Téma #181
Autor:espanolka
Fórum:
Obecná diskuze
Datum publikace:21.04.2006 18:32
Počet návštěv:2773
Počet názorů:156

L.A.G. Song

Dost by ma zaujimalo aky maju tito tu ludkovia, teda vy, nazor na homosexualitu a inu orientaciu..

nie, nie som homosexualka, ale neodcudzujem ju..
pretoze clovek neovplyvni, do koho sa zamiluje.

cakam vase nazory

Doviiiii ;0)

Názory
21.04.2006 19:50
Monty
Mně to přijde tak samozřejmý, že jsem si na to ani nestihla vytvořit nějakej názor.
Asi jako na rohlík s máslem. :o)
21.04.2006 21:43
Kibe
jj, já taky nemám proti nikomu výhrady(snad jen proti lidem co se chtěj hádat...ještě že se mi nemůžou dostat pod ruku)...

mám dotaz:
2. osoba jednotného č.(5. pád) od "ptačinec žabinec"(rostlina) dík:-)
21.04.2006 23:58
Vladimír Ochrana
Osobně považuji homosexualitu za vrozenou. Vrozenou orientaci nikoliv nemoc. Takže pokud něco není nemoc, tak to nejde léčit. Homosexualita mě nikterak nepohoršuje, nad homosexuály či lesbičkami se necítím jako heterosexuál nikterak nadřazen.

Byť katolík /spíše problematický než pravověrný/, považuji zmínku v současném katechismu o tom, že tito lidé si zasluhují naši hlubokou úctu,
za pouhopouhou frázi, a dodatek o tom, že tito lidé jsou povoláni Bohem k životu v čistotě /rozumějte k životu bez sexu/ za jeden z největších nesmyslů, který kdy mohl nějaký smrtelník osobující si právo mluvit za Boha vyplodit ve své tupé hlavě.

Nejvíc mě ovšem na vnímání homosexuality ze strany heterosexuálů vytáčejí takoví ti pitomci, kteří si pod pojmem homosexualita představují jenom sexuální aktivity a vůbec jaksi neberou v potaz, že ti lidé žijí také jinými věcmi. Je to stejné, jakoby podsouvali heterosexuálům, že nemají v hlavě nic jiného kromě sexu. Ale to je vlastně o té nadřazenosti. Howg.
22.04.2006 10:30
Vích
považuji homosexualitu za přírodní úkaz a vždycky mě znovu zaskočí - asi jako duha na obloze
23.04.2006 01:54
Hana
mně tedy v ničem nevadí... myslím, že je jedno ke komu člověk něco cítí, hlavně že je schopný to cítit a něco ze sebe dát... a na oplátku přijmout
jsem také věřící (ne katolička) ale myslím že homosexualita vztahu k Bohu ublížit nemůže a neměla by mu ani vadit... myslím že Bohu i lidem by měli vadit úplně jiné věci...

Kibe napsal(a):

mám dotaz:
2. osoba jednotného č.(5. pád) od "ptačinec žabinec"(rostlina) dík:-)
dotaz ne zcela chápu..
23.04.2006 11:07
Hana
avi rainmanovi
23.04.2006 11:27
rainman
díky Hani...normálně tolerantnímu člověku to nejspíš vůbec nevadí...spíš jsem ostražitý vůči lidem, kteří to netolerují, pokud si svůj názor nejsou schopni nechat pro sebe a snaží se mě přesvědčit o své pravdě (ale to už se týká i jiných věcí)...
23.04.2006 11:30
Hana
rainman napsal(a):
díky Hani...normálně tolerantnímu člověku to nejspíš vůbec nevadí...spíš jsem ostražitý vůči lidem, kteří to netolerují, pokud si svůj názor nejsou schopni nechat pro sebe a snaží se mě přesvědčit o své pravdě (ale to už se týká i jiných věcí)...
a pomůžeš mi i s ptačincem? :o))
23.04.2006 11:41
rainman
no přece pátým pádem oslovujeme voláme : PTAČINČE ! ŽABINČE ! teda takhle to vypadá, že spíš někomu nadáváme...?
23.04.2006 12:02
Kibe
ok, dík(měl jsem tu ještě možnost "ptačinci žabinče") :-)
23.04.2006 13:31
espanolka
ešte vás asi chvíľu nechám sa vykecávať..
potom si z toho pre seba spravím nejaký taký súhrn informácií, alebo ako to nazvať..

súhlasím s Vladimírom
a hej vďaka aj za pohľad z druhej strany :))

tak zatiaľ
23.04.2006 13:44
Hana
Hana napsal(a):

... myslím že Bohu i lidem by měli vadit úplně jiné věci...

samozřejmě že "mělY"...

pohledem z druhé strany myslíš Víchovu duhu nebo Kibeho ptačinec žabinec? :o))
23.04.2006 15:44
Epicure
Homosexualita je sice neprirozena, ale rozhodne proti ni clovek nemuze nic mit. Neni k tomu duvod...jen mam urcite vyhrady k tomu, aby homosexualni pary mohly mit deti...Co vy na to?
23.04.2006 15:54
Kibe
jj, tak to jsem taky proti...rodina je základem společnosti a i kdyby se homosexuální pár snažil sebevíc, tak nedokáže dát dětem přirozený pohled na svět...jestli mi rozumíte...a taky se mi nelíbí, že by se mohli brát v kostele...sice by to Bohu nemělo vadit, ale v tomhle případě jde o určité tradice(a navíc katolická církev je jedna z nejkonzervativnějších organizací dneška)...ale jinak bych tyto páry v ničem jiném neomezoval
23.04.2006 15:57
rainman
zvážíš-li možnost, že by děti měly vyrůstat v lepším případě v laskavém, ale přesto konkrétní lásku a konkrétního člověka nenahrazujícím prostředí kojeňáku, v horším případě - a později zákonitě - podstatně méně láskyplném pasťáku, zkus si říci, co je pro ně asi lepší...
23.04.2006 16:03
Kibe
no to jo...to je jednoznačné-srovnával jsem s běžnou rodinou...možná máte pravdu, protože jsem uvažoval jen kladné příklady rodinné výchovy...lepší láska 2 homosexuálů, než nikoho...
23.04.2006 16:35
Vích
Otázkou ale je, jestli jinak po všech stránkách schopní LaG, budou chtít být v roli rodičů někde na hranici dětského domova?
23.04.2006 16:42
rainman
snad...to už ale záleží na nich samých...když to řeknu hodně tvrdě, jejich výchova je podle mě menší zlo než ústavní
23.04.2006 17:04
Vích
určitě, to nezpochybňuju. Jen nevim jak to nazvat, rodina určitě neni jen farma na děti, ale určitě je ten moment pokračování "rodu" docela důležitá věc. V rámci kolektivního pojetí společnosti jako jedné široké veliké rodiny je to ok..
23.04.2006 18:27
Epicure
rainman napsal(a):
snad...to už ale záleží na nich samých...když to řeknu hodně tvrdě, jejich výchova je podle mě menší zlo než ústavní
Tím bych si nebyl tak jist. Představa, že děti ze školy pak zjistí tvůj původ - rodiče homosexuálové - tak to dají onomu dítěti ( s prominutím ) pěkně sežrat. Mnohem víc, než třeba u dětí z DD. Navíc si nedokáži představit, co by se s dítětem stalo v období dospívání...mohly by vznikat neurozy či mnohem horší psychické poruchy.
[ > ] [ >> ]

Pozn.: Téma je zamknuto, takže nelze přidávat žádné názory.