Téma #1290
Autor:sokrates
Fórum:
Obecná diskuze
Datum publikace:30.12.2014 23:44
Počet návštěv:610
Počet názorů:25

Co soudíte o současné české filmové tvorbě?
Nějak se nemůžu zbavit dojmu, že je to bída. Ať se na to dívám z které chci strany. Režie, nasvícení, kulisy, efekty o hraní ani nemluvě. Pravda, nesleduju všechno, tolik trpělivosti nemám, ale poslední dobrý film, který jsem viděl, byly Vratné lahve. Co si o tom myslíte vy, přátelé? Viděli jste v poslední době něco, co by stálo za řeč?

Názory
31.12.2014 09:25
bh
hehe - vo co ti de filosoffe?

mluvíš o formě nebo o obsahu?
co je mi po nasvícení a jinejch efektech když myšlenka je vprdeli...
poslední dobrý (dle mého teda) film, kerej sem zhlíd
je "Skazka skazok" vod toho ryšavýho russkýho žida Norštejna...
perfektní a navýsost citlivé!

a z českejch - dávno tomu...
Romance pro křídlovku... dle Hrubína Vávra natočil kdysikdysi...

:-)
31.12.2014 12:15
sokrates
Bruno, já se ptal na českou a to ani ne na ty hóch umělecký, z těch negómu ani prd, ale spíš na to co je pro normální lidi, tzn něco mezi těžkejma intošama a solvinama :-)
31.12.2014 15:26
bh
sokrates napsal(a):
Bruno, já se ptal na českou a to ani ne na ty hóch umělecký, z těch negómu ani prd, ale spíš na to co je pro normální lidi, tzn něco mezi těžkejma intošama a solvinama :-)
helejce - já nevim co to sou "normální lidi"

lidi bejvaj chytří a méně chytří...hehe
a každej se svým osobitým vkusem...
ti chytří si ho utvoří sami a tý druzí sežerou vše aji s chlupama...
jelikož neznám osobně celou populaci, nemohu je ani ovlivnit svými názory-
a ani nemíním...

proti gustu žádnej dišputát - každej má práh citlivosti jinde...
a nevim, co posuzovat jako Hóch umělecký... jakože obecně...

když je něco blbě podbízivý... působí to na mne trapně!

a jinýmu se to zamlouvá - mám ho proto uškrtit co?

hehe :-)
......................
a také si myslím, že každý je zaklíněn do svého času...
vkus se mění i s plynutím dob... jde o rozhled jednohokaždého...
o snahu nebýt pasivním vstřebavatelem - sežereš/vysereš/nemyslíš/

:-) (a to vynechávám otázku snobismu a módy...)

.
01.01.2015 11:42
Wopi
bh má pravdu
01.01.2015 20:00
alex
...
Wopi napsal(a):
bh má pravdu
má.
Je pravda, že k tomu, co jsme jedli v mládí chováme nostalgii a ta nám do jisté míry nastavila vkus v umění obecně a samozřejmě i v kinematografii. Velkou roli hraje i generační opozice - potřeba se šprajcnout proti autoritě.
Nutkání hledat a ztotožnit se s originálními projevy a do vkusu je zakomponovat.
Strašně vysoko si v kinematografii cením naši tvorbu pro děti.
02.01.2015 09:06
ursi
Někdy se film stane kultovním, aniž by si to zasloužil. Nějaká chemie nebo co.
02.01.2015 09:14
slunečnice
alex napsal(a):
...
Wopi napsal(a):
bh má pravdu
má. Je pravda, že k tomu, co jsme jedli v mládí chováme nostalgii a ta nám do jisté míry nastavila vkus v umění obecně a samozřejmě i v kinematografii. Velkou roli hraje i generační opozice - potřeba se šprajcnout proti autoritě. Nutkání hledat a ztotožnit se s originálními projevy a do vkusu je zakomponovat. Strašně vysoko si v kinematografii cením naši tvorbu pro děti.
S tímto souhlasím
03.01.2015 18:58
slunečnice
Promiň Věro, proč tady hodnotíš jiné příspěvky, který je na úrovni a který ne?
Tvůj příspěvek by se obešel bez zbytečných řečí.
Tvůj příspěvek je pro mne  přínosný... už nebudu diskutovat vůbec. :-)))
05.01.2015 19:17
slunečnice

To rozebírání komentářů a jejich kritika autorů si pamatuji tak 4 roky zpět a pokud vím, ani Tobě to nebylo příjemné Konvalinko.
Pouze jsem několika slovy souhlasila s názorem, který je mi blízký a velmi mne rozladilo, že  byl podroben takovéto sáhodlouhé kritice.
Soukromé vášně do diskuze nepatří. Pokud je ovšem toto do diskuze zanášeno není to diskuze, ale drbárna a shazuje to celé téma dikuze.
A teď k tématu - jsem velmi zklamaná českou filmovou tvorbou. V posledních letech mi nemá co nabídnou ani k zamyšlení ani k nějakým emočním projevům. Nejde o kvalitu osvětlení, či kostýmů, ale scénářů a dramaturgii a celkové myšlence filmových děl. Je to plytké a povrchní.
To se opravdu netýká tvorby pro děti, naštěstí nám tu zůstala ještě z minulosti spousta pohádek a  tvorby, zaměřené k dítěti. Možná by stálo za snahu ještě více pozvednout dětské náměty a důsledněji se jimi zabývat. I tady je vcelku pole neorané a je třeba dobře zasít a sklidit, řečeno zemědělskou terminologií. A úroda by byla, myslím,  dobrá.
Přeji všem hodně zdraví, štěstí a pohody i s novou filmovou tvorbou v novém roce. Třeba budou mít autoři a filmaři šťastnou ruku :-)))

06.01.2015 02:39
bh
Konvalina napsal(a):
- Nutkání hledat a ztotožnit se s originálními projevy a do vkusu je zakomponovat.

