Téma #187
Autor:tajný mecenáš
Fórum:
Literatura
Datum publikace:03.05.2006 01:15
Počet návštěv:2895
Počet názorů:79

Hledá se autor knihy, který dostane 20 tisíc korun
Čtěte na sweb.cz/tajny.mecenas

Názory
03.05.2006 08:10
Wopi
zajímavé
03.05.2006 19:56
stanislav
tajný mecenáš mi nepřijde ani málo důvěryhodnej. třeba kvůli tomuto:

Tajný mecenáš má právo v odůvodněných případech upravit, zpřesnit nebo změnit podmínky projektu nebo celý projekt před vyhlášením vítězné knihy zrušit.

03.05.2006 20:45
Wopi
No a co. Má svatý právo, dělat si se svejma financema co chce. Já ho naopak chválim, je to nádherný nápad.
03.05.2006 20:47
stanislav
no a co?

no a nic. ať si se svejma financema dělá, co chce.
mně se to prostě nezdá.
03.05.2006 20:50
Wopi
:)
03.05.2006 22:46
stanislav
já tady stejně jen tak zbytečně plácám, protože mně slíbila Jana, že mi vydá nějaký mý zápisky v jakémsi print demant, nebo jak tomu se Zítkem nadávaj. takže já žádnýho mecenáše nepotřebuju, kdybych se chtěl nějak knižně realizovat... :o)
04.05.2006 00:03
kozisenek
sTEJNÁ BLBOST JAKO NA TOTEMU,OČ TI JDE ?
04.05.2006 10:00
bříza
Inteligentní způsob, jak donutit internet, aby spisovateli, kterému došly nápady generoval příběhy (které on poté může zcizit, neboť nebudou chráněny autorským zákonem).
04.05.2006 10:58
Wopi
"Se všemi zaslanými díly nebo jejich částmi bude nakládáno tak, aby nebyl autor nijak krácen na svých právech ve smyslu autorského zákona. Autor zasláním neuděluje svolení s dílem nakládat, pokud výslovně nesdělí jinak."


Myslím, že by si spisovatel, kterému došly nápady, vůbec nepomohl tím, že něco zcizí. Existuje tu spousta tv stanic a tiskovin, které by ho ochotně rozmázly. To, co si může dovolit ještě tak Rowlingsová či Brown, by bylo pro ostatní autory příliš riskantní.
04.05.2006 12:02
Monty
U nás? Rozmázli? Nebuď naivní, Wopi. Moje ptákoviny vykrádaj už léta a nikdo to nikde nerozmazává, protože nejsem halt ta celebrita.
Zkus se jako občan M. K. soudit dejme tomu s Vieweghem, že ti něco ukradl.
Autorský práva jsou v týhle zemi dobrý leda na to, aby sis jima v tištěný podobě utřel p***l. :o(
04.05.2006 12:06
Max Bubakoff
wopi...myslel sem, že jsi ve svém věku míň naivní...;)
04.05.2006 12:15
Wopi
Ale soudit se s M.V. - o tom jsem nemluvil. Já mluvil o tom, jak by ho ochotně sprcla telka a leckterý noviny. A jestli by mu za to stálo, aby na každým stánku zářil Blesk s titulkem "M.V-ovi došla inspirace, vykrádá jiné", aby každá bába na obrazovce viděla Na vlastní oči... o soudech si iluze nedělam, ale o tom, že si celebrita nechce pokurvit pracně vybudované jméno, jsem přesvědčen.

A pokud bych někomu posílal námět, nechal bych si to ověřit na ouřadě. Fakt nejsem tak naivní, jak se jevim.
04.05.2006 12:24
Monty
Wopi napsal(a):
Ale soudit se s M.V. - o tom jsem nemluvil. Já mluvil o tom, jak by ho ochotně sprcla telka a leckterý noviny. A jestli by mu za to stálo, aby na každým stánku zářil Blesk s titulkem "M.V-ovi došla inspirace, vykrádá jiné", aby každá bába na obrazovce viděla Na vlastní oči... o soudech si iluze nedělam, ale o tom, že si celebrita nechce pokurvit pracně vybudované jméno, jsem přesvědčen.

