Téma #1236
Autor:lakrov
Fórum:
LiTerra
Datum publikace:11.05.2010 16:21
Počet návštěv:2477
Počet názorů:58

Úroveň
Zdá se, že úroveň webových stránek Literra poněkud poklesla od dob minulých (2006-2007), které pamatuji. Je to vinou sníženého zájmu většiny autorů nebo zvýšeného zájmu určitých autorů?

Názory
16.05.2010 00:11
johanna
jsem asi nemocná já sama... na literárním serveru hledám literaturu a nemyslím si, že ti nejlepší z nejlepších si programově píší do šuplíku a na serverech zbývá jen "autorský odpad" a z toho pramenící nekvalita...

trochu života a akce by to chtělo... nějak ta socialializace nefunguje a ani nemůže, když se tu autoři buď poplácávají po ramenou nebo nenávidí do morku kostí... kde je respekt?

ale paranoidní myšlenka klaky zájmových kroužků mocných a "nemocných", která podrývá kvality celého serveru je taky trochu mimo.

nevím... možná kdyby namísto potřeby vésti soustavné osobní boje začali autoři věnovat čas ostatním autorům v jejich tvorbě... kdyby se kritika stala kritikou a ne odsuzovanou zlovůlí kritizujícího, kdyby se každý autor neurazil, když jeho dílo někdo "pokoří"...

není to v literárních serverech, není to ani v samotném poklesu kvality, ale v nás všech... v našem přístupu...

je to věčná škoda...
16.05.2010 03:57
B_and W poet
mně se na liteřře líbí grafika. je to tu hezký a přehledný - pro oko. kdo to dělal je dobrej. je to elegantní a funkční, supr. o důvodech nějaký nekvality nemá cenu moc mluvit. celek a zbytek systému je nastaven od základu chorobně, což pak svědčí jedině nám, exotům. třeba dokud autoři jsou zároveň rovnocennými kritiky, musej vylejzat ve výsledku nesmysly, to jinak bejt nemůže. je to jako s demokracií: všichni maj stejně velkej hlas, takže vždy "zvítězí" skupinka "iluminátů", protože pracovat s lehce ovlivnitelnou většinou je TAK snadný. znám třeba odsud jednu kurvičku, má tři až pět nicků a sama nejlíp ví, že co píše, je naprosto o ničom. napíše "báseň" za tři minuty, takovou tu slepenou z mnohoznačnejch útržků obrázků a pak se baví, kdo jí na to zas skočil. sedí u stroje a škodolivě se směje, čim víc dostane koulí. přísahám, viděl jsem to na vlastní oči. a psát do šuplíku kvalitu a sem dávat zbytky? to snad nikdo soudný netvrdil. věci kvalitní prostě prodat, regulerně. sem si chodit jen ulevit, zařádit, prostě zatrénovat.
16.05.2010 04:16
johanna
toBW: to je ale zase jenom o člověku... já zdejší vazby a mnohonickost neznám a je mi to jedno... mám věci kterým věřím a mají 5 tipů... ale od autorů, kterých si vážím... mám věci s 15 tipy a jsou mi ukradený, protože o tom vím svoje a přehled tipujících autorů je zcela jednoznačný... úroveň tvorby není opravdu na počtu tipování nijak závislá... koulí si vážím o něco víc, ale ani tam to není jasná zpráva o kvalitě...
na druhou stranu každého osloví něco jiného... jsou lidi co v životě neviděli hlubší film než Nothing Hill a jsou Ti co vědí kdo je Otakar Vávra... a to je výstižný...
o kvalitě toho člověka to ale nevypovídá... taky jsem měla jiné preference ve 13 a teď...
16.05.2010 16:37
lakrov
Vypadá to, jako by literatura (ačkoli se jí tu okrajová skupina uživatelů stále věnuje) nebyla v posledních dnech na Liteře tou hlavní činností. Jiná část uživatelů, disponujících zřejmě neomezeným množstvím volného času, svou aktivitou literaturu bravurně přebíjí. Třeba se to změní k lepšímu. Zase se časem stavím. Teď není důvod.
Děkuji za návštěvu a komentáře, ilustrující současnou situaci.
16.05.2010 16:53
B_and W poet
bez lakrov ani já nehraju balim to bez lakrov to už fakt nemá smysl balim konec naprostej konec
16.05.2010 16:54
Lee


lakrov napsal(a):
Vypadá to, jako by literatura (ačkoli se jí tu okrajová skupina uživatelů stále věnuje) nebyla v posledních dnech na Liteře tou hlavní činností. Jiná část uživatelů, disponujících zřejmě neomezeným množstvím volného času, svou aktivitou literaturu bravurně přebíjí. Třeba se to změní k lepšímu. Zase se časem stavím. Teď není důvod.
Děkuji za návštěvu a komentáře, ilustrující současnou situaci.
To je přesně to, o čem jsem mluvil. Literatura není přece žádná "činnost". Pro mě Literra ze začátku byla místem, kde jsem poznal přátele, některé i blíž, četl jsem jejich díla a (někdy) věděl o čem jsou a měl radost, když oni četli moje díla a tu a tam něco připsali (a největší, když četli má díla veřejně :D).