---------------------------------------------

hólkýýýýý.....
pominu vaši libou snahu - jít si po hrdélkách... hehe

k větě citované tak přehlíživě:
hledat - znamená aktivně se rozhlížet... v historii, kol sebe .... možná
i v sebesama...

hledat a najít a být v souzvuku s něčím netuctovým. teda originálním -
znamená osobní obohacení duševní... to obohacení spočívá na přivlastnění
si něčeho, co mi imponuje a co mohu obdivovat- ikdyž to není moje...

namyšlení lidé mi nevadí... je to jen atribut jejich zakomplexovanosti hehe...
a toho, kdo se pasuje sám na morální autoritu, toho vnímám za poťouchlýho baziliška... hehe a fuj!

takže holky- lenko i vjerko :-))- trochu brzděte a kašlete na malichernosti...
kytičky 1(slovy..Jedny)

:-) míň nasranosti na okolí vám přeji
.
06.01.2015 16:28
alex
ještě svou větu doplním o: ...a pokorně se po čase umět vrátit pro to krásné, které jsem ve své pýše minula a nechala bez povšimnutí ležet.
Těm, kterým je mé vyznání málo underground se omlouvám a dodávám, ježkovy voči.
06.01.2015 21:25
Kocourek
Souhlasím, že filmy pro děti jsou skvělý, zato ty pro nás dospělé, to je ubohost sama! Jsou to plagiáty profláklých gagů a šokujících rádoby efektních scén, což sice zvyšuje zisk např. obchodníků s pyrotechnickými pomůckami, ovšem divákovi s IQ > IQ debila to nic nedává. Takže preferuji např. pohádky před tím špatně opajclím škvárem z USA...:-(
06.01.2015 21:44
Kocourek
Opravuji: "opajclým!"
Sice jsem to zkoušel opravit, dokud mi ještě svítilo "opravit", ale dostal jsem anglickou hlášku, že to server z důvodu přetížení nemůže provést, abych to zkusil později! A předtím to po mně znovu chtělo přihlášení! /Lezu sem z mobilu přes wifi./ Tak nevím...:-(
07.01.2015 19:29
slunečnice
Jen tak - dnes jsem na tuto zprávičku narazila možná si někdo najde čas a chuť se jít někam na něco z toho mrknout.  A třeba se to i někomu trefí do nálady  :-)

http://www.novinky.cz/kultura/358110-do-kin-se-vrati-hitchcock-beatles-i-vynalez
-zkazy.html
08.01.2015 15:33
Suvicka
mně se líbí filmy od Alice Nelis - ona je dle mého to nejlepší, co může česká kinematografie nabídnout,
08.01.2015 15:38
Suvicka
a taky se mi líbil film Dvojka, ale ten už je starší http://www.csfd.cz/film/268417-dvojka/

jinak katastrofa, hlavně pohádky
08.01.2015 17:15
slunečnice
Suvicka napsal(a):
a taky se mi líbil film Dvojka, ale ten už je starší http://www.csfd.cz/film/268417-dvojka/ jinak katastrofa, hlavně pohádky
Současné pohádky jsou některé hodně katastrofické. Nicméně, jak už jsem tady psala dříve - máme naštěstí starší tvorbu pro děti a tím myslím Trnku i když, přiznám se - pohádky Jiřího Trnky jsou dle nejen mého názoru  depresivní, a dále Smetana se Čtvrtkem, Zeman  a další. To jsou přeci skvosty. Naše starší animace je známá po celém světě. V současnosti , jak jsem již také uvedla je to trošku pole neorané.
08.01.2015 17:27
alex
slunečnice napsal(a):
Suvicka napsal(a):
a taky se mi líbil film Dvojka, ale ten už je starší http://www.csfd.cz/film/268417-dvojka/ jinak katastrofa, hlavně pohádky
Současné pohádky jsou některé hodně katastrofické. Nicméně, jak už jsem tady psala dříve - máme naštěstí starší tvorbu pro děti a tím myslím Trnku i když, přiznám se - pohádky Jiřího Trnky jsou dle nejen mého názoru  depresivní, a dále Smetana se Čtvrtkem, Zeman  a další. To jsou přeci skvosty. Naše starší animace je známá po celém světě. V současnosti , jak jsem již také uvedla je to trošku pole neorané.
..souhlas. Vzpomněla jsem si ještě na Hermíu Týrlovou. A vůbec, studia na Moravě byla jaksi avantgardnější. Dík za připomenutí.
08.01.2015 17:38
slunečnice
alex napsal(a):
slunečnice napsal(a):
Suvicka napsal(a):
..souhlas. Vzpomněla jsem si ještě na Hermíu Týrlovou. A vůbec, studia na Moravě byla jaksi avantgardnější. Dík za připomenutí.
Byla a škoda, že se nenápoadně vytrácí animace a loutky.
Jejda, loutková divadla . milovala jsem je. Navíc  je to spojeno se vzpomínkami na místní loutkové divadlo - už není a přiznám- chybí mi už jen ta  budova.
10.01.2015 03:18
Kocourek
Nj, jako dítě jsem míval kulturní neděli: Dopoledne kino, odpoledne loutkové divadlo! Obojí za korunu!!! Loutková divadla byla dvě, obojí kapitalista zlikvidoval /soubor neměl na drahé nájmy!/, z kin jsou vietnamské tržnice, herny aj., jeden letňák zbourali i s výstavištěm /je tam obchoďák!/, druhý ještě stojí /býval tam FF a finále Porty/ a ta dvě nová multikina to nezachrání, zvláště při těch nehorázných cenách vstupného...

Přidat názor
Avízo:
Jen pro autora

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)