Téma #1307
Autor:ursi
Fórum:
Obecná diskuze
Datum publikace:19.02.2018 12:07
Počet návštěv:138
Počet názorů:6

Jak poznat, že jste ve snu

Říkali mi, že to poznáte stoprocentně podle toho, jestli vidíte vlastní ruce. Dnes jsem měla takový mnohovrstevný sen, kdy se člověk jakoby probudí, ale ve skutečnosti pořád spí, tak se zase probudía nakonec z toho má naprostý zmatek.

Tak jsem si zkoušela zvednout ruce před obličej, a v prvním případě jsem viděla jen malé ručičky, které se stále zmenšovaly až zmizely v dáli, v druhé vrstvě už jen nějakou naznačenou linii.

Viděli jste ve snu svoje ruce? Prý se potom dá sen řídit.

Počet úprav: 1, naposledy upravil(a) 'ursi': 19.02.2018 15:52.

Názory
20.02.2018 18:34
animovaný medvídek
Pozná se to tak, že je ve snu něco dost nelogického. Otázka by ale spíš měla znít, jak být ve snu bdělý a rychle rozpoznat, zda se jedná o sen.
Na tyto a další podobné otázky ohledně lucidního snění doporučím knihu od Stephena La Berge: Lucidní snění. Je to celkem laicky popsané a po jejím dočtení a vynaložení námahy se ti nějaký lucidní sen podaří :-).
21.02.2018 13:17
Lee
Problém je uvědomit si, že bych mohl bejt ve snu. Když mě to náhodou napadne, tak mě sen v pohodě oklame tím, že se tváří, že jsem se probudil a nenechá mě, aby mě napadlo, že jsem se probudit doopravdy nemusel.

Nejde totiž jen o to, že ve snu se děje něco nelogického. Jde o to, že člověk je ve snu sám nelogický. Neuvědomí si zjevné věci, nepamatuje si věci, které si v normálním životě pamatuje.

Jinak jsem také četl, že ve snu třeba nejde číst. Že když se zadíváte na text, uvidíte nějaké nesmysly.
Ale taky to nefunguje úplně. Jednou jsem ve snu věděl, že jsem ve snu a zkusil jsem něco přečíst a šlo to. Ale možná jsem jenom spíš věděl, co je tam napsaný.

23.02.2018 13:25
Lee
Jsemt ted ve snu?
25.02.2018 11:04
ursi
Zkus se podívat na ruce:)
27.02.2018 09:28
Lee
ursi napsal(a):
Zkus se podívat na ruce:)
vidím lehce vrásčité ruce, trochu oškrábané a lehce špinavé nehty... čuju sen!

:D
27.02.2018 18:20
ursi
:D

Přidat názor
Avízo:
Jen pro autora

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)