Správný literární server má být jako podhoubí ze kterého ta "literatura" teprve vyroste; nikoliv jako škola ředitele Skinnera. Vždyť krásná díla vznikla právě třeba cestou z hospody, na literárním mejdánku - tam, kde lidé opravdu pocítili, že je něco spojuje a že to dovedou vyjádřit slovy.
20.05.2010 11:46
Diamant Popelka
to je úroveň! zvyš jí a nemudruj, radš se napudruj! ale nepřeceňme autorku, přestože jí paměť slouží, vrhla se na tyto stránky a nic, úroveň se nezvedla...inu nezbývá než vzdychat!
20.05.2010 11:56
.duke.
lakrov je jak vymačkanej hard, nedá se svítit. z vymačkanýho hadru nikdy nic pořádnýho nekápne, to je jistý.
20.05.2010 12:29
knihomol
.duke. napsal(a):
lakrov je jak vymačkanej hard, nedá se svítit. z vymačkanýho hadru nikdy nic pořádnýho nekápne, to je jistý.
přesně tak, djůky, zas máš recht, jako dycky.
20.05.2010 12:40
.duke.
knihomol napsal(a):
.duke. napsal(a):
lakrov je jak vymačkanej hard, nedá se svítit. z vymačkanýho hadru nikdy nic pořádnýho nekápne, to je jistý.
přesně tak, djůky, zas máš recht, jako dycky.
lásko!
20.05.2010 12:55
knihomol
.duke. napsal(a):
knihomol napsal(a):
.duke. napsal(a):
lakrov je jak vymačkanej hard, nedá se svítit. z vymačkanýho hadru nikdy nic pořádnýho nekápne, to je jistý.
přesně tak, djůky, zas máš recht, jako dycky.
lásko!
miluju tě, djůky...
20.05.2010 21:13
Danny
zajímavý, že vždycky když vidím tuhle diskusi v tabulce na úvodní stránce, tak to čtu dohromady jako "úroveň lakrov"
20.05.2010 21:15
.duke.
HEHE
20.05.2010 22:11
knihomol
.duke. napsal(a):
HEHE
20.05.2010 22:30
Diamant Popelka
Danny napsal(a):
zajímavý, že vždycky když vidím tuhle diskusi v tabulce na úvodní stránce, tak to čtu dohromady jako "úroveň lakrov"
konečně vtip :)
21.05.2010 07:14
B_and W poet
Danny napsal(a):
zajímavý, že vždycky když vidím tuhle diskusi v tabulce na úvodní stránce, tak to čtu dohromady jako "úroveň lakrov"
kom měsíce
03.06.2010 11:12
Jurda
Lee napsal(a):
Základním problémem literárních serverů je, že si málo uvědomují, že jsou místem pro socializaci. Snaha udržet server literárně na úrovni, omezit diskuze jen na literární, blokovat rušivé elementy, vnášet kritický prvek (ať už formou výběrů, vytřizování) - to všechno jsou aktivity na první pohled pro literární server logické, avšak opomínající ten základní fakt, že lidi sem nepřišli v první řadě kvůli literatuře (až na mimozemské výjimky). Přišli sem něco sdělit světu a hledat, zda tam venku je někdo, kdo smýšlí podobně jako oni.

To je ten pravý smysl umění - navzájem se vyhledávat, poznávat, obohacovat, sdílet.

Dovedeno ad absurdum, banda umělců na slovo vzatých bude ze svého literárního serveru lačně přihlížet bujarému veselí na sousedním hultvátském literárním serveru, kde právě barbaři soutěží v pití piva na ex, největší literární agresor hraje hodně povedeně Morituri Te Salutant (čtvrtina sálu si myslí, že to je od Landy), Konvalina se pošťuchuje s Mariem, Repulsion s kondomem navlečeným na hlavě vykládá svá prorocká moudra a pár mladých dívek se líbá po pěti vodkách v přítmí pisoárů.

Na Liteře přestalo být živo, děti. Je tu mrtvo jak ve skříni s Mozkodlaby Igora Indrucha.
moudrá Lee
09.09.2010 14:16
Humble
Jeden výtisk Mozkodlaba bych potřeboval :o)
09.09.2010 14:41
baucis
Súhlasím s johannou.
A možno nedostatok času, ľudia chodia na stránku menej. Čím ďalej sa stáva život hektickým. Trápi ma, že sama nemám čas prečítať si dobré veci na literre, len prebehnem avíza. Kedysi som čítala každý príspevok. Musím sa polepšiť.
10.09.2010 18:17
Humble
baucis napsal(a):
...Musím sa polepšiť.
Taktéž bych měl :o)
[ << ] [ < ]

Přidat názor
Avízo:
Jen pro autora

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)