Téma #225
Autor:Monty
Fórum:
LiTerra
Datum publikace:14.07.2006 16:44
Počet návštěv:2894
Počet názorů:120

Dostanu odpověď na konkrétní otázky?
Víceméně náhodou jsem se připletla do nějaké Repovy konfrontační akce - nechodím sem poslední dobou moc často, ale ještě si pamatuju, že se v nich daly najít zábavné momenty.

Vzhledem k tomu, že sem nechodím pravidelně a moc toho nečtu, samozřejmě mne zajímalo, co se děje.

Nedozvěděla jsem se nic - kromě toho, že tu existují nějací citliví básníci, kteří vyjadřují adminům podporu do zpráv, a nějací oškliví zlí hoši/dívky, kteří jsou interně (v rámci zpráv a skrytých komentářů, zřejmě) velmi sprostí. Pokud prý někdo otevřeně vyjádří podporu, "odskáče" si to.

Může mi někdo vysvětlit, co se tu hraje za divnou hru?

Mám tyto konkrétní otázky. Nehodlám se do nikoho navážet, nejsem ničí nohsled a je mi srdečně jedno, kdo má koho rád nebo nemá. Takže:

1. KDO JE TEN ZLEJ A SPROSTEJ, CO TADY TAJNĚ UBLIŽUJE LIDEM? JE JEDEN, NEBO JE JICH VÍC?

2. JAK A ČÍM KONKRÉTNĚ TO DĚLÁ?

3. ČEMU VYJADŘUJÍ CITLIVÍ BÁSNÍCI PODPORU?

4. CO SE TO TU KURVA DĚJE???

Děkuji za případné odpovědi. Opravdu mi není jasné, proč se z toho musí dělat kovbojka a proč nelze hrát s otevřenými kartami. To, že existuje Antarktida už někdo dokázal. Ohledně toho, co se odehrává tady, mi zatím nikdo žádný konkrétní důvod nepodal. Netuším proč.

Názory
14.07.2006 17:05
Wopi
Nechodím sem moc často, moc toho nečtu, nekže nevím, o co jde, proto napřed někoho označím za lháře a podobně - a pak se zeptám, co se děje.

Fajn přístup.

Tak nějak mi vytanulo na mysli, jak svého času psali "pracující" do RP odsudky několika vět. "Nečetla jsem to, ale rohodně to odsuzuji! Potřebuji klid na svou práci."
14.07.2006 17:13
Monty
Ty jsi fakt poslední dobou konstantně přednasranej.
Nechodím sem často, ale chodí sem skoro denně Stanislav. Takže zas tak odtržená od reality asi nebudu, že jo. To tady musí člověk viset 24 hodin denně, abys ho uznal hodnýho odpovědi?

Nevím, proč pořád ironizuješ, místo abys mluvil konkrétně a in medias res.

Na tvoje pokusy o urážky už nebudu reagovat. Chci se tu pokusit o věcnou debatu a zjistit fakta. Že tě někde tlačí bota, to už jsem si stačila všimnout, o tom mne stále znova přesvědčovat nemusíš.
14.07.2006 17:23
Repulsion
Je jasné, že jeden zlý a sprostý jsem já. Básníkem břízou jsem byl označen za sadistu, magora a hulváta, který se baví tím, že ostatním ubližuje a nasírá je. K tomuto závěru došel bříza na základě dvou mých negativních ohlasů na jeho díla.
Kdo přesně sdílí břízům názor, to nevím. Snažil jsem se tady o tom diskutovat, ale s ne moc valným výsledkem.
Další "zlý muž" je Urvisu, který byl dokonce nedávno na měsíc zablokován. Urvisu se rád do l idí naváží dost nevybíravým způsobem. Také se mi to nelíbí. Zvlášť, když se lidem posmívá pro jejich vzhled apod. Zastal jsem se Urvise v případě jeho zablokování, protože jsem ze zásad odpůrcem blokování. Možná tak vznikl dojem, že já a Urvisu jsme jedna parta. Nejsme.

