Téma #225
Autor:Monty
Fórum:
LiTerra
Datum publikace:14.07.2006 16:44
Počet návštěv:2891
Počet názorů:120

Dostanu odpověď na konkrétní otázky?
Víceméně náhodou jsem se připletla do nějaké Repovy konfrontační akce - nechodím sem poslední dobou moc často, ale ještě si pamatuju, že se v nich daly najít zábavné momenty.

Vzhledem k tomu, že sem nechodím pravidelně a moc toho nečtu, samozřejmě mne zajímalo, co se děje.

Nedozvěděla jsem se nic - kromě toho, že tu existují nějací citliví básníci, kteří vyjadřují adminům podporu do zpráv, a nějací oškliví zlí hoši/dívky, kteří jsou interně (v rámci zpráv a skrytých komentářů, zřejmě) velmi sprostí. Pokud prý někdo otevřeně vyjádří podporu, "odskáče" si to.

Může mi někdo vysvětlit, co se tu hraje za divnou hru?

Mám tyto konkrétní otázky. Nehodlám se do nikoho navážet, nejsem ničí nohsled a je mi srdečně jedno, kdo má koho rád nebo nemá. Takže:

1. KDO JE TEN ZLEJ A SPROSTEJ, CO TADY TAJNĚ UBLIŽUJE LIDEM? JE JEDEN, NEBO JE JICH VÍC?

2. JAK A ČÍM KONKRÉTNĚ TO DĚLÁ?

3. ČEMU VYJADŘUJÍ CITLIVÍ BÁSNÍCI PODPORU?

4. CO SE TO TU KURVA DĚJE???

Děkuji za případné odpovědi. Opravdu mi není jasné, proč se z toho musí dělat kovbojka a proč nelze hrát s otevřenými kartami. To, že existuje Antarktida už někdo dokázal. Ohledně toho, co se odehrává tady, mi zatím nikdo žádný konkrétní důvod nepodal. Netuším proč.

Názory
16.07.2006 02:52
Pomerančová
Urvisu napsal(a):

Wopi: růže bude růží, až ji tak nazvu i já... když dovolíš :o

no comment... :-/

kdyz tak ctu tuhle diskusi a dalsi s ni souvisejici, nemuzu se zbavit dojmu, ze nekteri z vas vubec nechapou, ze tohle neni jen cviceni v retorice a ze slova maji svuj vyznam a vahu a nejsou jen stavebnimi kameny efektnich konstrukci - coz me u lidi zabyvajicich se literaturou ponekud prekvapuje...

Monty, omlouvam se, nejsou to odpovedi na Tve otazky. jen uz mam za posledni dny nejak dost tech divnych her na tema, kdo dal doplivne...
mozna by si vishcni diskutujici meli znovupripomenout, ze sice diskutuji na netu, ale s zivymi lidmi...

a technicka - imho na serveru urcuje pravidla predevsim majitel, resp, spravce a chtit si vykricet aby se spravce choval podle me, je prinejmensim zvlastni filosofie (to nefunguej ani mym detem ;-)
16.07.2006 09:33
Big_George
Zlatá slova, pomí.
Nevyskytuju se tu už skoro vůbec, teď jsem jen tak nakoukl a čučím jak puk.... bývalí kamarádi si nedokážopu napsat jedno rozumný slovo, "zlí muži" a "zlé ženy" dělají "zlou krev" a tak dále a tak podobně.
Asi jde o zákonitý vývoj.
V určité fázi života komunity, jako je tato, k tomu prostě MUSÍ dojít.
Je to taky tím, že tenhle server, ať si to autoři projektu chtěli přiznat nebo ne, vznikl na stejných principech jako Písmák.
A na rozdíl od literárních serverů, kde se od začátku jasně prezentuje majitel a celý to opravdu jakžtakž drží pod svou kontrolou, má tytéž problémy jako jeho starší brácha....
16.07.2006 10:38
LISKA
Zlatá slova, pomí.

Děkuji, přesně jsi napsala, co si myslím i já.
16.07.2006 10:43
Repulsion
Zlatá slova, nezlatá slova. Pravidla sice máme, nicméně někteří zdejší - nebudu teď jmenovat - autoři se rozhodli, že půjdou až za ně. Takže najednou se nám tady vynořila otázka, jaký způsob komunikace je přijatelný a kdo o tom bude rozhodovat. Což je velice zajímavé. Já se tady o tom snažím věcně diskutovat, ale bohužel, na druhé straně jsou emoce zatím pořád jaksi příliš rozbouřené.
16.07.2006 10:48
Wopi
No jo, nezapomeň se zas pochválit.
16.07.2006 10:57
Repulsion
Wopi napsal(a):
No jo, nezapomeň se zas pochválit.
Na Tebe už se, kmotře, opravdu nedá reagovat jinak, než takto:

Nepruď, wopi, nepruď,
i když je život zlej,
nepruď, wopi, nepruď,
s námi si zazpívej.

