Dílo #62707
Autor:fungus2
Druh: Pro pobavení
Kategorie:Próza/Ostatní
Zóna:Jasoň
Datum publikace:02.08.2010 01:00
Počet návštěv:632
Počet názorů:5
Hodnocení:3 1 2
Patří do sbírky:HUMORNÁ

Prolog
A opět něco málo chatařského vzpomínání.
CHATAŘSKÉ VZPOMÍNKY-2
Na rodičích mne fascinoval jejich rozdílný přístup k pečování o zahrádku chaty. Matka se jí všemožně snažila zvelebovat, zatímco otec svými počínáním dělal pravý opak. Otcovou mánií bylo vysazování stromů a keřů, jelikož ze dvou stran kolem zahrady vedla cesta. A tahle skutečnost otce velmi znervózňovala. Jeho vysazovací posedlost všeho možného trvala po několik let a plot po pár letech zmizel v neprostupné džungli zeleně. Otec byl spokojen a velmi rád se plížil zarostlými prostory zahrady. Občas naslouchal lidem, kteří chodili po cestě, a užíval si toho, že není vidět.     
 Matku samozřejmě postupné zarůstání zahrady ze všech světových stran přivádělo k zoufalství, jelikož vzrůstající stromy bránily pronikání slunečních paprsků k tomu, co se snažila pěstovat. Poněkud znervózněn byl i náš soused, u jehož plotu otec také vysázel velké množství stromů a keřů. To mělo za následek, že tu a tam u jeho plotu uschnul strom. Otcovi začalo být jasné, že to není náhoda. A tak byl škodolibě potěšen, když sousedovi po nocích jistí lidé kradli písek, jenž se nacházel na velké hromadě před jeho zahradou. Je vám asi jasné, že krádeže pozoroval ukrytý v houštině. Otec trpěl i další mánií, která se vyznačovala taháním všelijakých různých věcí i krámů na chatu. To opět přivádělo matku k zoufalství, protože se zahrada začala měnit ve skladiště všeho možného. A tak se pod stromy vršila prkna, železa, cihly a další různé věci.       
  Tyhle věci sháněl otec, kde se dalo a své známé, co vlastnili auta, využíval k dopravě všeho možného. Občas se také pustil na vlastní pěst do shánění, což se dělo pod pláštíkem tmy. U chatařské osady se nacházel starý transformátor, který se pod nájezdy nenechavců měnil ve zřícenu. A jedné noci se na lup cihel vypravil otec s kolečkem. Nedojel však daleko, jelikož hlasité vrzání rušilo noční klid chatařské osady. Následující noc se otec opět vydal už s nevrzajícím kolečkem k transformátoru. Za dvě hodiny se vrátil s velkým množstvím cihel, zpocený, špinavý a za skuhrání, že ho bolí záda. Tehdy jsem pochopil, že krást není jednoduché.
 Když otec dostal nápad, že by neškodilo postavit na zahradě kůlnu, tak nikdo z rodiny netušil, že následující roky budou ve znamení hlemýždího stavebního tempa. Otec nějakým pro mne záhadným způsobem naplánoval stavbu kůlny tak, že nešla postavit. To mělo za následek, že první pokus jí postavit na jím vybudovaných základech, skončil fiaskem. Napodruhé už se dostavění dařilo, ale vzpomínám si na jeden den, kdy hrozilo, že rozestavěná kůlna spadne. Tehdy se přihnala nad chatovou osadu bouřka se silným větrem a lijákem. Kůlna se začala ve větru naklánět a otec zavelel k jejímu podpírání. A tak ve větru, dešti a za hromobití čtveřice postav za jekotu podpírala kůlnu. Díky téhle rodinné akci nespadla a po čase byla dostavěna.

 A o dalších vzpomínkách zase příště.
Epilog
 

Počet úprav: 4, naposledy upravil(a) 'fungus2', 08.08.2010 10:55.

Názory čtenářů
02.08.2010 10:44
slunečnice
**
02.08.2010 12:32
Diamant Popelka
fanny fater!
02.08.2010 19:31
fungus2
Děkuji!
02.08.2010 22:29
josefk
a za Mekotu :))
02.08.2010 22:35
fungus2
Díky o))

Přidat názor        ...nápověda k hodnocení
Avízo:
Anonym neuděluje tipy Skrytý názor

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)