Dílo #73318
Autor:Danny
Druh: Tvorba
Kategorie:Próza/Úvaha
Zóna:Jasoň
Datum publikace:22.08.2021 22:57
Počet návštěv:39
Počet názorů:3
Hodnocení:3 1

Pozorovat dítě
Právě jsem se vrátil z dovolené, kde jsem byl mimo jiné se svým malým synovcem. Moc často se nestane, že bych často pobýval ve společnosti malého dítěte: tak mi to trochu otevřelo oči. Co mi přišlo nejzajímavější, jak jsou pro takového tvorečka důležité věci, kvůli kterým je schopen i plakat, které pro dospělého vůbec nejsou podstatné, například: (1) zrovna si chce hrát s jednou konkrétní hračkou, která je naspod batohu, zrovna když dospělí řeší něco důležitého (2) když jeho máma kupuje na mobilu lístky na zpáteční cestu, zrovna si chce s mobilem hrát. Tak mě napadlo, že pro Boha či pro anděly můžeme jako malé děti působit my dospělí: když si umaneme na nějaké konkrétní práci, nějakém konkrétním partnerovi nebo věci, která je z našeho pohledu důležitá (např. "vypadat dobře před sousedy"), která z celkového hlediska stejně za chvíli vyšumí jako pára nad hrncem.

Názory čtenářů
24.08.2021 23:45
K.Floyd
Ustínit se! Někdy pro děcka, zcela mimo oba virtuální i reální světy. Dost možná, že by bylo prima mít na krku alespoň čtyři "generační" hlavy. Ale co bychom ještě od přírody chtěli?
25.08.2021 00:19
fungus2

25.08.2021 16:02
Lee
jo jo... no ono nakonec všecno vyšumí, tak touhle logikou by mohlo být všechno zbytečný. když člověk vlastně nemá nějakej jasnej cíl, tak se řídí pocity, tím, co má předepsaný. v dětství to může být náhlá potřeba nějaký hračky, o který jsem si jistej, že hraní s ní mě právě teď udělá šťastnym (tipuju, že to taky může být potřeba, aby se mi rodiče věnovali a udělali pro mě něco, co mě udělá šťastnym). V pozdějším věku to může být touha po nečem jiným. Pamatuju si, jak jsme celej den jezdili po městě a naháněli jak sehnat heroes 2, co jsme si chtěli zahrát na compu.

Přidat názor        ...nápověda k hodnocení
Avízo:
Anonym neuděluje tipy Skrytý názor

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)