Třetí vyvrhel je Mario Czerney. S tím je potíž. Tenhle kluk tady jednu dobu hodně blbnul, pak se uklidnil a začal i občas docela dobře psát. Sem tam si ještě zablbne - třeba že vkládá pod díla naprosto nesouvísející obrázky - ale jinak myslím, že je docela fajn. Na otázku, zda je se mnou Mario jedna parta nebo ne, nedokážu jednoznačně odpovědět. Svého času byl členem Prorokovy sekty, ale pak ostentativně vystoupil. Ale možná že už se kaje. Musíte se zeptat jeho.
14.07.2006 17:54
Wopi
2. JAK A ČÍM KONKRÉTNĚ TO DĚLÁ?
Proč? Chceš se přidat? Nebo chceš návod pro ostatní?

3. ČEMU VYJADŘUJÍ CITLIVÍ BÁSNÍCI PODPORU?
Slušnosti. Stručně řečeno - kritiky ano, osobní sprosté urážky ne. "Hnusná tlustá vyjebaná píčo" není kritika.

4. CO SE TO TU KURVA DĚJE???
Každý se cítí oprávněn vyjadřovat k věcem, o kterých ví kulový. A podle toho ty debaty vypadají.
Nechápu, co k tomu koho vede. Já, kdyby se někde debatovalo o pletení svetru, asi bych neuměl trousit "zasvěcené" poučky.
14.07.2006 18:00
Max Bubakoff
tohle kvílení skutečně nechápu....vždyť tady máte blokování....dotyčný si toho zlého a ošklivého mamrda může dát do bloku a má klid...nemusí teatrálně kvílet jak mu je ubližováno...
14.07.2006 18:01
Max Bubakoff
jenže oni tihle "básníci" by pak už neměli co nabídnout a stali by se neviditelnými a v tom vidím ono jádro pudla...;)
14.07.2006 18:06
Wopi
M.B.:
"Každý se cítí oprávněn vyjadřovat k věcem, o kterých ví kulový. A podle toho ty debaty vypadají."
Q.E.D.
14.07.2006 18:12
Max Bubakoff
wopíku, asi budu citovat monty:)

Monty napsal(a):
Ty jsi fakt poslední dobou konstantně přednasranej.
To tady musí člověk viset 24 hodin denně, abys ho uznal hodnýho odpovědi?

Nevím, proč pořád ironizuješ, místo abys mluvil konkrétně a in medias res.

Na tvoje pokusy o urážky už nebudu reagovat. Chci se tu pokusit o věcnou debatu a zjistit fakta. Že tě někde tlačí bota, to už jsem si stačila všimnout, o tom mne stále znova přesvědčovat nemusíš.
14.07.2006 18:12
Monty
Wopi:

2) Ne. Chci vědět, jestli jde o něco opravdu závažného, nebo jde jen o to kvílení, o kterém píše Max. Pochop, že neurčitá slova o tom, že je někdo na někoho hnusný lze interpretovat různě.

3) Kdo komu píše "Hnusná tlustá vyjebaná píčo"? Repulsion? Urvisu? Mario? Bez konkrétního důkazu můžeš napsat cokoli.

4) Jestli si myslíš, že jen ty jsi vševědoucí a ostatní ví kulový - a rozhodně se tak chováš - je to docela smutný.

Nevím, jak můžeš srovnávat technickou záležitost pletení svetru s debatou o něčem tak povšechném, jako je morálka, dodržování psaných a nepsaných pravidel atd. To je dosti totalitářské chování, nemyslíš? Co jako ještě potřebujeme vědět, abychom byli shledáni hodnými konkrétních odpovědí na konkrétní otázky?
14.07.2006 18:23
Wopi
2) Jo, jse opravdu o závažné věci, o žalovatelné urážky a dost drně pojaté výhrůžky fyzickou likvidací například

3) Konkrétní důkazy má rada, která zasahuje. A v rámci ochrany postižených nebudu víc zveřejňovat. Právě proto jsem radu navrhl, aby zmizelo podezření, že si jen majitel vyřizuje účty. nikoliv. Pokud deset různých lidí uzná, že někdo porušuje ta nejzákladnější pravidla mezilidských vztahů, zasahuje se.

