Téma #1299
Autor:ursi
Fórum:
Obecná diskuze
Datum publikace:23.01.2016 12:41
Počet návštěv:562
Počet názorů:27

cestovani časem
V případě moznosti cestování časem, cestovali byste raději do přítomnosti, nebo do minulosti? Já preferuji jednoznačně minulost.

Počet úprav: 1, naposledy upravil(a) 'ursi': 23.01.2016 12:42.

Názory
24.01.2016 17:48
Lee
obojí by bylo vtipný, ale asi budoucnost... přece jenom jsem zvědavej :D
24.01.2016 20:45
ursi
Lee napsal(a):
Je pravda že v budoucnosti by člověk nemusel být tak opatrný na ty příčiny a následky.
Ale do minulosti se dá dostat poměrně snadno, jak jsem nedávno četla v populární příručce. .Stačí prý mít někde ve vesmíru válec o dostatečné hustotě a délce a párkrát kolem něj obletět. Někdy to zkusím.
25.01.2016 07:03
slunečnice
ursi napsal(a):
Lee napsal(a):
Je pravda že v budoucnosti by člověk nemusel být tak opatrný na ty příčiny a následky. Ale do minulosti se dá dostat poměrně snadno, jak jsem nedávno četla v populární příručce. .Stačí prý mít někde ve vesmíru válec o dostatečné hustotě a délce a párkrát kolem něj obletět. Někdy to zkusím.
Až se rozhodneš to vyzkoušet, dej vědět, třeba bych se mohla inspirovast a zkusit to taky :-)
25.01.2016 08:09
ursi
slunečnice napsal(a):
ursi napsal(a):
Lee napsal(a):
Je pravda že v budoucnosti by člověk nemusel být tak opatrný na ty příčiny a následky. Ale do minulosti se dá dostat poměrně snadno, jak jsem nedávno četla v populární příručce. .Stačí prý mít někde ve vesmíru válec o dostatečné hustotě a délce a párkrát kolem něj obletět. Někdy to zkusím.
Až se rozhodneš to vyzkoušet, dej vědět, třeba bych se mohla inspirovast a zkusit to taky :-)
Ok, někdo další?:)
25.01.2016 13:07
Lee
ursi napsal(a):
Lee napsal(a):
nevím jestli bys unikla z horizontu událostí toho válce. :)

jinak cesta do budoucnosti znamná zas závazek, že až se vrátíš do přítomnosti tk nějak zásadně tu budoucnost neposereš. nebo třeba, když je budoucnost hrozná, můžeš cítit zodpovědnost za lidskou rasu, snažit se osud změnit nebo podlehnout totálnímu nihilismu a věnovat se zbytek života odháčkovávání.

nebo tak něco.
25.01.2016 19:37
slunečnice
Lee napsal(a):
ursi napsal(a):
Lee napsal(a):
nevím jestli bys unikla z horizontu událostí toho válce. :)

jinak cesta do budoucnosti znamná zas závazek, že až se vrátíš do přítomnosti tk nějak zásadně tu budoucnost neposereš. nebo třeba, když je budoucnost hrozná, můžeš cítit zodpovědnost za lidskou rasu, snažit se osud změnit nebo podlehnout totálnímu nihilismu a věnovat se zbytek života odháčkovávání.

nebo tak něco.
Souhlasím - raději přítomnost, i když někdy bych v minulosti ráda udělala věci jinak - holt už to nejde ale pokud se nám to tam " někde " sčítá, asi se budu muset zodpovídat ze svých prohřešků, tak jako každý druhý. :-) Tak hodně sil  do dalších kroků :-))))
26.01.2016 15:56
Wopi
Preferoval bych minulost. Vidět ještěry na vlastní oči - to je ve spoustě lidí, na tom byl založen úspěch Jurského parku. Budoucnost rozhodně nechci znát.

