Téma #1118
Autor:Mario Czerney
Fórum:
Otázky a odpovědi
Datum publikace:11.05.2009 15:54
Počet návštěv:2721
Počet názorů:65

Mario Czerney on line
  Jelikož mi bylo kromě psaní názorů k dílům (včetně svých),  jejich hodnocení a vytváření si archívů zakázáno (a pro mě zcela nepochopitelně) i psaní soukromých zpráv, uchyluji se k této formě komunikace s těmi, kteří mně dále píší a ptají se nebo mne jinak oslovují. Překvapivě mi je zde na Liteře ponechána možnost diskutovat, což je docela absurdní. V této "diskusi" budu vystupovat  pouze já a anonymě budu odpovídat těm, kteří mi poslali nějakou zprávu s dotazem. Na odpověď upozorním tazatele avízem, čímž je zachována jeho anonymita . Čili do této "diskuze" lze vstoupit pouze soukromou zprávou na mé účty Mario Czerney nebo Confused Mario.
  Ke svým dílům se vyjadřovat nebudu nebo jen zcela výjmečně.

Počet úprav: 2, naposledy upravil(a) 'Mario Czerney': 12.05.2009 19:33.

Názory
12.05.2009 20:36
Mario Czerney

Mario Czerney napsal(a):
dotaz: V tvých básních a povídkách nalézám úžasné motivy lidství, realitu zabalenou do snů, popisuješ věci tak jasně a přímočaře, ale zároveň necháváš prostor k možnosti říct: já jsem se zmýlil. Umíš jít až na kost, a řekla bych, že se pravdě nebojíš jít naproti. Jsi pro mě jedním z nejlepších básníků a povídkářů na netu.
Realita jako taková vlastně neexistuje, musíme si nějakou tedy aspoň vymyslet.
...A díky za komplimenty. Pravda je taková, že ty se jí také nebojíš a umíš mi ji pěkně a čistě podat. :)) Děkuju.
Akorát bych nepoužíval "nejlepších", literatura stejně jako veškeré bytí není boj či snad nějaká soutěž. A pokud to tak někdo má, zákonitě musí prohrát nebo spadnout do druhé ligy.
12.05.2009 20:36
Mario Czerney
[Změna zámku]
12.05.2009 21:13
Mario Czerney
[Změna zámku]
dotaz: Už druhý den s holkama v práci rozebíráme, jako, jestli si fakt takovej parchant nebo jestli si z nás jen střílíš. Miluše a Katka si myslej, že si hajzl nad kterým není třeba pozastavovat se, ale já si stejně myslím, že to říkají jen tak, aby jako byly nad věcí a chytrý, protože než jsem dneska odcházela z práce, tak jsem zaslechla jak Miluše říkala Katce, že už si jí potřetí odmítl - a že je to - jako ty - Mário, pěknej a namyšlenej blbeček. A taky šéfová je pořád nasraná, že prý jen pořád kecáme o tobě, místo toho abysme makaly. Já si stejně myslím, že ona jen žárlí, megera stará, - ona totiž, když zjistila, žes zase bloklej, začal bulet a utekla s kapseníkem na záchod. Fakt trapka.
p.s. miluju když si zlej.
12.05.2009 21:14
Mario Czerney

Mario Czerney napsal(a):
dotaz: Už druhý den s holkama v práci rozebíráme, jako, jestli si fakt takovej parchant nebo jestli si z nás jen střílíš. Miluše a Katka si myslej, že si hajzl nad kterým není třeba pozastavovat se, ale já si stejně myslím, že to říkají jen tak, aby jako byly nad věcí a chytrý, protože než jsem dneska odcházela z práce, tak jsem zaslechla jak Miluše říkala Katce, že už si jí potřetí odmítl - a že je to - jako ty - Mário, pěknej a namyšlenej blbeček. A taky šéfová je pořád nasraná, že prý jen pořád kecáme o tobě, místo toho abysme makaly. Já si stejně myslím, že ona jen žárlí, megera stará, - ona totiž, když zjistila, žes zase bloklej, začal bulet a utekla s kapseníkem na záchod. Fakt trapka.
p.s. miluju když si zlej.
Jsem hajzl a zlej. A jestli nebudete makat, kousnu vás všechny do prdele.
12.05.2009 21:14
Mario Czerney
[Změna zámku]
12.05.2009 21:39
Mario Czerney
[Změna zámku]
dotaz: cau...coze soutez???jaxi na to prisel???
12.05.2009 21:41
Mario Czerney

Mario Czerney napsal(a):
dotaz: cau...coze soutez???jaxi na to prisel???
Buď v klidu, milá uživatelko, jen si tu zkouším jistou odbojářskou činnost. Už jsem tě ze soutěže dávno odebral. .-)
12.05.2009 21:41
Mario Czerney
[Změna zámku]
12.05.2009 21:47
Mario Czerney
[Změna zámku]
dotaz: Mário, jsi opravdu teplouš? Ne že by mi to vadilo, ale neřekla bych to do tebe.
12.05.2009 21:47
Mario Czerney