4) Je to smutný. Musí být úděsné být duchovním a slyšet všechna ta zpovědní tajemství.
Ale uvědom si, že tohle není veřejnoprávní server. Buď budeš věřit deseti dospělým lidem, že někdo sprostě atakuje jiné, nebo nebudeš a budeš věřit tomu jednomu. To je celkem jen a jen tvá věc.

Možná by ti přišlo logičtější každou takovou věc, jako jsem uvedl na příkladě, veřejně rozpitvávat. Vedení literry přijde lepší takovou věc zbytečně nevytahovat na světlo, už takhle někteří uživatelé dostávají od anonymnívch (i když ne tak úplně - jsou tu ajpiny) pěkně na frak.

Stačí takhle?
14.07.2006 19:01
Monty
Nestačí, Wopi. Já sice můžu věřit deseti dospělým lidem, ale jen v tom případě, pokud budu znát fakta. Tohle není debata o náboženství, kde prostě stačí věřit nebo nevěřit.

Nevím, kdo je rada. Můžu se jen domýšlet. Dodnes např. nevím, proč ona imaginární rada neschválila uveřejnit ten odkaz na POD, byť jsem se na to opakovaně ptala. Promiň, nepokládám to za férové jednání, nota bene na serveru, u jehož zrodu jsem byla a ve kterém jsem se nějak angažovala, pokud se pamatuju.

Prostě se mi čím dál tím míň líbí, co se z Literry stalo. Není tu jaksi dostatečně transparentní prostředí. To už i na Písmáku jsem si mohla najít, kdo je majitel, kdo je redaktor a kdo má co na starost. Tady existujou nějaký mýtický Rychlý šípy, který se ke všemu mezi sebou vyjadřujou, ale nikomu neřeknou ani prd z důvodu, který mi není dostatečně jasnej.

Chápeš, že pokud se ke mně dostane informace o tom, že deset nějakejch lidí se k něčemu vyjadřuje, má to nulovou sdělovací hodnotu?
Kdyby se zveřejnili členové rady a jejich hlasování o ČEMKOLI, tam už přece není třeba bejt konkrétní, stačí nastínit, můžu se rozhodnout, jestli těm konkrétním lidem věřím nebo ne. Takhle jsem v podstatě na úrovni nesvéprávnýho idiota, kterej musí držet hubu a krok a běda, jak se ozve. Což jsem konkrétně TADY fakt nečekala.

Jestli pořád ještě nechápeš, o co mi jde, tak už nevím, jak víc to konkretizovat.

Pokud mi chceš naznačit, že uživatel na Liteře je míň než hovno a nemá právo do čehokoli strkat nos, budu sem asi chodit ještě míň. Ale to zase nemusí zajímat tebe, že jo.
14.07.2006 19:10
Wopi
Sorry, ale že si neumíš najít odkazy a žes nečetla hlášky a debaty, co tu byly, za to fakt nemůžu.
14.07.2006 19:12
Wopi
Když nevěříš, tož nevěř. S tím nic nenadělám.
14.07.2006 19:19
Monty
Wopi napsal(a):
Sorry, ale že si neumíš najít odkazy a žes nečetla hlášky a debaty, co tu byly, za to fakt nemůžu.
Co tu byly? Takový věci by snad měly být v rámci serveru jako trvalej odkaz, ne? Fakt si myslíš, že má někdo čas listovat milionem stránek jen proto, aby zjistil, kdo by tak asi mohl bejt v radě a kdo komu šlápl na nohu?

