Dílo #71071
Autor:Pepík z Hudlic
Druh: Tvorba
Kategorie:Próza/Miniatura
Zóna:Jasoň
Datum publikace:01.07.2017 10:56
Počet návštěv:540
Počet názorů:5
Hodnocení:5 2 1 1
Patří do archívu:<Soukromý> Wopi: zachyceno v pavučinách

Prolog

Tak trochu narážka na Orwellův román "1984" a oblíbenou hlášku "velký bratr tě sleduje!"

Malý bratr

 

            Je to můj dobrý přítel. Malý bratr. Zkrátka spam.  Už jsem si na něj zvykl. Mění sice tváře, ale já vím, že je jen jeden. Vyleze vždycky, když se mu něco nelíbí.

            Dva dny se neukázal, ale včera se zase objevil. Tvůj malý bratr tě sleduje! Aha, díval jsem se přes google na lyžařská střediska. To se mu nelíbí. Zřejmě to není sportovní typ. Ukázal se v podobě reklamy na viagru. Samozřejmě jsem ho smazal. Ale určitě zas vykoukne. Chci si totiž koupit nový běžky.

            Jak jsem předpokládal. Sotva jsem zadal vyhledávání, zase mrška vykoukl. Tentokrát se převlík do reklamy na Pedigree. Ale já jsem si jist, že je to pořád on.

Už jsem se s ním chtěl skamarádit, ale vždycky mi potvůrka foukne. Poslal jsem mail sám sobě a do předmětu napsal „Ahoj, malý bratře!“ To ho zřejmě zaujalo. Hned zase vylez. Nabízel mi nějakou polonahou babu s dopisem přeloženým internetovým překladačem. „Dobrý den, med. Posílám vám mnoha polibky. Když se setkáme?“

Tak tohle ne. Ovšem je pravda, že já vlastně nevím, jakého je pohlaví, že. Třeba to není malý bratr, ale malá sestra. Zkouším to tedy znovu a píšu si další mail „Ahoj, malá sestro!“ A už je tu zas. „Zachraňte děti v Sýrii!“ křičí titulek a na fotce je syrská žena s plačícím dítětem v náručí. Aha, asi mu vadí ten přívlastek malý.

Další mail. „Ahoj, sestro!“ Samozřejmě zase vylezl. Nebo vylezla? Zdá se, že konečně pochopil nebo pochopila, o co mi jde. Nabízí mi ubytování ve Špindlu. Hotel Pod jasany, průměrná cena za noc 2351 Kč. To teda není z levnýho kraje!  Posílám si další mail a do předmětu píšu „To je drahý!“ Obratem přichází nabídka hotelu Sněžka, 1419 Kč. A tak píšu dál. „Pod tisíc!“ Bum. Je tu nabídka hotelu Horní Pramen. 1081 Kč. Nic levnějšího opravdu není? Nicméně zdá se, že už mi nabídky viagry posílat nebude.

A tak se z nás stali opravdoví bráchové. Já si napíšu mail s požadavkem a on vyhledá přesně to, co chci. A já v klidu pracuju a nemusím procházet spousty webových stránek. Tak čau, malý bratře!

 

Názory čtenářů
02.07.2017 12:45
Wopi
Moc pěkné!
02.07.2017 14:07
Pepík z Hudlic
Jsi ke mně příliš shovívavý. :-)
07.07.2017 23:51
sokrates
dobrý :-)
08.07.2017 09:39
Pepík z Hudlic
Díky!
09.07.2017 08:25
slunečnice
Líbí moc

Přidat názor        ...nápověda k hodnocení
Avízo:
Anonym neuděluje tipy Skrytý názor

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)