Téma #1118
Autor:Mario Czerney
Fórum:
Otázky a odpovědi
Datum publikace:11.05.2009 15:54
Počet návštěv:2764
Počet názorů:65

Mario Czerney on line
  Jelikož mi bylo kromě psaní názorů k dílům (včetně svých),  jejich hodnocení a vytváření si archívů zakázáno (a pro mě zcela nepochopitelně) i psaní soukromých zpráv, uchyluji se k této formě komunikace s těmi, kteří mně dále píší a ptají se nebo mne jinak oslovují. Překvapivě mi je zde na Liteře ponechána možnost diskutovat, což je docela absurdní. V této "diskusi" budu vystupovat  pouze já a anonymě budu odpovídat těm, kteří mi poslali nějakou zprávu s dotazem. Na odpověď upozorním tazatele avízem, čímž je zachována jeho anonymita . Čili do této "diskuze" lze vstoupit pouze soukromou zprávou na mé účty Mario Czerney nebo Confused Mario.
  Ke svým dílům se vyjadřovat nebudu nebo jen zcela výjmečně.

Počet úprav: 2, naposledy upravil(a) 'Mario Czerney': 12.05.2009 19:33.

Názory
12.05.2009 19:28
Mario Czerney

Mario Czerney napsal(a):
dotaz: proč si bloklej?
Porušil jsem pravidla Literry, nadával jsem některým jejím uživatelům.
12.05.2009 19:28
Mario Czerney
[Změna zámku]
12.05.2009 19:30
Mario Czerney
[Změna zámku]
12.05.2009 19:30
Mario Czerney
[Změna zámku]
12.05.2009 19:31
Mario Czerney
[Změna zámku]
dotaz: Co se vlastně děje na Islandu?
Mario Czerney

Mario Czerney napsal(a):
dotaz: Co se vlastně děje na Islandu?
Pro Island je současná situace stále hůře zvládnutelná a narůstá
nezaměstnanost a inflace. Podle předběžných odhadů dojde v příštím roce
k výraznému meziročnímu poklesu výkonu islandského hospodářství – HDP
klesne o více než 10 % (enormní pokles, dosud největší v historii
Islandu), podstatně se zvýší nezaměstnanost a nejistý je trend vývoje
inflace. V letošním roce se očekává nulová změna HDP, i když islandská
ekonomika vykazovala ještě na začátku roku růst – ten však zastíní
hluboký propad posledního čtvrtletí roku. Nejtěžší období čeká Island v
následujících šesti měsících, kdy bude potřeba obnovit bankovní sektor
brzdící hospodářský rozvoj země. Už nyní fakticky téměř zkolaboval
stavební sektor a tisíce polských stavebních dělníků odchází ze země.
Podle vyjádření polského konzula na Islandu se již více než 5 000
Poláků vrátilo domů a více než 10 000 jich čeká na vyplacení
naspořených vkladů, které banky zmrazily. (Připomeneme, že Poláci v
současnosti již představují hlavní národnostní menšinu na Islandu – k
1.1.2008 celkem 8 488 osob, tj. téměř 3 % obyvatelstva, s meziročním
nárůstem zhruba o 100 % v roce 2006 a v loňském roce s dalším významným
nárůstem téměř o polovinu).

Očekává se tudíž, že současné
problémy si vyžádají okamžitou ztrátu asi 7 000 pracovních
příležitostí, což je pro Island (s celkem cca 313 000 obyvatel) vysoké
číslo. Nezaměstnanost tak pravděpodobně vzroste ještě do konce roku až
na 4 % a v příštím roce se očekává dokonce až 8 % – což je nejvíce od
poloviny 90. let.

Mario Czerney
[Změna zámku]
12.05.2009 19:35
Mario Czerney
[Změna zámku]
dotaz: proč se vlastně nezúčastníš diskuze, když to zakázáno nemáš? Přijde mi to divný. Ale mám tě i tak ráda...
12.05.2009 19:53
Mario Czerney