Mmch. ohledně toho POD nikde žádný debaty nebyly a hlášky taky ne. K tomu ses, pokud vím, ještě vůbec nevyjádřil. Proč? To nesmím ani vědět, komu tak děsně vadí možnost získat pro místní autory slevu na publikování vlastním nákladem?
14.07.2006 19:47
Wopi
Monty napsal(a):
Takový věci by snad měly být v rámci serveru jako trvalej odkaz, ne? Fakt si myslíš, že má někdo čas listovat milionem stránek jen proto, aby zjistil, kdo by tak asi mohl bejt v radě ...
Přesedni si a kdyžtak si dej něco na uklidněnou. Nebo (jak říká Repulsion) "udělej si něčím radost. Kup si něco. Vyraž do přírody. Uvolni se."
14.07.2006 19:53
Wopi
Monty napsal(a):
Fakt si myslíš, že má někdo čas listovat milionem stránek jen proto, aby zjistil ... kdo komu šlápl na nohu?

Když ho to zajímá, tak asi jo. Nebo chceš přidělávat uživatelům černé puntíky? Nebo třeba chceš zavést žákovské knížky a zapisovat do nich, kdo kdy zlobil a nechávat to doma podepsat? Fakt? Hezká představa, ale spíš do některý tvý legrácky.
14.07.2006 20:57
Repulsion
Monty, rada Literry je trvale zveřejněná pod odkazem "o serveru":

Rada LiTerry - suverénní vrcholný LiTerrodárný orgán.

Členové:Atalanta, bříza, Charlien, Endif, Hester, Humble, Merle, Vladimír Ochrana, Wiki, Wopi

14.07.2006 21:03
Wopi
Ono je snadnější rovnou nadávat, než se kouknout, Repe. To neřeš.
15.07.2006 00:38
Monty
Repulsion napsal(a):
Monty, rada Literry je trvale zveřejněná pod odkazem "o serveru":

Rada LiTerry - suverénní vrcholný LiTerrodárný orgán.

Členové:Atalanta, bříza, Charlien, Endif, Hester, Humble, Merle, Vladimír Ochrana, Wiki, Wopi

Díky, Repe. Uniklo mi, že se to už konečně zveřejnilo. Pokud vím, tak to tu ještě nedávno nebylo... ale možná se pletu. :o)

Ad Wopi:

A kdopak z rady tedy protestoval proti zveřejnění toho odkazu, na který se mi snad někde válí podepsaná smlouva? To už vědět nemůžu?

Podívej, je jistě chvályhodný, že smíme vědět, kdo tvoří radu. Jenom je to pořád nějak málo, nemyslíš? Jsem si tak myslela, když Literra vznikala, že se sešla parta víceméně kamarádů, kteří mají nějakej záměr a chtějí ho realizovat. Že tady budu moct být jako doma. A vida, pár let uplynulo a je to ausgerechnet to samé jako na Písmáku. Lidi, kteří byli pověřený spravováním společnýho projektu si zase začínají hrát na partičku samospasitelných vůdců, který všechno ví, všude byli a mají povýšenecký manýry. Jeden Brouk Pytlík vedle druhýho. Nečekala jsem to, fakt že ne. Většinu lidí z rady znám osobně a nikdy bych nevěřila, že se dočkám podobnýho přístupu zrovna od nich.

No nic, očividně se už nic podstatnýho nedozvím. Urvisu má podle všeho pravdu. Nač ztrácet čas psaním a čtením textu o nějakých totálních píčovinách. Jenom jsem očekávala, že když už jsem investovala do nějakýho projektu čas a peníze, že se dočkám slušnýho vysvětlení, co se teda jako stalo. Ani prd. Rada to zamítla. Proč, kdo... zřejmě nesmím vědět, abych si z přemíry informací neukápla do kalhot.

Půjdu si radši udělat něčím radost...
15.07.2006 04:03
Cekanka_ucekana
asi bych měla založit diskusi, nebo se budu cítit méněcenná :-)))))
[ > ] [ >> ]

Přidat názor
Avízo:
Jen pro autora

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)