Dílo #69705
Autor:Mario Czerney
Druh: Pro pobavení
Kategorie:Jiné
Zóna:Jasoň
Datum publikace:11.06.2015 04:08
Počet návštěv:360
Počet názorů:1
Hodnocení:2 1

betonová anekdota

  Známá cimrmanovská anekdota o kyselině peroksosírové (H2SO5) by mě jen stěží rozesmála, nebýt následně podaného vysvětlení, proč se mám smát. V chemii jsem naprostý laik a díky mým učitelům chemie, cítím k této oblasti lidského vědění mírný odpor.
  Ale to jen na úvod a na předem vysvětlenou. Protože mám pro vás připravený stejně nebo dokonce více sofistikovaný vtip. I tady bude jistě potřeba vysvětlení. Anekdotu jsem "vymyslel" až po té, co jsem byl jejím svědkem. Takže je skutečná a vtip jí dodává ta totální absurdita, ta mě dohnala až k smíchu se slzama v očích. Ale posoudíte sami.
  Nejdříve tedy anekdota: Královská postupka ve hře Triple Draw 2-7 LowballZasmál se někdo? Já vím, jen stěží. Takže přesně jak jsem tvrdil, chce to vysvětlení. Pro jistotu vtip ještě jednou, kdyby se někdo chytil: Královská postupka ve hře Triple Draw 2-7 Lowball. (Zase nic?)
  Poker má údajně stovky variant. Ten nejklasičtější a základní poker má jednu neporazitelnou kombinaci, kterou když držíte v ruce, nemůžete prohrát. Jedná se o tzv. královskou postupku v barvě. Například máte srdcové eso, srdcového krále, srdcovou královnu, srdcového jacka a srdcovou desítku. To je královská postupka. Mnozí hráči pokeru o ní jen sní, protože je to  výjmečná kombinace a čeká se na ní i několik let (samozřejmě také záleží jak moc často poker hrajete). A jde tu hlavně o pocit, jelikož si konečně na vás paní Štěstěna vzpoměla. Připodobnil bych to sázce, že hráči Sokola Kotěhůlek porazí FC Barcelonu.
  Naproti tomu tu stojí jiná odnož pokeru: mít co nejnižší karty. Na tom staví celkem populární - byť v našich končinách prakticky neznámá - hra Limit Triple Draw 2-7 Lowball. Při této hře držíte v ruce pět karet a můžete vyměnit jejich libovolný počet a to hned třikrát. Během výměn, před nimi i po nich lze sázet. Cílem hry je držet v ruce co nejnižší možnou kombinaci, přičemž je k ničemu mít postupku či barvu (pět karet stejné barvy) apod., znevýhodňuje vás pár, trojice apod. Nejlepší nízká kombinace je 7-5-4-3-2. Máte-li v ruce 8-6-4-3-2 a váš soupeř 8-5-4-3-2, prohráváte díky šestce. Pravděpodobnost nejlepší kombinace 7-5-4-3-2 je vzhledem k trojí výměně karet poměrně značná, je sice neporazitelná, ale takovou váhu jako královská postupka rozhodně nemá a mít nemůže. (Obrázek je z jedné mé pokerové session: držím neporazitelnou kombinaci, mám nejnižší možnou kombinaci do sedmičky, do šestky by to byla postupka).

  A teď k pointě samé. Hrál jsem nedávno na PokerStars jistý kvalifikační turnaj o vstupenky do turnaje o peníze. Hrál se výše popsaný Limit Triple Draw 2-7 Lowball. Přihlášení se do tzv. freerollových turnajů vás nic nestojí, v tom je jejich kouzlo a zúčastnit se ho může i ten, kdo nemá v kapse nebo na účtu ani floka. Turnaje se zúčastnil i jistý hráč, pokud si matně pamatuji, byl z nějaké jihoamerické země, který pravidla Limit Triple Draw 2-7 Lowball zřejmě nikdy neviděl. Mohutně navyšoval  sázky a já karty před poslední výměnou raději položil. Další hráli dál. Jihoameričan vybičoval sázky na nejvyšší možnou hranici, ale když pak ukázal (a zřejmě vítězoslavně) své karty, byl jsem v šoku: ten poštilec držel v ruce pět srdcových karet, a co víc, měl royal straight flush (královskou postupku v barvě). Mít v klasickém pokeru královskou postupku v barvě je velké štěstí, ale docílit ve Triple Draw 2-7 Lowball, když se pídíte po kartách co nejnižších a barevně různorodých, téhle kombinace je opravdu kuriózní. Zatímco 7-5-4-3-2 je neporazitelná, dalo by se na druhou stranu cimrmanovsky podotknout, že A-K-Q-J-10 v barvě je nevyhratatelná. Smál jsem se na celý dům, viděl jsem na vlastní oči papeže, viděl jsem v jedné pražské hospodě prezidenta naší země, viděl jsem padat hvězdy, viděl jsem v Krušných horách jedno malé tornádo, ale tohle jsem fakt ještě neviděl. A sotva ještě nikdy uvidím. Tak, a teď už se můžete vtipu Královská postupka v Triple Draw 2-7 Lowball zasmát i vy. 

Názory čtenářů
11.06.2015 10:12
Danny
:)))

Přidat názor        ...nápověda k hodnocení
Avízo:
Anonym neuděluje tipy Skrytý názor

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)