Á všichni...

:o)))
16.07.2006 14:20
Pomerančová
urvisu, no mozna ze skutecne ta cesta nekam vede - ale jak ji chces proslapat, kdyz nerozumis podstate psaneho sdeleni?

anebo mi chces namluvit, ze jsi skutecne tak omezeny jako vogon a veris tomu, ze pouha vidina objevu ameriky omlouva cokoliv?







16.07.2006 14:51
Pomerančová
Urvisu napsal(a):
Pomerančová: Proč ti mám říkat, co a jak prošlapávám,...

taky nevim proc bys mi to mel rikat, kdyz jsem te o nic takoveho nezadala :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

slava, nakonec snad zacnes pouzivat i rozum. bylo by na case. tvuj prispevek adresovany wopimu, je promin, naprostej blabol...




16.07.2006 15:18
Wopi
Urvisu napsal(a):
A ty, Wopi, řekni jasně, zda tento server slouží k Tvojí sebepresentaci (jak se snaží naznačovat Pomerančová), zda hodláš zasahovat do komunikace a tvorby jiných nicků. Považuji bych to za dost velkou prasárnu a nevěřím, že by jsi něčeho takového byl schopen... nicméně řekni to jasně a nahlas... třeba zde. Nebudu se zlobit a nijak tě za event. potvrzení takovýchto ambicí napadat. Chci v tom mít pouze jasno :o)
Nechápu, nepobíram. Asi žijeme každý ve zcela odlišné realitě.
16.07.2006 15:54
Cekanka_ucekana
neposílejte mi avíza, mě to fakt nebaví :-)
16.07.2006 16:32
Sirius
Z vás by jeden dostal kopřivku:o)) Holt veselý kopy. Co na to Rada Literry? Co na to pan admin? A co na to Jan Tleskač? Radím vám dobře: Kalhoty dolů a jděte se klouzat! :o))) Z týhle debaty výsledek opravdu nevzejde, ale aspoň že je o čem debatovat.
16.07.2006 17:54
Wopi
Sirius napsal(a):
Z týhle debaty výsledek opravdu nevzejde, ale aspoň že je o čem debatovat.
Pravdu díš. Monty položila konkrétní otázky a dostala odpověď. Víc už z toho vydolovat nepůjde ani sbíječkou.
16.07.2006 18:04
Sirius
Wopi: Monty si je toho určitě vědoma, akorát nám chce prospět, abychom procvičovali své debatní prostředky a vlastně abychom se neuhryzali nudou:))) A takových dobrodárců je zde více:o)))
17.07.2006 01:24
Monty
Budu reagovat pouze na příspěvek Wiki a položím konkrétní a poslední otázku, která se týká odkazu na POD.

Může mi RADA vysvětlit, PROČ byla kromě Wopiho proti??? Jaký konkrétní důvod měla ke svému rozhodnutí?

Já si totiž při nejlepší možný vůli neumím ten důvod představit. Fakt netuším, o co tu jde a na co si hrajete. Najmě by mne zajímal důvod Břízy, Humbla, ostatně i Wiki, když byla proti... udělala jsem vám osobně něco? Mstíte se mi za něco?

Kristova noho, nikdo po vás nechtěl, abyste se dávali reklamu na bordel v pohraničí. Může mi to být u prdele, není to můj projekt, ale Oty Pavlase - ale prostě nemůžu za boha najít nějaký racionální důvod, proč by měla rada něco podobnýho odmítat...

Vždycky jsem si myslela, že nejsem idealista. Asi jsem. Prostě jsem to nečekala a rozhodně ne TADY. Že se vedení Totemu vymlouvá na spolupráci s nakladatelstvím MF dnes nebo jak se to jmenuje, OK. Písmák má zase tu svojí Literární akademii, fajn, může jít svým způsobem o střet zájmů. Ale tady???

To si jako myslíte, že si na chudácích autorech chceme namastit kapsu? Zkusili jste si aspoň zběžně spočítat, jakej "úžasnej" zisk by ten Pavlas na jednom autorovi měl? To si víc vyžebráte za den na Hlaváku...

Doufám, že se dočkám odpovědi, nějaký srozumitelný a logický, podpořený aspoň jedním věcným argumentem... ale nějak tomu moc nevěřím. :o(
17.07.2006 01:55
Wopi
O co tu jde a na co si hrajeme?
Proboha.
Je přece jedno, jestli si chcete namastit kapsu nebo prodělat. To je jen a jen vaše věc.
Prostě nemůžeš za boha najít nějaký racionální důvod, proč by měla rada něco podobnýho odmítat. No a rada zas nenašla racionální důvod to podnikat.

Jak lze něco takového podpořit věcným argumentem?
Jestli má někdo chuť na knedlík nebo na rýži... existuje věcný argument?