A pokud bych někomu posílal námět, nechal bych si to ověřit na ouřadě. Fakt nejsem tak naivní, jak se jevim.
Nesprcla, věř mi to. Nenapíšou o tom. Musel bys tam mít známýho a i tak by to byl problém. Rozhodně by se to nedostalo na titulní stranu a bůh ví, jestli dovnitř. Leda by sis to zaplatil, protože za tohle se dneska prostě platí. I knižní recenze v časopisech se platěj, a to jsou dvouřádkový noticky s vyfocenou titulní stranou nějakých 70x50.

Dělám v tý profesi dost dlouho na to, abych věděla, jak to chodí. Třeba příklad - jednou někde vyšlo v SuperSpy nebo kde, že se s Pawlowskou bude soudit Reader´s Digest. Schválně jsem tam napsala jako autor ZNÁMÝCH a dobře prodávaných knih, že mne vykrádá taky - ani mi neodepsali. Pro média jsem nezajímavá nula a to jsem v tuhle chvíli prodala nějakých 150 tisíc knih (všech dohromady) a takový Murphyho zákony nebo Harry Trottel jsou celkem známý tituly.
Kdyby totéž udělal kdokoli jinej, kdo nemá mediálně profláklej ksicht, bylo by to to samý.
Ano, bulvár by napsal, že Viewegh vykrádá Nesvadbovou, ale že vykrádá nějakýho Wopiho nebo Monty by mu bylo u zadku.
04.05.2006 12:27
Monty
A ohledně ověřování - jediný způsob, jak si JAKŽ TAKŽ chránit autorský práva je přihlásit dílo na Dilii. Ale tam můžeš přihlásit jen VYDANOU KNIHU nebo článek v periodickým tisku. Námět si můžeš strčit za klobouk, i kdybys na něm měl razítko ministerstva vnitra. :o)

Mám v Dilii přihlášený prakticky všechno a ani tak nemůžu proti vykrádání nic udělat...
04.05.2006 12:54
Wopi
Monty napsal(a):
Nesprcla, věř mi to. Nenapíšou o tom. Musel bys tam mít známýho a i tak by to byl problém.

Tak holt jsem fakt naivní. Já myslel, že oni se honěj za tim, aby na někoho známýho něco objevili... inu - denně přicházím o iluze...
04.05.2006 13:08
Monty
Wopi napsal(a):
Tak holt jsem fakt naivní. Já myslel, že oni se honěj za tim, aby na někoho známýho něco objevili... inu - denně přicházím o iluze...
Neblázni, nikoho nehoněj. Celebrity jim volaj samy, o čem a co maj napsat. Kdo třeba myslíš, že volal do Blesku, že Viewegha sleduje BIS? :o)
Pokud jde o titulky v Blesku, to je něco jako soutěž, protože čím víckrát tam někdo je, tím je větší celebrita a má logicky taky vyšší honoráře. To je jenom hra, že slavný nadávaj na bulvár. Ve skutečnosti ho sami krměj a jak o nich tejden nikde nic nevyjde, jsou na prášky. :o)
04.05.2006 13:35
bříza
"slavní" JSOU bulvár - a když docházejí (protože kultura po smrti neprodukuje nic), bulvár si je vytvoří mechanismem "hledáme talenty", nebo "reality show". Z kohokoli. Tedy je musí udržovat při životě - což je logické.
04.05.2006 15:17
Max Bubakoff
ty jo monty...dilia...co to je? že bych si taky zaregistroval OSSH, aby mě někdo nevykrad...;)
04.05.2006 15:23
Monty
Max Bubakoff napsal(a):
ty jo monty...dilia...co to je? že bych si taky zaregistroval OSSH, aby mě někdo nevykrad...;)
To je něco jako OSA pro literáty. Taky ti platěj každej rok prachy za ty přihlášený věci. Oni vybíraj ty poplatky, co se platěj na kopírkách, a rozdělujou to autorům. Vychází to asi na kačku za stránku. Čili za OSSH bys dostal nějaký dvě tři kila ročně. Na pivo dobrý. Ale letos už nedostaneš nic, vyplácí se jen přihlášenejm do konce předešlýho kalendářního roku. Takže když si OSSH do 31.12. registruješ, v létě 2007 ti pošlou na účet peníze. :o)
04.05.2006 15:25
Max Bubakoff
kriste...to je skvělý...dej mi link....dopisujeme Quewood a ten bude mít 800 stránek:) talíř ročně....bože:)
[ > ] [ >> ]

Přidat názor
Avízo:
Jen pro autora

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)