Téma #1293
Autor:ursi
Fórum:
Obecná diskuze
Datum publikace:03.07.2015 21:00
Počet návštěv:335
Počet názorů:18

Co se dělá vlastně na vernisáži?
Přinutila jsem jednoho kamaráda k malé výstavě fotografií. Teď to mám za trest zastřešovat jako ideový garant a zorganizovat vernisáž. Možná jsem ani nikdy na žádné nebyla, takže mám velmi vágní představu, co by se tam vlastně mělo dít! Úvodní slovo, představení autora, kulturní vložka? A co občerstvení?! A co když tam nikdo nepřijde?!

Názory
03.07.2015 22:32
Jurda
takový starosti bych chtěl jednou mít :-P kde to chceš pořádat? ale představu máš reálnou ... úvodní slovo,  něco zabrnkat na kytaru, pak autor pohovoří o sobě (je lepší ho předem trochu natankovat, aby se necukal) pak 10 litrů vína a kýbl česnekové pomazánky s nakrájenýma rohlíkama a je po atrakci ... dej zavčas vědět, nejlíp Sokratovi, on mi to vyřídí ... bych se aji stavil, abyste tam nebyli sami :-)
03.07.2015 22:35
ursi
Bude to až v září, autor je nesměllej, asi tam bude inkognito. Jinak to zní dobře,ještě sehnat sponzora na těch deset litrů. Dám vědět. Zabrnkáš něco osobně?
03.07.2015 22:47
Jurda
děvče nejseš matěj? to bych ti rozehnal i ty tři nešťastníky, co tam omylem přijdou :-))) proto ho musíš natankovat, když je nesmělej ... pár panáků a zazpívá sám ... a pití by měl platit autor, to je běžný
04.07.2015 18:22
Wopi
Úvodní slovo, představení autora, kulturní vložka - přesně.
A na občerstvení tác s jednohubkami nebo chlebíčky...
05.07.2015 07:11
slunečnice
Na počátku byly -  poutavé plakáty a  propagace akce - čím více, tím lépe - v obvodu výstavy na každém rohu, na intenetu, prostě všude, Tak asi 3 týdny před výstavou - pokud by to byla delší doba, lidé by na akci zapomněli. 
Důležité je aby o akci věděli, pak přijdou. :-))
Co se týče chebíčků- jsou lepší minichlebíčky z velké bagety, pár jednohubek a něco sladkého - možná by bylo spíše vhodné  nějaké ovoce (jahody,hroznové víno, meloun na kostky s napichovátkem...)
doplnit bílým i červeným vínem.
Krátce uvést autora  a jeho dílo (trocha historie- proč fotí, jak fotí, co ho k tomu vedlo atd), autor by měl minimálně poděkovat za přízeň zúčastněným. Všichni si připijí (možná by to mohlo být šampaňským, ale nemusí - zvyšuje to náklady.) a to je vše. Následuje prohlídka, úklid a pak už to běží jako výstava.  Přeji hodně štěstí  a radosti.
05.07.2015 15:42
Wopi
slunečnice má naprostou pravdu
05.07.2015 19:57
ursi
Tak diky vsem uz jsem mnohem klidnejsi:)
06.07.2015 17:47
Jurda
ursi napsal(a):
nejásej předčasně, to nejhorší teprve přijde :-P
12.07.2015 22:07
ursi
Jurda napsal(a):
ursi napsal(a):
Neblázni, co by tak mohla vernisáž obnášet hrůzyplného? Radši mi to řekni, já to vydržím!
14.07.2015 16:33
slunečnice
ursi napsal(a):
Jurda napsal(a):
ursi napsal(a):
Neblázni, co by tak mohla vernisáž obnášet hrůzyplného? Radši mi to řekni, já to vydržím!
Nic hrůzyplného - neděs se - Jurda Tě jen straší:-)
15.07.2015 23:30
Jurda
autor nesmělej a střízlivej, muzika nepřijde a všechno zůstane jen na tobě - úvodní slovo, kulturní vložka a představení díla s popisem, jak vznikalo ... normálka, brnkačka :-P ... baba ze štatlu to zvládne levou zadní ... ne?
16.07.2015 07:51
slunečnice
Jurda napsal(a):
autor nesmělej a střízlivej, muzika nepřijde a všechno zůstane jen na tobě - úvodní slovo, kulturní vložka a představení díla s popisem, jak vznikalo ... normálka, brnkačka :-P ... baba ze štatlu to zvládne levou zadní ... ne?
Já mylsím, že to zvládne vždyť je to malá výstava  a je nutná hlavně propagace, ale nemyslím si, že by to měla být nějaká katastrofa.
Pokud bueš chtít ještě něco vědět , napiš mi, pokud budu moci poradím, nejsem z Prahy , takže můžu pomoci jen radou, ale klidně se zeptej. :-)
16.07.2015 08:07
ursi
Taky nejsu z Cajsllandu, bude to ve štatlu!
16.07.2015 16:46
slunečnice
ursi napsal(a):
To promiň nevěděla jsem. Omlouvám se
16.07.2015 22:08
Jurda
ursi napsal(a):
se nerozčiluj, ještě tu nejsi tak populární, aby každé věděl, že seš ze štatlu ...
16.07.2015 22:26
ursi
Dyť já se nerozčiluju..jenom upozorňuju..
27.08.2015 21:16
ursi
Tak jo, jestli jste někdo z Brna, přijďte 9.září na Leitnerku. Bude pivo zdarma, do vyčerpání zásob.
29.08.2015 21:58
sokrates
dej to do akcí a srazů, tam si to přečte víc lidí, pár z štatlu nás tu je ...

Přidat názor
Avízo:
Jen pro autora

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)