Téma #375
Autor:Pomerančová
Fórum:
Pokec
Datum publikace:29.12.2006 11:40
Počet návštěv:1534
Počet názorů:34

Novoroční předsevzetí nebo radši panáka?
Tak jsem tuhle někoho zaslechla, že si dá něco jako novoroční předsevzetí a tak by  mě zajímalo:

1/ dáváte si novoroční předsevzetí a dodržíte je

   nebo

2/ dáváte si novoroční předsevzetí a během ledna až února na ně v tichosti zapomenete

   nebo


3/ kašlete na to rovnou a dáte si na novej rok radši panáka nebo sklenku šampanského případně jedlou sodu?


A proč vůbec zrovna novoroční předsevzetí? Proč ne velikonoční,  věrozvěstské, svatoannenské, letní, polední, slunovratové, porozvodové?

Kdo to vůbec vymyslel, nevíte? :-)

Počet úprav: 2, naposledy upravil(a) 'Pomerančová': 04.01.2007 15:56.

Názory
29.12.2006 17:09
Vích
Hana napsal(a):
Vích napsal(a):
předsevzetí nedělám, ale při přípitku si tajně něco pěkného přeji :))
a plnívá se ti to?
No vlastně plnívá, ale většinou až třeba za dva tři roky. Třeba jako děcko jsem si přál autodráhu, no a když jsem ji pak ve 12 dostal, tak už mi byla celkem jedno :)))
29.12.2006 17:12
Hana
Vích napsal(a):
No vlastně plnívá, ale většinou až třeba za dva tři roky. Třeba jako děcko jsem si přál autodráhu, no a když jsem ji pak ve 12 dostal, tak už mi byla celkem jedno :)))
horší by bylo kdybys ju dostal včil... to by s tebou nebyla řeč a jen by sis hrál... :o)
29.12.2006 17:57
Andromeda
  BINGO!
29.12.2006 18:16
Adin Mandl
já jsem si v patnácti strašně přál intimně se sblížit s jednou spolužačkou

když jsem ji potkal po třiceti letech, vyjela po mně jak divá - a byl jsem z toho upřímně zděšen... jen to ne!
29.12.2006 18:17
Andromeda
   BINGO II.
29.12.2006 18:43
Monty
Nedávám si předsevzetí, ale obvykle si při přípitku něco tajně přeji.
Nikdy se to ještě nesplnilo. :o)))
29.12.2006 19:54
stanislav
já si nic přát nemusím, jelikož všeho, čeho mi bylo třeba, toho jsem již okusil, jsem velmi spokojený člověk, i když to mnohdá zdárně tajím. a protože taky vím, že nemám zrovna silnou vůli, tak se do nějakých náročných projektů spojených s nějakými zlomovými předsevzetími nepouštím.
30.12.2006 11:42
sokrates
dávám si předsevzetí kdykoliv a stejně tak často je neplním, ovšem panáka si dávám i častěji :-)))
02.01.2007 11:01
midiman
1 a 2. Předsevzetí se má dělat tehdy, když to na mě vleze a ne k nějakému datu... dělám to kvůli sobě a ne kvůli novýmu roku. Vzhledem k dlouholetým zkušenostem si dávám předsevzetí zásadně v minimalistické verzi, aby mě nestressovalo jejich neplnění :-)

3. Na nový rok tradičně připíjím bublinkama, a druhý den ráno sklenicí rajčatové šťávy se špetkou soli... můj oblíbený prostředek na rozbouřený žaludek... ačkoliv tohle už je vlastně jen prázdná tradice, protože zas tak moc nepiju.

Dávejte si předsevzetí, hošíci a děvenky, dávejte. Je to zdravé a povzbuzující... stejně jako dostatek sexu :-) Na formě nezáleží, důležitý je obsah!