Mario Czerney napsal(a):
dotaz: proč se vlastně nezúčastníš diskuze, když to zakázáno nemáš? Přijde mi to divný. Ale mám tě i tak ráda...
Nehodlám se toho účastnit. Nemá to východisko. Každý si tím vlastně hraje na svém písečku a přijde mi to směšný. Každý se potřebuje stále k něčemu vyjadřovat, svým názorem podpořit svůj předchozí názor, nebo souhlasit nebo nesouhlasit. Už se té hry nějak nechci účastnit. Pokud tu mám s někým spor, je to věc mě a dotyčných, ti přemoudřelí rádci do toho vidí nebo by rádi viděli, což není špatně - ale pořád by to nějak řešili. Což je z principu nemožné a nakonec stejně dojde k dalším konfrontacím... To že si to "rádci" vyřeší, nemá nic společného s těma, kteří proti sobě něco mají.
Také tu dochází k situaci, že je to něketrým - třeba jako tobě - líto. Mrzí mě to též.. Ale není to nic tak vážného, abychom kvůli tomu nespali.
Já se už v životě dostal z těžších situací, tohle je jen taková opičárna:) Myslím, že mojí devízou je fakt, že v nejtěžších chvílích mám vždy v kapse nějaký nový nápad, motavaci nebo sen. A ten kdo mě yná, ten ví, že jdu do všeho co si umanu jako beran. Do dobrého i do zlého - ale čert ví vlastně, k čemu je co dobré a co je ve výsledku špatně.
Nikdo nezemřel, žádný strom nebyl poražen - není to tak zlé. Kdo se se mnou bude chtít opravdu bavit, napíše mi yprávu a já mu odpovím.
Divné je všechno, a to je také na všem tak zvláštně/divně krásný. Miluju život, ještě chvilku tu setrvám a nechám svoje myšlenky plynout tvým směrem. :)
Taky tě mám rád.
12.05.2009 19:53
Mario Czerney
[Změna zámku]
12.05.2009 20:05
Mario Czerney
[Změna zámku]
dotaz: Co říkáš na to, že trenérem fotbalové reprezentace je František Straka?
12.05.2009 20:06
Mario Czerney

Mario Czerney napsal(a):
dotaz: Co říkáš na to, že trenérem fotbalové reprezentace je František Straka?
Je to myslím ta nejlpší volba a osobně z ní mám radost - a vlastně mi nezáleží, jestli český fotbalový tým na mistrovství světa postoupí nebo nepostoupí. Ale Strakovi to moc přeju - to není jen trenér, to je především úžasnej chlap, který umí prohrávat a takpé vyhrávat - to neumí každý. A nebojí se. Nebát se je důležitá vlastnost - Rada už byl připosranej týden před zápasem, a to myslím mužstvo vycítilo. Máme jednu z nejlehčích skupin, tak by to semínko mohlo ještě dopadnout na africkou půdu. Straka je bojovník, ale není ješita a zajímá ho jen fotbal a nic jiného. To je moc důležité. To ostatní se teprv ukáže. Je to ovšem jen hra, jako všechno na co pomyslíš. .-)
12.05.2009 20:06
Mario Czerney
[Změna zámku]
12.05.2009 20:15
Mario Czerney
[Změna zámku]
dotaz: Kdy budou fungovat ty tvoje hudební stránky? Jsou vážně vymazlený, ale myslim, že krom torz Metaliky a Kryla tam žádné informace nejsou.
12.05.2009 20:16
Mario Czerney

Mario Czerney napsal(a):
dotaz: Kdy budou fungovat ty tvoje hudební stránky? Jsou vážně vymazlený, ale myslim, že krom torz Metaliky a Kryla tam žádné informace nejsou.
To je fakt, že tam skoro nic není. Ale dát dohromady mnohé diskografie, texty apod. není tak složité u Kryla nebo Metaliky či Woven Hand, horší to bude u jiných kapel jako třeba Legendary Pink Dots apod. Ale zároveň je to dobré studium, třeba u Kryla jsem narazil na spoustu zajímavých věcí, které jsem neznal a nakonec třeba jeho diskografie, byť jsem na ní pracoval skoro měsíc, stále není úplně hotova.
Mám teď jiné priority, ale až zase bude chuť, síla, čas a smysl, vrátím se. Ale spíš si chci srovnat svoje domovské stránky, aby ten blog jaksepatří vypadal, aby mu to slušelo... A aby tam návštěvníci nenacházeli to, co najdou kdekoli jinde:)
12.05.2009 20:16
Mario Czerney
[Změna zámku]
12.05.2009 20:19
Mario Czerney
[Změna zámku]
dotaz: Mário, když ti pošlu svou poštovní adresu, pošleš mi své fotografie s podpisem?
12.05.2009 20:20
Mario Czerney

Mario Czerney napsal(a):
dotaz: Mário, když ti pošlu svou poštovní adresu, pošleš mi své fotografie s podpisem?
Samozřejmě že pošlu, nikdy jsem nikoho neodmítl. Mám teď novou sérii fotografií, tak ty budeš její první majitel.
12.05.2009 20:20
Mario Czerney
[Změna zámku]
12.05.2009 20:34
Mario Czerney
[Změna zámku]
dotaz: V tvých básních a povídkách nalézám úžasné motivy lidství, realitu zabalenou do snů, popisuješ věci tak jasně a přímočaře, ale zároveň necháváš prostor k možnosti říct: já jsem se zmýlil. Umíš jít až na kost, a řekla bych, že se pravdě nebojíš jít naproti. Jsi pro mě jedním z nejlepších básníků a povídkářů na netu.
[ << ] [ < ] [ > ] [ >> ]

Přidat názor
Avízo:
Jen pro autora

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)