Mario Czerney napsal(a):
dotaz: Mário, jsi opravdu teplouš? Ne že by mi to vadilo, ale neřekla bych to do tebe.
Kdyby byla jen způlky pravda co se tu o mně říká, už bych nebyl mezi živýma. Občas ale narazím na muže, který mě přitahuje. Ne sexualitou, ale svou existencí. Takže jsem v jistém ohledu homosexuál.
12.05.2009 21:48
Mario Czerney
[Změna zámku]
12.05.2009 22:20
Mario Czerney
[Změna zámku]
dotaz: newim proc si myslis ze sem zenska:D nicmene uz si druhy:D
12.05.2009 22:21
Mario Czerney

Mario Czerney napsal(a):
dotaz: newim proc si myslis ze sem zenska:D nicmene uz si druhy:D
Máš pěkný lýtka a navíc pišeš tak křehce a nežně.
12.05.2009 22:21
Mario Czerney
[Změna zámku]
13.05.2009 06:00
Mario Czerney
[Změna zámku]
TÍMTO OTEVÍRÁM TUTO DISKUSI POUZE BŘÍZOVI, OSTATNÍ ŽÁDÁM NECHŤ TO RESPEKTUJÍ
13.05.2009 06:22
Mario Czerney
Jsem blokován nickem stanislavv , a tak nemohu vstoupit do
diskuze, kterou založil: v diskuzi jsem se dozvěděl:

stanislavv: Mário poukázal na omyl systému, kdy nemůže za trest poznámkovat, zprávy psáti, ale debatovat může. pročež nevim, kde je chyba, když jeho pěkný nápad dotahuji dál a dál...

MÁ ODPOVĚĎ: Nemyslím si, že je to omyl systému.

bříza: Nemyslím, že jde o chybu. Pouze o uplatnění principu, že když některé prostředí uživatel opakovaně zneužije, prokáže tím, že si ho nezaslouží - a tudíž o ně příjde. Až třeba nakonec zbude jenom možnost pasivně si číst.

MÁ ODPOVĚĎ: Které prostředí jsem opakovaně zneužil? Myslíš prostředí soukromých zpráv? Pokud ano, není to pravda.

bříza: Rada (...) netrestá. Jenom dbá, aby platila jakási pravidla, podle kterých se jaksi každý trestá sám. Mário se potrestal napadáním Haničky, která zasluhuje přeci jenom více ochrany, než zhrublé plemeno mužské. Na druhou stranu, vznětlivost Máriova je darem, který si nevybral. Takže dokud to NĚJAK jde, snažíme se neuzavírat cestu oběma směry - jak jsem psal.

stanislavv: Hanička si zaslouží ochranu. ano. Mário má plnou hlavu veselých nápadů. a Rada to nemá lehké. jdu si poplakat. trpim za Radu.... vžil jsem se do vás....

bříza: - tak to bys měl tuhle diskuzi smazat - jestli ses opravdu vžil .... lítost musí být účinná. Jinak je to jenom lampiónový průvod na oslavu VŘSR.

MÁ ODPOVĚĎ:
Ne Stanislave, nech tady tu diskuzi. Mně nevadí, spíš naopak. Když máš důvody ji mít, já budu prvním, kdo je respektuje, ikdyž už jsem dlouhodobě skeptický na podobná řešení.Ale třeba se tu vytvoří prostor, kde si lecos vysvětlíme.
A tak mám dotazy na břízu: Vznášíš tu dost "velkohubá" témata a tvrzení, takže se laskavě ptám: kdo je Hanička? Ten nick neznám. Asi máš na mysli FenoménH. Ano? A čím a jak jsem napadl Haničku? A proč mám zakázáno psát soukromé zprávy? Díky za odpovědi.
13.05.2009 09:08
bříza
Jestli si myslíš Mário, že Ti tu budu jako Konvalina přepisovat něčí osobní korespondenci, tak to zcela jistě ne. Posílám Ti pouze oficiální závěrečnou žádost nicku fenomen H:

fenoménH - žádost o zrušení účtu:

už mě to neba, ten hulvát czerney mě bombarduje výhružnejma meilama a číst o sobě porád jaká sem píča mi fakt nebaví. zkusím totem, tam mi zatím nikdo nenadává. ahojky kovbojky

...
což nastalo krátce po Tvém záchvatu koprolálie, kdy Ti z úst padaly směrem k ostatním nejrůznější atributy lidského rozmnožování ;) ... což samo by již blokaci bezpochyby vyvolalo. Fakt si to nepamatuješ ? Mohu přeposlat do osobní pošty.

