Dílo #763
Autor:Shaylen
Druh:<žádný>
Kategorie:Próza/Povídka
Zóna:Jasoň
Datum publikace:16.11.2003 15:14
Počet návštěv:736
Počet názorů:6
Hodnocení:4

Prolog
Zase to neberte tak doslova, něco jsem si vymyslela
Druhy myší
Myši dělím na živé a mrtvé. Oba dva druhy pak patří do jedné velké kategorie: hnusné myši. Výjimku pouze tvoří malé roztomilé myšky polní: rejskové, které jsou ovšem roztomilé jen pokud na mě neskočí a jsou v dostatečné vzdálenosti. Další výjimku pak tvoří bílé myšky, které si jeden čas moje sestra pořizovala a chovala si je ve „skleněném domečku.“ Ovšem bílé myšky si zasloužily být výjimkou až po nějakém čase a když už si na ně moje bytost zvykla, tolerovala je, oblíbila si je a nebojím se říct zamilovala se do nich, tak chcíply. Sestra už od svého koníčku zcela opustila a bílé myšky vyměnila za psa. Myšky zakoupené ve zvířecích krámkách totiž umíraly stále častěji, stále rychleji a kdo měl pořád stavět ty myší hroby? Myši obzvlášť hnusné jsou ty s dlouhými ocasy –krysy. Blízko potoka máme psí boudy, pod boudami betonové základy a v betonových základech jsou dlouhoocasé krysy. Psi mají moc práce s odháněním krys od žrádla, jenže psi nejsou kočky a krysy nejsou malé myšky. Psi v boudě chtějí odpočívat a ne lovit. Psi v boudě na nás koukají smutnýma psíma očima, že chtějí pustit. Když je pustíme, čistíme boudy a odháníme krysy. Taky je zabíjíme lopatou, ale to já nedělám, protože se bojím, že na mě nějaká skočí a velká krysa je daleko horší než malá myška. Mohla bych mít trauma po zbytek mého života. Říká se, že krysy na vás chtějí skočit, když kličkují. Když tam stojíte s lopatou, tak kličkujou. Já utíkám a dál tam leží jen lopata. Krysa utekla jiným směrem než já. Já se s lopatou dlouhou dobu nevracím, ale krysa se vrací hned. Krysí jed žere krysa stejně jako beton a tloustne! Krysí jed je vlastně žrádlo pro krysy, krmíte je a ony vás mají za to rády a zvesela před váma kličkujou. Někdy se krysy spletou a vlezou tam kam nemají. Sestra čistila svému pejskovi boudu ale jak jen čistila a čistila a parfémovala, ten smrad ne a ne zmizet. Příčinou byla krysa. Ta dlouhoocasá krysa, která dokličkovala a zašprajcla se pod střechou u boudy. Sestra se bojí otevírat střechy psích bud. Aby ne. Já je také nikdy otevírat nebudu. Sestře bylo moc špatně, když jí jen jednou otevřela. Ležela tam zašprajcnutá krysa, ještě se hejbala. Tedy ona sama ne. Museli jí pomáhat. Červi jí pomáhali. A ten smrad. Sestra odhodila lopatu a utíkala. Pes si myslel, že si hraje na honěnou a tak jí chytal za nohy. Zvracela do trávy a na psa zakousnutého do kalhot. A zase ten smrad. Ale tenhle byl snesitelný. Snesitelnější než ten pohybující se smrad. Prý v Rusku jedí myši a krysy. Pošlu jim balíček. Ne, pozvu je k nám na hody. Místo lžíce jim dáme lopaty a budou hodovat na střechách psích bud.......
Epilog
Zájemce pozvu také na hostinu!!

Názory čtenářů
17.11.2003 09:56
fungus2
Myši ne o))) TIP
17.11.2003 23:51
Wopi
to je ale ulítlost :)
22.11.2003 09:22
Cekanka_ucekana
Pár gramatických chyb, ale i tak se mi to děsně líbilo :-))))) °°°°°
22.12.2003 23:45
Igor_Indruch
Mno, jako povídka (či jak to nazvat) se mi to líbilo, byť:

S největší pravděpodobností nešlo o krysy ale o potkany (krysy jsou dnes už poměrně vzácné - neumí se tak skvěle adaptovat na různé jedy apod. jako potkani. Potkani jsou navíc větší, chytřejší, mrštnější - a žerou krysy).
Ten závěr o těch Rusech bych dal pryč. Není to příliš vtipné a je to urážlivé. Kromě toho se krysy (nevím jestli krysy nebo potkani) běžně jedí v celé řadě asijských zemí.

Nicméně tip.
23.12.2003 00:17
Shaylen
Díky, myslím, že ten konec urážlivý není, jelikož je tam "prý" to znamená, že "se říká" ale říkají se různé věci.....:)
v asijských zemích jedí opravdu všechno, to já vím....
08.03.2004 15:32
Jeff Logos
tohle se mi nelíbí

Přidat názor        ...nápověda k hodnocení
Avízo:
Anonym neuděluje tipy Skrytý názor

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)