Dílo #72509
Autor:bh
Druh: Denní (s)potřeba
Kategorie:Jiné
Zóna:Jasoň
Datum publikace:02.07.2020 00:01
Počet návštěv:58
Počet názorů:4
Hodnocení:1 2

Prolog

však jest-li se na podelší dobu odmlčím, tak jen s doufáním, že na mne nebudou nahazovati med

lžící zednickou jak na zchátralou zídku - a bandážovat nějakým kalikem!

 

byste teda zvěděli, čím jsem byl - mimo jiné - inspirován k sepsání

toho mýho "ROMA-neta".... že jako NITKY

snad jsem vám některým roztáh pusinku do šklebu chechtavého -

však když ne - onic nejde přece... já se také nesměju všemu, co zde pročítávám...

(někdy ovšem zírám plačtivě.... hehe)

pro doplnění... hehe


Indijski med

Mislim da je bilo leta 1984 ali tam okoli, da so kupovalci "trgovinskega" medu priceli skracat svoje glave. Pri uporabi so nasli v kozarcih medu koscke bele tkanine razlicnih velikostih in pa tudi razne dolzine belega cverna. To je slo gor za par mesecev in ministerstvo za hrano je gledalo v to zadevo, oni pa niso mogli priti do zakljucka od kod je to prislo v med.
Oblasti so se vrtele okoli tega problema, potrosniki medu so kupovali to ker cena je bila dobra, in pocasi je senca pricela padati na neke cebelarje in sanitarije v njihovih točilnicah.
Nazadnje čebelarji so imeli dovolj negativne reklame pa so skozi čebelarska drustva napravili inkvizicijo vseh čebelarjev, kateri so prodajali svoje pridelke v trgovinah.
Nic se ni pokazalo v tej preiskavi! Potem pa je čebelarska zveza vstopila v sliko! Poslali so kontaminiran med v laboratorij v univerzi at Guelph! Tam so ugotovili da tkanina in sukanec je bombaž. Študirali so to dalje in ugotovili da se ta bombaž najde samo v Indiji.
Oblasti so poslale nekaj strokovnjakov v Indijo in tam so nasli odgovor za to situacijo!
V Indiji mumificirajo mrtve! Zamažejo mrtvece nekaj centimetrov debelo z medom in ne bom vam razlagal zakaj, ker vem da vsi veste o razlicnih zdravilnih kvalitetah medu. Potem pa jih povijejo v koton.
Tako, med temi siromaki je nekdo pogruntal, da more napraviti precej denarja, če bi se ta med pobral. Postrgali so med od teh mrtvecev - in odnesli do svojih odkupovalcev in tako ves ta med je bil vrzen v sode - dober ali ne, in ven za izvoz!
Jaz do danes nebom niti gledal na med v trgovini! In ko sem prodajal mojim odkupovalcem, jaz sem imel to zgodbo tiskano na papirju in sem jo privezal na vse kozarce. Nikoli nisem imel problema prodat moj pridelek in kar pri dobri ceni!

Epilog

dodám aji překlad z mé milované Slovinštiny:


Myslím, že to bylo asi v roce 1984, kdy si kupci „komerčního“ medu začali drbat hlavy. Při spotřebě byly ve sklenicích s medem nalezeny kousky bílého plátna různých velikostí i různé délky bělavých nitek. Probíhalo to několik měsíců a ministerstvo potravinářství se tím marně zabývalo a nemohlo dospět k závěru, čím je to zapříčiněno.
Úřady se točily kolem tohoto problému, ale spotřebitelé medu to kupovali, protože cena byla dobrá a stín podezření počal pomalu padat na některé včelaře a zejména hygienu v jejich firmách.
A když měli včelaři dosti této negativní publicity, tak prostřednictvím včelařských společností provedli šetření všech včelařů, kteří své produkty tržně nabízeli k prodeji veřejnosti.
Při tomto vyšetřování nebylo nic odhaleno! Pak vstoupilo  do hry Včelařské sdružení! Zaslali kontaminovaný med do laboratoře  University of Guelph! Tam zjistili, že materií nití je bavlna. Studovali to dále a zjistili, že tato bavlna se nachází pouze v Indii.
Úřady poslaly do Indie několik odborníků a tam našli odpověď, ozřejmující tuto situaci!
Jednalo se o mumifikování mrtvých těl v Indii! Nanášejí mrtvým na kůži několikacentimetrovou vrstvu medu a domnívám se proč, protože většina lidí ví o jeho různých léčivých kvalitách. Pak je zabalí do bavlněné koule, resp. kokonu.
Takže mezi těmito chudými lidmi někdo přišel na to, že by mohl vydělat spoustu peněz, kdyby se ten med mrtvým odebral. Seškrábali med z těchto mrtvol - a tak všechno, včetně zbytků bavlny, bylo nacpáno do sudů - hlava-nehlava, a ven na export!
Já se dodnes ani nedívám na med v běžném obchodě! A když jsem prodával svůj med svým zákazníkům, nechal jsem tento příběh vytisknout coby varující informaci, a přikládám ji ke všem sklenicím. Nikdy jsem neměl problém s prodejem svého medu a vždy jen za dobrou cenu!

 

:-))

Počet úprav: 3, naposledy upravil(a) 'bh', 01.07.2020 15:52.

Názory čtenářů
02.07.2020 01:47
sokrates
takže ono opravdu? :-)
03.07.2020 23:59
alex
...zoufalci dělají zoufalé věci. Někdy za hranicí šílenosti

Děkuju
07.07.2020 22:26
darmoděj
Tak to je hustý! A to mám tak rád med

Přidat názor        ...nápověda k hodnocení
Avízo:
Anonym neuděluje tipy Skrytý názor

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)