Téma #187
Autor:tajný mecenáš
Fórum:
Literatura
Datum publikace:03.05.2006 01:15
Počet návštěv:2883
Počet názorů:79

Hledá se autor knihy, který dostane 20 tisíc korun
Čtěte na sweb.cz/tajny.mecenas

Názory
11.05.2006 20:06
Repulsion
Děkuji Garthovi i Wopimu za avi. Ty dva kluky vždycky rád vidím. Zvlášť, když jsou takhle hezky pohromadě.
13.05.2006 09:14
Hana
20 tisíc by mě tedy lákalo, jako matku - samoživitelku a jelikož se v branži nepohybuju (jako např. Monty - za všechny ostatní), tak do toho zas tak moc nevidím - ale vím, že pokud by na mém nápadu ten člověk pak vydělával a já kromě těch 20 litrů nedostala nic jinýho, asi by mě to hodně vytočilo... a já jsem hodně naivní na to, abych někomu naletěla...
naštěstí mám teď v hlavě vymeteno, jinak bych měla těžký dilema :o))
13.05.2006 10:55
criticator
Opravdu si myslíš, že by na tvém nápadu někdo vydělal tolik, aby se mu vrátil alespoň zlomek těch investovaných peněz? S tou naivitou máš zřejmě pravdu.
13.05.2006 11:02
Hana
criticator: nemyslela jsem AŽ TAK konkrétně mne a můj nápad, tak moc naivní nejsem... a taky jsem to nemyslela čistě literárně (i když tady to o literatuře JE) - nápady se kradou všude a některé vydělávají milióny
13.05.2006 12:57
Big_George
Napříklkad námět na dobrej televizní seriál za dvacet litrů......to je jako pivo za halíř...
13.05.2006 13:13
Wopi
To jo - viz Ordinaci. Ale to je HODNĚ o něčem jiném, tahle kategorie. Má zcela specifická pravidla a postupy. Fakt že jo.
13.05.2006 13:48
Big_George
To určitě.
Ale nápady jsou tady ceněný taky, ne?
Já bych preferoval thriller ze života městské policie v nějakém malém českém městečku....nebo rovnopu štyriller - ten bude ještě napínavější
13.05.2006 14:43
Wopi
No - a vo tom to taky je. Já znam některý věci a můžu o nich psát, někdo jiný zná jiné věci a může o nich psát - a naopak by to nefungovalo. Například bych těžko psal z prostředí vojny, když jsem tam vydržel pár dní, než jsem si sehnal modrou. Nebo bych nemohl přesvědčivě psát o problémech a pocitech patnáctileté žabky. Mám pocit, že kradení tématu by moc nefungovalo (když pominu Rowlingsovou a Browna, jenže ti jsou jinde).

A jak už jsem párkrát naznačil - věřím, že mezi námi jsou i lidé s dobrými úmysly!
16.05.2006 21:45
Wopi
Musím říct, že jsem naprosto přesvědčen o tom, že jde o zcela poctivou záležitost vedenou velmi slušným člověkem.
16.05.2006 23:32
Craerassy
určitě ano...a už se konečně domluvte, kdo sem má pořád na ta avi lítat
20.05.2006 01:56
tajný mecenáš
Tajný mecenáš pod veřejným dohledem

Na akci Tajného mecenáše od včerejška dohlíží Wiki ze správní rady serveru Literra. Převzala do úschovy částku určenou na odměnu autorovi a má přístup k e-mailové adrese, na kterou se zasílají přihlášená díla, aby mohla kontrolovat a stvrdit jejich pohyb.
20.05.2006 03:02
stanislav
tak to mi potom nějak nedotejká, proč je ten tajnej mecenáš furt tajnej. když do toho namočil Wiki. a sám se nechce přiznat k tomu, co je zač.
20.05.2006 09:21
Big_George
Nicméně Wiki se zdá být věrohodnou dozorkyní:-)
20.05.2006 12:38
Wiki
:-)
chtěla bych upozornit, že taky nevím, kdo je Tajný mecenáš :-)

jenom mám v úschově 20 000,-Kč a mohu nahlížet do mejlové schránky.
Až mi T.M.sdělí, komu mám poslat peníze, pošlu :-))