02.01.2007 11:32
Hana
dala jsem si předsevzetí: nedávat si už nikdy předsevzetí... :o)
02.01.2007 14:14
stanislav
Hana napsal(a):
dala jsem si předsevzetí: nedávat si už nikdy předsevzetí... :o)
no, to je moudrý, mě dneska napadlo, že přestanu kouřit, tak jsem si po půlhodince zapálil, taky, že bych měl doma uklidit, ale nic uklízet nebudu, protože mám fakt čím dál lepší náladu. asi budu vůbec rád, když tenhle rok tak nějak zas rozdejchám. a to řikala jedna vtipná kamarádka, že zná pět lidí s mou diagnosou a čtyři už jsou pod drnem, taky mě to tak nějak rozesmálo, docela přicházím znovu na chuť Kafkovi, kterej se prej u čtení svých popisů vraždičky svýho malátnýho hrdiny třeba na konci Procesu docela chechtal...
02.01.2007 14:22
Hana
stanislav napsal(a):
...docela přicházím znovu na chuť Kafkovi, kterej se prej u čtení svých popisů vraždičky svýho malátnýho hrdiny třeba na konci Procesu docela chechtal...
jednou jsme pod staníkovou fotkou "bubeníček" narazili na knížku Zahrada od Trnky... možná bys měl sáhnout raděj po ní... eště je účinná - u mne aspoň - knížka Galantní poklesky Ludvíka Šotolky, autor Vladimír Kalina, 1987 150 str. (včil jsem ju objevila na netu a jdu zjistit esi ju možu pořídit... bo ta moja se mi utopila nebo zůstala ve španělsku... každopádně už ju nemám...)
02.01.2007 14:31
stanislav

na každýho funguje něco jinýho, na mě momentálně ten komiks o Kafkovi, je bohužel známá pravda, že když se člověk zabejvá neurosama a obsesema, smůlou a divností jinejch, tak nějak sám si nepřijde tak uplně poťapanej, a i když jo, tak je to tak nějak snesitelnější. já si místo pohádek čtu mýty v různejch mytologickejch studiích, dělá mi to dobře, co všechno za divný věci v sobě máme naloženo. i když o to nijak moc člověk nestojí. je to blbej styl se v něčem nějak dlouze rochňat, ale každej prostě má jinou metodu, jak to tady přežít. člověk se něčim zabejvá tak dlouho, až to samo nějak zmizí. uměle to vytěsnit na povel neumim.

02.01.2007 14:38
Hana
stanislav napsal(a):
...ale každej prostě má jinou metodu, jak to tady přežít. člověk se něčim zabejvá tak dlouho, až to samo nějak zmizí. uměle to vytěsnit na povel neumim.

asi nikdo... na povel... a nebo nikdo normální... :o))
02.01.2007 17:24
Vích
kdyby nebylo o čem bádat, co by pak člověk eigentlich dělal?
02.01.2007 17:27
LISKA
Hance: mně se ještě žádná knížka neutopila. Jedna se chtěla oběsit, ale té jsem to rozmluvila. Ostatní jsou poměrně rozumné, tak doufám, že mě přežijou.
02.01.2007 18:20
Hana
LISKA napsal(a):
Hance: mně se ještě žádná knížka neutopila. Jedna se chtěla oběsit, ale té jsem to rozmluvila. Ostatní jsou poměrně rozumné, tak doufám, že mě přežijou.
LISKA: asi nedokážu na svý knihy tak zapůsobit... se pozná člověk od fochu hnedle... :o)
04.01.2007 16:26
Adin Mandl
Předsevzetí je nutno dávat taková, aby bylo možno je dodržet. Například: "Občas se najím. Občas se napiju. Tuatam půjdu odpad vrátit do mísy k tomu určené a přečtu si při tom noviny."
04.01.2007 16:33
Humble
Partě bývalých spolužáků jsem se zapředsevzal, že při každé společné návštěvě restauračního zařízení si dám alespoň jednu žlutou limonádu :o)
04.01.2007 18:13
Andromeda


Adin Mandl napsal(a):
Předsevzetí je nutno dávat taková, aby bylo možno je dodržet. Například: "Občas se najím. Občas se napiju. Tuatam půjdu odpad vrátit do mísy k tomu určené a přečtu si při tom noviny."

 BINGO III   !

[ << ] [ < ]

Přidat názor
Avízo:
Jen pro autora

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)