Dílo #71861
Autor:Danny
Druh: Tvorba
Kategorie:Próza/Povídka
Zóna:Jasoň
Datum publikace:17.02.2019 21:21
Počet návštěv:183
Počet názorů:4
Hodnocení:5 1

Prolog
Toto je remake povídky napsané v době, kdy mi bylo 13 let. Vlastně také svým způsobem archeologie: snažil jsem se o takové znovunapsání, aby byl zachován duch originálu a přitom odstraněny jeho stylistické a věcné nedostatky.
Znovuobjevení
Když se mi na obrazovce objevila postava docenta ZQX PLF1435, vyslal jsem k němu myšlenku:

"To, že archeologické oddělení Impéria kontaktuje protidrogové, není zrovna obvyklý postup."

"Majore R7878M, tohle taky není obvyklá situace," odvětil docent, "nalezli jsme a rekonstruovali přístroj, který se ve své době mohl stát vektorem drogy. Víme, že období euro-americké civilizace nemáme pořádně zmapováno vzhledem k nepokojím, které následovaly po něm."

"Co tedy po mně chcete, pane docente?" zeptal jsem se.

"Jestli byste mohl prostě přijít a podívat se na ten náš nález," usmál se docent ZQX.

Když jsem nastupoval do teleportační kabiny, hnula se mnou zvědavost. Přece jenom se moc často nestává, že narazíte na artefakt z dávno zapomenuté, prastaré éry.

Když jsem se objevil v univerzitním kampusu archeologického oddělení, viděl jsem, že vědci již napojili rekonstruovaný přístroj na přívod již dávno neužívané elektrické energie. V blízkosti přístroje se nacházelo několik plochých předmětů, docent ke mně vyslal myšlenku, abych jeden z nich zasunul do mechanismu.

Účinkem byly vibrace. Slastné vjemy. Ten obrat - zhoupnutí - ták, ták! Ty kombinace. Radost - jé! Příjemné mrazení probíhá celým tělem. Zavlnění přesně v pravý čas - nemám slov. Nahoru - dolů - ano. Stop. Beru další plochý předmět. A další a další...

Byl jsem povolán proto, abych zjistil, zda jde o drogu, či ne. Ovšem nebyl jsem si jistý: zda budou abstinenční příznaky - taky komunikační kanál, přes který přístroj vysílal: podle mě se droga takto nikdy neužívala. Byl jsem zcela v rozpacích.

Pátral jsem po vodítkách. Ty ploché předměty byly rekonstruovány jen velmi hrubě: jenom u jednoho se zachovalo něco jako obálka. Jen dvě slova, vytisknutá polozapomenutým písmem: The Beatles.

Počet úprav: 1, naposledy upravil(a) 'Danny', 17.02.2019 21:27.

Názory čtenářů
18.02.2019 23:16
josefk
fajn
19.02.2019 00:00
fungus2

19.02.2019 03:48
Lu_Po
nene :) a to už leta vím, že se mi líbí, jak píšeš, a bojím se , že nemám absolutně šanci ... tě pochopit
19.02.2019 10:12
alex
...příjemná

Přidat názor        ...nápověda k hodnocení
Avízo:
Anonym neuděluje tipy Skrytý názor

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)