Vypadá to trochu šíleně, ale svět by byl nudný bez bláznivých akcí.
20.05.2006 14:41
kozisenek
No, tak to se posunulo už daleko.Jsou tu konkrétní přísliby,Wiki správce?
Já jsem ouplně jak řeznický špagát napiat,hdo to vyhrá.Přeju to nejlepšímu,stejně jako všichni.
20.05.2006 15:53
Wiki
kozisenek napsal(a):
No, tak to se posunulo už daleko.Jsou tu konkrétní přísliby,Wiki správce?
Já jsem ouplně jak řeznický špagát napiat,hdo to vyhrá.Přeju to nejlepšímu,stejně jako všichni.
já nerozhoduju o ničem :-)
a soutěž teprve začíná....
25.05.2006 14:30
Monty
Big_George napsal(a):
Napříklkad námět na dobrej televizní seriál za dvacet litrů......to je jako pivo za halíř...
Člověče, ani ne, scénáristi až tak dobře placený nejsou. Nevím teda jak u nekonečnejch seriálů typu Rodinný pouta, ale i u klasickýho cca 13. dílnýho seriálu to o moc víc než ta dvacka není (max. pade). Za filmovej scénář je taky docela málo, 30 - 50 tisíc.
25.05.2006 21:18
Big_George


Monty napsal(a):
Big_George napsal(a):
Napříklkad námět na dobrej televizní seriál za dvacet litrů......to je jako pivo za halíř...
Člověče, ani ne, scénáristi až tak dobře placený nejsou. Nevím teda jak u nekonečnejch seriálů typu Rodinný pouta, ale i u klasickýho cca 13. dílnýho seriálu to o moc víc než ta dvacka není (max. pade). Za filmovej scénář je taky docela málo, 30 - 50 tisíc.
Tak to leccos vysvětluje......za přiblblé reklamní slogany je mnohem víc.
Díky za otevření obzorů - snad abych se taky dal na reklamu.
26.05.2006 17:03
Monty
Big_George napsal(a):


Tak to leccos vysvětluje......za přiblblé reklamní slogany je mnohem víc.
Díky za otevření obzorů - snad abych se taky dal na reklamu.
Jistě, protože na reklamní kampaň je daleko větší rozpočet. S částkou na reklamu se počítá už při stanovování ceny výrobku - řekněme, že se něco vyrobí za 9,-, do zisku se dostaneš při 12,-, ale prodáváš to za 19,-, protože reklama, která ti tu věc prodá, je drahá. Reklamní časy v televizích jsou statisícový částky a zadavateli reklamy samozřejmě záleží na tom, aby si jeho produkt koupilo co nejvíc lidí, takže na reklamě nešetří a platí dobře.
Pokud jde o seriál, z něj vlastně žádný reálný příjem neplyne - pouze může zvednout sledovanost stanice a tím pádem zajistit lepší ceny reklamních časů v rámci toho pořadu. Ale náklady na výrobu seriálu jsou obrovský a televize na nich samozřejmě chce co nejvíc ušetřit, na rozdíl od firmy, která předem počítá s tím, co bude kampaň stát a ví, že jí ty peníze nebudou chybět, pokud bude kampaň úspěšná... a aby byla úspěšná, musí se dobře zaplatit kvalitní agentuře...
Když někdo napíše seriál, tak se předem neví, jestli bude úspěšnej nebo ne. U té kampaně je to skoro tutovka, jak něco běží v TV, lidi si to zafixujou a v krámě po tom sáhnou, u seriálu to zdaleka taková tutovka není, navíc musíš počítat s tím, že v době, kdy se seriálem vyjedeš, nasadí něco konkurence, bude mít větší sledovanost, sebere ti ty prachy za reklamu... nic jistýho, takovej kšeft. :o)
17.11.2006 00:11
tajný mecenáš
Akce Tajného mecenáše skončila, vítězem je vyhlášena autorka Martina s dílem Tiše za zdí. Děkuji všem za účast nebo aspoň za podporu a nejvíce Wiki za dozor a pokračující pomoc při úschově a převodu slíbeného finančního obnosu autorce. Na shledanou.
[ << ] [ < ]

Přidat názor
Avízo:
Jen pro autora

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)