák a prdel.
15.02.2005 10:51
rebecca13
z něhy beton?

parodie na "z noci města"....??? :-)))
11.04.2005 14:23
karel_letoun
Tak jak to bude s Dřevčicema letos? Bude něco? A budou se tam dělat nějaký prasárny?
11.04.2005 17:33
rebecca13
nevim, ale loni tam bylo myslím prasáren dost. stačilo, že jsem tam měla na sobě červenej župan a podvazkovej pás
14.04.2005 10:52
karel_letoun
rebecca13 napsal(a):
nevim, ale loni tam bylo myslím prasáren dost. stačilo, že jsem tam měla na sobě červenej župan a podvazkovej pás
Tak to beru, to by mě vzalo, škoda že sem tam nebyl ...
15.04.2005 06:15
rebecca13
:-) fotky jsou někde na totemu od Luk Maléra :-) a od Petuly :-)
15.04.2005 06:17
rebecca13
(ale ta s tím županem tam asi nejni, ale zato jsou tam jiný kóči - jo a taky pak chodily ty slečny v mnou navrženym erotickym literárním prádle...)

fotky z přehlídky najdeš taky na adrese:

http://www.zirafajulie.cz/cestakolemsveta/

:-)
15.04.2005 09:40
karel_letoun
Fotky jsem si prohlédl a nic moc, bez sexu, bez prasáren, ... a erotické literární prádlo ... ach jo.
05.05.2005 13:34
rebecca13
chceš říct, že todle se ti nelíbí?

http://www.totem.cz/ma/grf/74602_16.jpg

Přidat názor
Avízo:
Jen pro autora

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)