Teď jsem se kouknul do zrcadla ... mám FAKT velkou hubu ... :)
a Ty jseš FAKT chvílemi laskavý :)))

14.05.2009 08:16
Mario Czerney
Milej břízo, nevím co chce po tobě konvalina a nevím jak to souvisí tady s náma. Proč mi máš přeposílat něčí osobní korespondenci?
už mě to neba, ten hulvát czerney mě bombarduje výhružnejma meilama a
číst o sobě porád jaká sem píča mi fakt nebaví. zkusím totem, tam mi
zatím nikdo nenadává. ahojky kovbojky

JE TO LEŽ, NIKDY JSEM V SOUKROMÉ ZPRÁVĚ ŽÁDNÉ ŽENĚ NENAPSAL, ŽE JE PÍČA. Pokud si vzpomínám, kalais tu měla nějakou diskuzi nebo soutěž, tak snad pod ní jsem skrytě napsal, že pokud "tu bude soutěž o největší piču, tak dávám hlas konvesz."
DALŠÍ LŽÍ JE, ŽE JI BOMBARDUJU  VÝHRŮŽNEJMA MEJLAMA. NAPROSTÁ A ABSURDNÍ LEŽ. Docela žasnu co se ještě dozvím. Za poslední půlrok jsem ji napsal jednu jedinou zprávu, břízo, JEDNU JEDINOU ZPRÁVU. 7.5. 2009, 9:01, jsem nicku FenoménH napsal zprávu, kterou tu přepisuji a nebudu ji nijak komentovat, snad jen tím, že je tak trochu prorocká v kontextu a souvislosti s tímhle:
doufám, že si spokojená, a doufám, že si svého dosáhla a že víš proč si to udělala a doufám, že tě to ani trochu nemrzí

A k tomu záchvatu: bych to nedramatizoval, potřeboval jsem si něco ujastnit s narvahem, kterého jsem tak žádal, aby se laskavě nepletl do něčeho, o čem neví. A stanislave jsem žádal, aby se zachoval podle toho, co si přál v poslední době on nejvíc on sám. Nepotkávat se.
14.05.2009 09:55
bříza
Nojo - no. To je riziko podnikání. Admini nemají možnost lézt lidem do pošty - což je dobře. Když tedy dosud bezproblémový uživatel požádá o zrušení účtu - a jako důvod uvede napadání v soukromé poště, je na rozhodnutí admina, bude - li mu věřit, nebo ne. Když jako osobu napadající uvede uživatele, který už měl problémy, nebo se zrovna někde jinde rozjíždí, není se adminům možno divit, že reagují, jak reagují - si myslím. Ještě před nedávnem tady platilo, že pokud někdo dělal problémy opakovaně (Sklenář, Urviš), byl mu definitivně zamezen přístup. Faktem je, že s Tebou tak vážné problémy nebyly, ale jsou zase opakovaně. Snažíme se být méně represivní - ale není to rozhodně tak, že by o míře omezení namísto admina rozhodoval postižený přímo. Pouze nepřímo - svým dalším chováním. Tvoji obhajobu vnímám - nemám ale racionální podklady, abych zjistil pravdu. V takovém případě stojí ušlechtilá zásada "in dubio -pro rheo" proti zámům serveru, neodrazovat uživatele.
Co bys dělal na mém místě Ty?
14.05.2009 11:24
Mario Czerney
Nejdřív ze všeho bych Ti rád poděkoval, že se mnou komunikuješ a za Tvůj čas. Děkuji.

Co bych dělal já? Nevím.
Ale pokud nemáš racionální podklady, abys zjistil pravdu, zbavuješ se tím nároku na nějaký soud.

Neplatí zde zásada in dubio pro reo? Proti zájmům serveru je zákon či snad pravda? To je zatím nejzávažnější a vlastně nejdůležitější fakt, který si tu sdělil. Víc snad ani vědět netřeba.

Když řekneš, že jsem tu veřejně napadal narvaha, (bezproblémovou uživatelku!) fenoménH, stanislava - tak to beru, beru to jako důvod blokace, nemám s tím problém. Mám na to samozřejmě jiný názor a svůj pohled, jelikož tenhle problém se netýká literární tvorby, ale mezilidského nedorozuměmí, který se tu těžko vyřeší. Pokoušel jsem se o to několikrát, mnohými způsoby, ale nedozvěděl jsem se, co se vlastně na počátku stalo... Počátkem myslím osobním seznámením se hany a stanislava... a pak jejich následným chováním. Možná jsem se málo snažil, možná jsem byl málo trpělivým, možná ty způsoby nebyly z nejmoudřejších, možná...

Ale zprávy?

S radostí ovšem kvituji, že se na Liteře objevují stará i nová jména, že na Literru konečně dorazilo jaro a ten strom tu rozkvétá.
Třeba to bude i malinko a nepatrně mnou: buď tím, jak jsem se k některým zachoval a také třeba tím, že jsem blokován. A také třeba tím, že se tu tím vším trochu  pročistil vzduch. A třeba je to všechno jen souhrou náhod. Tak či tak, jsem za to rád.
[ << ] [ < ] [ > ] [ >> ]

Přidat názor
Avízo:
Jen pro autora

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)