Téma #1299
Autor:ursi
Fórum:
Obecná diskuze
Datum publikace:23.01.2016 12:41
Počet návštěv:677
Počet názorů:27

cestovani časem
V případě moznosti cestování časem, cestovali byste raději do přítomnosti, nebo do minulosti? Já preferuji jednoznačně minulost.

Počet úprav: 1, naposledy upravil(a) 'ursi': 23.01.2016 12:42.

Názory
29.01.2016 10:12
bříza
Jaké - "v případě" ? Do minulosti mohu cestovat - vzpomínáním. Do budoucnosti cestuji každým okamžikem - říkám tomu stárnutí. Jenomže: - zajímavá věc. Stejně, jako se dotykem jistému nenasytovi vše proměnilo ve zlato - i mě se budoucnost dotykem mění ... v přítomnost. Což mne vede k úvaze, zda naše vnímání času není pouhá iluze. Možná existuje pouze věčnost ve které je vše již obsaženo. Každé naše "svobodné rozhodnutí" je tak možná předurčeno - ale zároveň neodvolatelně fatální.
29.01.2016 14:17
ursi
Ano, to připouští i kvantová fyzika. Časoprostor jako jakési těleso ve vesmíru, a přítomný okamžik je nějaký jehp průřez, který právě prožíváme. Škoda že to nejde namalovat.
01.02.2016 17:29
sokrates
ursi napsal(a):
Ano, to připouští i kvantová fyzika. Časoprostor jako jakési těleso ve vesmíru, a přítomný okamžik je nějaký jehp průřez, který právě prožíváme. Škoda že to nejde namalovat.
proč by to nešlo?

proměny
01.02.2016 18:38
ursi
Tak to jo, to je skoro ono.
04.02.2016 13:08
midiman
... do minulosti bych si přál častokrát nahlédnout. Jen na chvilku, kvůli nostalgii. Určitě třeba na Šumavě, v těch původních vesnicích, které zmizely do nenávratna, a podívat se na ty lidičky, kteří tam žili bohabojným způsobem a v potu tváře získávali chléb náš vezdejší.
05.02.2016 14:41
aldebaran
Já preferuji minulost : chtěl bych ji sledovat formou skryté kamery. Jen obrazový a zvukový přenos (možná s 3D brýlemi) ......vůně a hmat nepotřebuji. To je podle mě nejbezpčnější cestování časem.
Mnohem zajímavější by bylo spatřit alternativní přítomnost. Co by kdyby? Na tu je už fyzika krátká :-)
[ << ] [ < ]

Přidat názor
Avízo:
Jen pro autora

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)