Téma #1275
Autor:alenotak
Fórum:
LiTerra
Datum publikace:15.05.2013 03:17
Počet návštěv:1687
Počet názorů:40

Albireo - Jan Kučera
Moc prosíme všechny - odmlčel se Albireo (Jan Kučera) a máme s mým mužem vážné podezření, že se na nás kouká shůry. Prosíme, kdo o něm něco víte, napište na mail irena.kocmanova@sezam.cz. Už více než rok je to,co se odmlčel, telefony nebere nebo jsou zrušené, e-mailová adresa nefunguje. Je (byl?) to super člověk a ani tady  ho nemůžeme najít, měl tu hodně básní. Jakoby zmizel ze světa. Moc prosíme o pomoc při hledání super člověka. POMOZTE, PROSÍM. Petr a Irena Kocmanovi

Názory
15.05.2013 08:06
patafyzik
Mám tutéž starost, ale nevím, co se stalo...
15.05.2013 11:06
patafyzik
přidávám se
19.05.2013 16:10
Andromeda


Vznesla jsem písemný dotaz na Albiho bývalé pracoviště, tak mi snad zítra někdo odpoví. Telefony nejsou aktivní.

Albiho jsem měla ráda. Vždy byl milý, jednou mě pozval na vínko, věnoval mi několik básní a nikdy nezapomněl, že je aerotik.

Když mě ale potkal neočekávaně, nepoznal mě. Měl s rozeznáváním tváří problém.
21.05.2013 07:11
Andrew Maxwell
Jste hodní, že se snažíte takhle člověka dohledat. Dává mi to naději na lidství v tomhle světě. Albireo byl jeden z prvních, kdo mi tu na básničky reagoval. Já osobně se tady málokdy s někým z vás hádám i proto, že si uvědomuju, že za přezdívkou je člověk se svýma starostma, dětma, prací, osudem. Společná láska k literatuře je leitmotivem setkávání tady, ač každý má jistě i své další soukromé pohnutky, proč se literárně obnažovat. Já věřím, že čím víc bude mezi díly, dohady, komentáři a radami prosakovat lidství, tím líp pro všechny i pro každýho zvlášť.
21.05.2013 16:39
Andromeda
Děkuji Konvalině za aktivity ohledně zjištění osudu Albiho. Vystihla lepší pracovnici než já, protože na můj dotaz mi přišla odpověď od pána z Albiho práce, že o něm nic neví. Nikdy na něho nezapomenu.
23.05.2013 18:17
patafyzik
No, čeká nás to všechny, pokud neumřeme dřív... já jsem teď asi další na řadě, protože starší byl jen Stevenson a ten už se taky neozývá...
27.05.2013 09:30
Lee
eh, to je smutný. netušíš kde je?

28.05.2013 10:33
Lee
 
Konvalina napsal(a):
Lee napsal(a):
eh, to je smutný. netušíš kde je?
Netuším, ale to už ani nemá cenu zjišťovat a chodit za ním, když nikoho nepozná. Jen by v sobě člověk podtrhl ten pocit smutku, jak Albi skončil... Kdoví, jak dopadneme my. Radši na to nemyslet...
tak třeba bychom taky byli rádi, až nějak dopadneme, aby nám někdo věnoval trochu pozornosti... i když ho třeba už nepoznáme
28.05.2013 11:08
Lee
nic takovýho nemyslím, jen mě zajímalo, jestli někdo neví, kde je a jestli se třeba dá navštívit.. eto vsio, už radši nemyslím
06.06.2013 17:13
slunečnice

Taky bych ráda zjistila, ve kterém ústavu Albi je. Jsem ráda, že se Konvalina i Andromeda ujaly pátrání a mělo to výsledek, i když ne zrovna potěšující...  


