Téma #318
Autor:blackmonic
Fórum:
Literatura
Datum publikace:06.12.2006 21:47
Počet návštěv:776
Počet názorů:7

Prosim o radu
Kamarad sklada pisnicky a velmi by se mu hodil retrogradni(zpetny) slovnik anglickeho jazyka. nevite kde ho sehnat?nejlepe na internetu...dekujuu

Názory
06.12.2006 22:37
Wopi
lepší je skládat v jazyce, který člověk umí,
pamatuju si, jak v anglicky mluvících zemích charakterizovali abbu jako kapelu s krásnými hlasy a stupidními texty - a to tu angličtinu docela uměli... psát něco s pomocí slovníku je docela na nic
06.12.2006 22:42
Wopi
Mimochodem - tohle uvádí překladač o knize Ostrov pokladů:

Tradičně zvažoval příchod příběhu věku, to je dobrodružný příběh nádherné atmosféry, charakter a akce, a také křivý komentář k dvojznačnosti etiky — jak viděný v Longe John Silver — neobvyklý pro dětskou literaturu dříve a nyní. To je jedno nejvíce často zdramatizovaný všechny romány a jeho vliv na populární tradici o pirátech nemohou být přeceňovaní.
"Já nikdy zapomenu vzrušení z Skeleton ostrova, Spyglass kopce ani srdce-míchat vrcholem tří červených křížů! A větší vrchol ještě když on napsal slova “ostrov pokladů” nahoře pravý roh! A on vypadal, že ví to tolik o tom příliš — piráti, zakopaný poklad, muž kdo byl opuštěný na ostrově”. “Oh, pro příběh o tom”, já jsem volal, v nebi kouzla, a nějak conscious jeho vlastního nadšení v nápadu."

Jak podzim přišel ke Skotsku, Stevensons odešel jejich letní dovolená ustoupit pro Londýn, ale Stevenson byl ustaraný s life-long chronická průdušková podmínka, která dala zastavení jeho práce na románu u o kapitole patnáct.

...
Po nálezu Ben je loď, Jim se plaví ven k zakotvené lodi se záměrem výstřižku to zmítaný, proto sesadit piráty prostředky k útěku. On uřeže provaz, ale on si uvědomí jeho malá loď driftovala blízko pirátů” tábor a se obává, že on bude objevený. Náhodou, piráti si nevšimnou Jima a on vznáší se kolem ostrova dokud ne on zahlédne probíjení lodi divoce. Dostávat se na palubu, on objeví, že jeden z dvou hlídačů odešel na palubu, Izrael ruce, zabil jiného hlídače v opilém záchvatu a je vážně zraněný sám.
...
Jim návraty k palisádě v noci ne si uvědomit, že to má protože been obsazený piráty. Silver vezme Jim rukojmí, říkat chlapci že kapitán dal pirátům mapu pokladu, obstarání a použití palisády výměnou pro jejich životy. Stříbro má námahu řídit jeho muže, kdo obvinit jej ze zrady. Stříbro se uchází o Jima že oni pomáhají každému jiný přežít tím, že předstírá Jima je rukojmí.

atd.
11.12.2006 15:01
LoT
a co je to ten zpetny slovnik?
11.12.2006 20:44
vittorijo
to wopi:
sori ale skladat piesne v jazyku ktory clovek ovlada je dost relativne.. ja osobne pisem teksty v anglictine, a poznam dost vela neangloamerickych autorov ktori to dokazu aspon tak dobre ako ti co sa s anglictinou na jazyku uz narodili.. naviac pisat po anglicky je njeco uplne ine ako po cesky ci slovensky, ten jazyk ma uplne inu rytmiku aj melodiku.. vlasne vytvara uplne inu atmosferu..
ad abba, mam taky pocit ze v ich hudbe neslo v prvom rade o teksty, robie wiliams tjez ovlada anglictinu (aj ti ludja co mu pisu teksty) a vela zmyslu to v sebe tjez nema..
ale to s tym ostrovom pokladov bolo dobre (o=

to LoT:
je to slovnik s koncovkami slov (na rymy a rytmus), a vyuzivaju (-li) ho aj znami autori o ktorych sa asi tazko da povedat ze svoj jazyk neovladaju (-li), eksistuje aj slovenska alebo ceska verzia takehoto slovniku

AK NJECO TAKETO OBJAVITE NA NETE POSLITE PROSIM AVI, zide sa (o:
11.12.2006 21:02
Wopi
jo, v poho, já jen že jsem slyšel už mnoho "anglických" blábolů :)

a na sestavování slov podle koncovek už vůbec nechci ani myslet - autor má podle mě vědět, o čem chce psát, a ne hledat něco, co by se rýmovalo

ale proti gustu žádný dišputát
11.12.2006 21:02
vittorijo
skuste napriklad:

http://www.rhymezone.com (treba vybrat "find rhymes" alebo "find similiar sounding words"

www.rhymer.com

alebo

http://www.writeexpress.com/online2.html

alebo skratka zadas do google heslo rhyming dictionary a uz si iba staci vybrat

ze drzim kamaratovi palce v dalsom pisani (o:

12.12.2006 11:04
LoT
aha,

jednou jsem cetl rozhovor s M. Oldfieldem a on rekl, ze pisnicku Moonlight Shadow (hitovka jako blazen, pojednava o noci, kdy byl zastrelen John Lennon) napsal s pomoci takoveho slovniku.

Přidat názor
Avízo:
Jen pro autora

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)