Dílo #71417
Autor:Danny
Druh: Tvorba
Kategorie:Próza/Povídka
Zóna:Jasoň
Datum publikace:08.02.2018 11:53
Počet návštěv:226
Počet názorů:5
Hodnocení:4 2

Náhlá smrt
O víkendu jsem bliknul za kamarádem do Buenos Aires a propařili jsme noc. Vzal jsem si pilulku proti kocovině a bliknul domů do Brna, kde jsem strávil zbytek neděle četbou. V pondělí ráno jsem bliknul do Mnichova do práce.

Je neuvěřitelné, jak teleportace změnila svět: pracuju v Mnichově a bydlím v Brně, přitom mi cesta netrvá ani sekundu. Na internetu se dalo komunikovat přes půl světa, nyní se můžeme přes půl světa stejně jednoduše osobně vídat. Vyřizoval jsem jednu věc za druhou a večer, kolem šesté, jsem nastoupil do teleportační kabinky, že bliknu domů.

Náhle se mi před očima ve velké rychlosti odvinul celý pracovní den.

Objevil jsem se v dlouhém tunelu, na jehož konci zářilo jasné světlo. Ze světla sálal pocit lásky. Náhle ke mně tato bytost telepaticky promluvila:

"Právě jsi zemřel. Jsem tvůj anděl-průvodce. Asi budeš dožadovat vysvětlení."

"Zemřel? Jak to? Co se mi stalo: náhlá mozková příhoda? Infarkt?" zeptal jsem se.

"Žádná nemoc. Tvé tělo bylo zničeno v kabině teleportačního přístroje." odpověděl anděl.

"Cože? Závada?" bál jsem se.

"Ne: takto vaše teleportační přístroje fungují: na jedné straně spojení je zničeno tělo a na druhé straně se objeví nové." informoval anděl.

"Co je to za nesmysl?" nesouhlasil jsem.

"Představ si myšlenkový experiment:" povídal anděl, "představ si, že nedojde k přesunu, ale ke kopii: že na druhé straně prostě jenom vznikne nové tělo. Z nových atomů. Potom ti musí být jasné, že to druhé tělo je někdo jiný. Protože je tělo vytvořeno přesně, má umělé vzpomínky na předchozí život, zkopírované z originálu."

"Lidé... nic nevědí?" zeptal jsem se.

"Jak by mohli? Do posmrtného života se dostanou až po smrti. A je nyní zaplevelen spousty kopií teleportovaných lidí. Viděls, jak ti před očima proběhl tvůj pracovní den v kanceláři? To byl celý tvůj život." vysvětlil anděl.

"Takže já..." koktal jsem.

"Jsi kopií těla, vzniklou tehdy, když se tvůj předchůdce, kterého jsem přivítal ráno, teleportoval z tvého bytu do práce."

Názory čtenářů
09.02.2018 00:20
alex
...no, nazdar :)
09.02.2018 10:41
Lee
... objev teleportace způsobil převrat na trhu práce andělů... že je to pořád baví vysvětlovat :D

jinak mi to připomíná nějaký krajní meze nebo něco takovýho.. byl tam podobnej příběh. nějakej novinář jako první zkoušel teleportaci s tím, že je to blbost, když vylezl z kabinky, byl samozřejmě tam kde předtím... vysmál se jim, oni mu vysvětlili princip teleportace a zabili ho, zatímco v televizi už běžel přenos o první úspěšné teleportaci... :)
09.02.2018 10:44
Lee
...což mě tedy ještě přivádí na myšlenku, že lidé o tom vědět musí, protože někdo tu likvidaci starýho těla musel do kabinky vyrobit. osobně by mi přišlo nejlepší staré tělo prostě rozřezat a vyrobit z něj jídlo...
13.02.2018 17:47
slunečnice
teda to jsou věci. Ještže sedím na sedínce v práci a teleportuju se tak maximálně domů, případně k šéfům, o kterých někdy ale nemůžu tvrdit, že nejsou teleportací vyměnění, protože jim, mám dojem občas šibe víc jak mě. :-)
17.02.2018 22:08
josefk
hlavně, že pracuješ a odvádíš daně :)

Přidat názor        ...nápověda k hodnocení
Avízo:
Anonym neuděluje tipy Skrytý názor

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)