06.06.2013 22:31
MartinZ
Jejda..to jsou smutne zpravy...take jsem prave uz dlouho o Albim neslysel...
12.06.2013 22:35
Janina Magali
...ty jo - tak to mě překvapilo..Albi...hm...smutné..:(
11.08.2013 18:10
Andromeda
Když jsem naposledy viděla ALBIREA, je to přesně 5 roků:



11.08.2013 18:12
Andromeda
Bylo to na oslavě mých narozenin v Třebíči. Dostal myslivecký guláš ze srnčího masa a byl moc spokojený, ačkoliv to objetí bylo pouze kvůli fotce a jinak jsem se věnovala svému přítelovi...
25.08.2013 17:17
Burlev
Ahoj vespolek... Předpokládám, že Albiho, pokud je ještě mezi námi brzy navštívím. Jen musím vyzpovídat několik lidí a zjistit jestli je ho možné navštívit. Předpokládám, že ano.
26.08.2013 16:47
Burlev
Zdravím všechny,
Albiho jsem hledal déle než vy a systematicky se ptal, ale asi špatných lidí - neuměli mě poradit. ;-) A manželky nebo jeho dcer.... - to nešlo. :(

Ale přece jen se zadařilo:

Albi je v

Grand Residence s.r.o.

Domov seniorů Modřice

Masarykova 1019
Modřice
664 42

Měla by to být velmi solidní instituce. /lze vyhledat podrobnosti na netu/
Pro brňáky: šalinou č. 2 na konečnou a pak pěšky, ale lze i vlakem

Protože s ním chci mluvit a navštívit ho už delší dobu, protelefonoval jsem se až k sestře, která mne ubezpečila, že lze ho navštívit bez předběžného volání běžně ve všední den nejlépe mezi 13 a 17 hodinou. So nebo Ne nejlépe v období, kdy se nestravují. Na vstupu požádat a ochotně návštěvu nasměrují. Počítej s tím, že už na tom bude hůř s pamětí.

Přeji příjemný den s úsměvem :-) i kdyby bylo pod mrakem

Pavel Burlev
06.09.2013 12:28
Burlev
Tak ještě k Albimu. Byl jsem za ním ve čtvrtek 5.9.2013 spolu s autory, kteří v Brně chodí na POKUK, což je brněnský kabaret. Albiho jsme našli zcela lehce. Pobyli jsme s ním od 15 do 17:30. Domov seniorů v Modřicích je velmi pěkné místo - jak budova, pokoje tak vlastní dvůr. Lepší péči si lze těžko představit. Zařízení bude špička v republice.

Personál je velmi přívětivý jak na své klienty tak na návštěvy. Návštěva je vítána kdykoliv. Vždy lze vše domluvit na místě. Pro zjednodušení návštěvy je dobré brát v potaz, vhodnost času, ale v zásadě lze přijít kdy se vám to bude hodit.

Vyřídil jsem Albimu pozdrav od všech, kteří se mi zmínili.

Pokud se někdo rozhodne navštívit Albiho, může mu svou přítomností jen přispět k jisté pohodě. Udělá dobrý skutek - pomůže jeho duši. Bude vždy vítán jak Albim tak perzonálem.

Ale realita je taková, že už si nikoho nebude pamatovat. Pohybuje se jen na vozíčku. Tak jako převážně všichni v Domově.

Domluvili jsem se, že ho navštívíme zase v listopadu.
16.09.2013 22:23
Janina Magali
Teda - tak to je fajn, že máme nějakou reportáž o Albim..:)
No...škoda že už nepoznává....škoda...
11.12.2013 13:11
ashentree
díky za tenhle příspěvek lidi, já věděl jen, že na fakultě už není, že šel do důchodu a myslel jsem, že je zde ještě aktivní…sám se sem vracím po letech :) rád se zúčastním další hromadnější literácké návštěvy toho chlapa, kterej mě učil céčko ;)
16.12.2013 11:54
ashentree
albi byl vtipnej, mírumilovnej a dobrej člověk, tak peace tady please ;)
[ > ] [ >> ]

Přidat názor
Avízo:
Jen pro autora

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)