Leda takhle:
LiTerra z toho nemůže nic mít. Pokud by z toho měla mít jakýkoliv příjem, musela by vést účetnictví atd. Touto cestou jít nechceme.
No a když z toho nemůže nic mít... prostě to neprošlo.

Ale možná, že za dva měsíce bude vše jinak. Nic není definitivní.
17.07.2006 02:05
Monty
Wopi napsal(a):
O co tu jde a na co si hrajeme?
Proboha.
Je přece jedno, jestli si chcete namastit kapsu nebo prodělat. To je jen a jen vaše věc.
Prostě nemůžeš za boha najít nějaký racionální důvod, proč by měla rada něco podobnýho odmítat. No a rada zas nenašla racionální důvod to podnikat.

Jak lze něco takového podpořit věcným argumentem?
Jestli má někdo chuť na knedlík nebo na rýži... existuje věcný argument?

Leda takhle:
LiTerra z toho nemůže nic mít. Pokud by z toho měla mít jakýkoliv příjem, musela by vést účetnictví atd. Touto cestou jít nechceme.
No a když z toho nemůže nic mít... prostě to neprošlo.

Ale možná, že za dva měsíce bude vše jinak. Nic není definitivní.
Hele, už jsem to Radě napsala do novinek, aby to tu nezapadlo.

Ty sám nejlíp víš, o co mi jde. Od začátku jsi měl konkrétní informace a o žádných problémech s účetnictvím ses nezmiňoval. Mimochodem, na příspěvky od uživatelů ho máte? Nebo je to na dobrý slovo? A co by v takovým případě bránilo mít na dobrý slovo pár kaček ode mne?

Prostě to neprošlo - je červenec. Sorry, my jsme za tebou byli někdy v únoru nebo kdy. Tohle mělo být nějaký oficiální vyjádření, který mělo přijít písemně, bylo by to takový slušný, nemyslíš?

X krát jsem ti volala, i Michal, pořád to bylo v pátek, příští pátek, zejtra ráno to tam bude. Pak najednou nic a stručná věta "rada to zamítla". Kdybych se neptala dokola jako kolovrátek, tak doteď žiju v naději, že ten pátek bude už příští... nebo možná přespříští... tejden.

Nejsem fakt zvědavá na nějaký tahání na vařený nudli a hlavně si myslím, že to je sakra hnusná podpásovka. Nevěděla jsem, že ti nestojím ani za odpověď. Je to smutný, po těch letech, co se známe. :o(

Mmch. - rada nenašla racionální důvod to podnikat... ale božínku. S tímhle na mne nechoď. Jen tak pro nic za nic se podobný rozhodnutí nedělají. Leda byste si na tý radě házeli kostkou a zrovna padla lichá.
17.07.2006 08:13
Wiki
Monty nechali jsme na jednotlivých autorech, aby si s vámi uzavřeli smlouvu sami za sebe, protože my nemůžeme za nikoho nic oficiálně podepisovat.
To byl hlavní důvod.
Rozhodně v tom nebylo nic osobního a nechápu, proč v tom něco osobního pořád hledáš.

Promiň, že jste nedostali rozhodnutí písemně, to byla chyba. Ale nebyl v tom úmysl, to rozhodně ne.
Spíš k tomu došlo nešťastným nedostatkem času.
Včera jsem si pročítala Tvou upoutávku
http://www.literra.cz/moduly/autor/php/dilo.php?dilo_id=27197&autor_id=34
a reakci wopiho a Tvou pod ní, myslela jsem, že v tom květnu jsi to vzala , jak je to, Alespoň z Tvé odpovědii to vyplynulo.
Ještě jednou se omlouvám.



17.07.2006 08:17
Wiki
Jo a ještě jedna malá technická -


zatím jsi mohla dát výše zmiňované dílo do sloupce literární reklama ?
17.07.2006 08:35
Wopi
JJ, ty odkládačky vznikly fakt nešťastnou shodou okolností. Napřed jsem měl nějake šílenej blázinec v práci, pak jsem nemohl pořád chytit Endifa, pak jsem marodil, čímž se vše ještě víc zamotalo, pak se rada rozhodla, že nemůžeme oficiálně podnikat, což jsem MĚL OPRAVDU PÍSEMNĚ OZNÁMIT a OPRAVDU JSEM NA TO ZAPOMNĚL JAK NA SMRT v totálním sevření jiných průšvihů. Ještě jednou se omlouvám, byla to velká chyba a nedivím se, že Tě to rozčílilo, ale prostě se stalo. Promiň.
18.07.2006 18:08
Big_George
Dotaz:
Proč, přestože jsem si zadal, že toto vyčpělé téme nechci sledovat, mi furt chodí avíza?
[ << ] [ < ] [ > ] [ >> ]

Přidat názor
Avízo:
Jen pro autora

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)