26.01.2016 17:14
xicht
Ja bych zustal doma.
26.01.2016 17:46
ursi
xicht napsal(a):
Ja bych zustal doma.
Doma bys byl furt, přemístil by se ses akorát v čase:))
27.01.2016 18:11
Lee
jinak klasický time travel je nechat věci na své budoucí já. tak třeba, dkyž má vaše budoucí já být druhý den brzy v práci, může vaše současné já kalit a ještě se bavit, jak se vaše budoucí já ráno probudí a bude rozcuchané a ospalé před zrcadlem nadávat co všechno vaše současné já vypilo. velká výhoda tohoto cestování je v tom, že je pouze jednosměrné, takže vaše budoucí já se vám nemůže nijak pomstít! 

geniální, že?
27.01.2016 19:56
ursi
Víc by se mi líbilo navštívit své minulé já a dát mu pár dobrých rad.
Možná se to v minulosti stalo a já jsem se nepoznala a rady ke své škodě ignorovala,
27.01.2016 22:38
xicht
Nebo se to stalo, poznala ses, žila jsi úplně jiný život, čímž jsi způsobila, že se to nestalo.
28.01.2016 10:33
Lee
xicht napsal(a):
Nebo se to stalo, poznala ses, žila jsi úplně jiný život, čímž jsi způsobila, že se to nestalo.
Takže jsi ani nemohla žít jiný život a muselo se to stát. Radši bys měla vyrazit do minulosti a zkontrolovat to.
28.01.2016 15:16
ursi
Myslím si, že člověk je natolik provázaný s časoprostorem, že se z něho nemůže jenom tak vytrhnout a vydat se izolovaně do minulosti. Musela by se asi nějak ohnout zpět celá současná realita.Možná by stačilo vyslat tam v nějaké formě jenom své vědomí,
29.01.2016 10:12
bříza
Jaké - "v případě" ? Do minulosti mohu cestovat - vzpomínáním. Do budoucnosti cestuji každým okamžikem - říkám tomu stárnutí. Jenomže: - zajímavá věc. Stejně, jako se dotykem jistému nenasytovi vše proměnilo ve zlato - i mě se budoucnost dotykem mění ... v přítomnost. Což mne vede k úvaze, zda naše vnímání času není pouhá iluze. Možná existuje pouze věčnost ve které je vše již obsaženo. Každé naše "svobodné rozhodnutí" je tak možná předurčeno - ale zároveň neodvolatelně fatální.
29.01.2016 14:17
ursi
Ano, to připouští i kvantová fyzika. Časoprostor jako jakési těleso ve vesmíru, a přítomný okamžik je nějaký jehp průřez, který právě prožíváme. Škoda že to nejde namalovat.
01.02.2016 17:29
sokrates
ursi napsal(a):
Ano, to připouští i kvantová fyzika. Časoprostor jako jakési těleso ve vesmíru, a přítomný okamžik je nějaký jehp průřez, který právě prožíváme. Škoda že to nejde namalovat.
proč by to nešlo?

proměny
01.02.2016 18:38
ursi
Tak to jo, to je skoro ono.
04.02.2016 13:08
midiman
... do minulosti bych si přál častokrát nahlédnout. Jen na chvilku, kvůli nostalgii. Určitě třeba na Šumavě, v těch původních vesnicích, které zmizely do nenávratna, a podívat se na ty lidičky, kteří tam žili bohabojným způsobem a v potu tváře získávali chléb náš vezdejší.
05.02.2016 14:41
aldebaran
Já preferuji minulost : chtěl bych ji sledovat formou skryté kamery. Jen obrazový a zvukový přenos (možná s 3D brýlemi) ......vůně a hmat nepotřebuji. To je podle mě nejbezpčnější cestování časem.
Mnohem zajímavější by bylo spatřit alternativní přítomnost. Co by kdyby? Na tu je už fyzika krátká :-)
[ << ] [ < ]

Přidat názor
Avízo:
Jen pro autora

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)