Téma #168
Autor:adelka
Fórum:
Obecná diskuze
Datum publikace:08.03.2006 15:34
Počet návštěv:2199
Počet názorů:179

Ztráty iluzí
To by mě zajímalo, co si myslíte o tzv. ztrátách iluzí, jestli jsou důležitý a třeba prospěšný pro další vývoj psychiky a její vyspívání........

Názory
30.03.2006 11:52
splasenetrubky
no jak to tak ctu, asi bych je to nechal odsedet, nebo odpracovat pri verejne prospesnych pracich, protoze financni postih se jiste mine ucinkem
30.03.2006 11:53
splasenetrubky
Repulsion napsal(a):
Což o to, to je obyčejné skotáctví. Horší jsou vylupovači hrobů. Hledaj staré hrobky s ostatky a hledají zlaté zuby. Máme rodinou hrobku, kde je pochováno asi šest předků. Loni se do ní vloupali. Kromě toho, že poškodili mramorový náhrobek (škoda za 150 000) vypáčily všechny rakve (nebyly tam dřevěné ale takové betelné plechové - naše rodina bývala bohatá. Když jsme tam přišli, byly kosti prababiček a pradědečku rozházené kolem dokola. Fakt humus.
dost hruza, opravdu obludny!!!!
30.03.2006 12:06
Repulsion
Ty kluky docela chápu. Hloupí puberťáci. Hledají místo, kde by mohli v klidu zapařit. Vidí hřbitov, připadá jim jako náramná prča jít chlastat zrovna tam. Namažou se, začnou dělat bordel. Připadají si jako nármaní gerojové. Svým způsobem se tak vysmívají smrti, která se jim v jejich věku zdá hrozně vzdálená, jako něco, co se jich ještě vůbec netýká.
Já, když jsem byl na gymplu, jsem jezdil s partou ochránců přírody spravovat zplundrovaný hřbitov z první světové války. Spali jsme tam v maringotce a večet samozřejmě kalili. V ještě nespravené části hřbitova jsme si udělali oheň a na zemi našli ulomený železný křížek s Ježíšem. Měli jsme hroznou prdel z toho, že jsme si z něj udělali stojku pro kotlík, ve kterém jsme si vařili čúčo...
31.03.2006 18:35
adelka
Ćekanka je nominována ještě za zpětné echotoky:o))))

Co se týče těch krádeží, tak já jsem na securitě ztratila iluze o lidech ihned:o)
31.03.2006 18:38
Cekanka_ucekana
adelka napsal(a):
Ćekanka je nominována ještě za zpětné echotoky:o))))

Co se týče těch krádeží, tak já jsem na securitě ztratila iluze o lidech ihned:o)
kuju :-)))))
31.03.2006 18:40
adelka

kuju :-)))))[/quote]Kuj. Kuj železo, dokud je žhavé:o))))
31.03.2006 18:40
Cekanka_ucekana
to taky kuju :-))))))
31.03.2006 18:46
splasenetrubky
Tak jsem tak včera přemýšlel, jakou jsem to získal novou iluzi při prvních jarních paprscích....

... a sice iluzi, že až se venku rozjaří, i v mé duši a mysli se rozjaří. Snad bude to jen tím, že chybělo řádné předjaří, když zima ne a ne se vyřádit a odnesla ji až velká voda :o)
31.03.2006 18:46
adelka
Cekanka_ucekana napsal(a):
To je dobře. Kuj železo a neztrácej iluze o poddajnosti tohoto materiálu a pojď se bavit k tématu, nebo nám Monty vynadá, že nechce dostávat avíza na diskuse o řemesle kovářském:o)))))))

Tak jinak, myslíte si, že se pak ve stáří můžou vrátit iluze z mládí a člověk se zase propadne tak jako mimo realitu????
31.03.2006 18:48
splasenetrubky
adelka napsal(a):
Cekanka_ucekana napsal(a):
To je dobře. Kuj železo a neztrácej iluze o poddajnosti tohoto materiálu a pojď se bavit k tématu, nebo nám Monty vynadá, že nechce dostávat avíza na diskuse o řemesle kovářském:o)))))))

Tak jinak, myslíte si, že se pak ve stáří můžou vrátit iluze z mládí a člověk se zase propadne tak jako mimo realitu????
jestli si ovšem neponesu ten Propad s sebou mimo realitu" po celý zbytek života, tak určitě přijdou další "neprobádané" iluze, které nás znovu "dostanou".

To mám najednou optimismu :)
04.04.2006 11:55
Diotima
V Liberci se teda dějou věci! Asi půjdu zkontrolovat hrob dědečka a babičky! Mně čórchla holka s kočárkem peněženku, než jsem usadila
svý dítě do kočárku u tý kulatý telefonní budky v podchodu obchoďáku -
měla zatraceně dobrej grif :-)
05.04.2006 12:39
Danny
jsem si vzpomněl, že ve fantasy světě Terryho Pratchetta se vaří Klačská káva, která je tak silná, že způsobuje vystřízlivění tedy ještě větší střízlivost než normální střízlivost, ztráta všech iluzí o životě, které nás obalují celou dobu co žijem...
07.04.2006 18:23
splasenetrubky
Danny napsal(a):
jsem si vzpomněl, že ve fantasy světě Terryho Pratchetta se vaří Klačská káva, která je tak silná, že způsobuje vystřízlivění tedy ještě větší střízlivost než normální střízlivost, ztráta všech iluzí o životě, které nás obalují celou dobu co žijem...
koupim balik te kavy :), stale je z ceho strizlivet :( .

Ztrata iluzi.... zni to docela smutne, ale spise je treba iluze si nedelat a pak ztrata iluzi spise potesi. Co by se nemelo ztratit, je vira, vira v cokoliv, ale bez ruzovych bryli.
20.05.2006 00:18
Nechci
Repulsion napsal(a):
Ježíš, to je ale hrozná píčovina, co teď překládám. Posuďte sami:

Jeho nohy ovládal nyní mozek, který se přestěhoval do kalhot.
Jejda, ty taky mlsáš harlekýna? Já už jich mám za sebou něco přes dvacet.
20.05.2006 10:44
Repulsion
Nechci napsal(a):
Není to vyloženě Harlekýn. Tvářilo se to jako thriller. Ale je to prachsprostá červená knihovna.
20.05.2006 10:49
Nechci
Repulsion napsal(a):
Nechci napsal(a):
Není to vyloženě Harlekýn. Tvářilo se to jako thriller. Ale je to prachsprostá červená knihovna.
který nakladatelství?
20.05.2006 10:50
Repulsion
BB Art.
22.05.2006 10:12
Diotima
je za to aspoň dost prachů, hoši?
22.05.2006 10:14
Repulsion
Diotima napsal(a):
je za to aspoň dost prachů, hoši?
Není.
22.05.2006 11:07
Nechci
Jediný řešení je stávka překladatelů!!!
[ << ] [ < ]

Přidat názor
Avízo:
Jen pro autora

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)