Dílo #29424
Autor:Konstantinidisová
Druh: Tvorba
Kategorie:Próza/Vyznání
Zóna:Jasoň
Datum publikace:29.07.2006 14:02
Počet návštěv:5110
Počet názorů:32
Hodnocení:19 3 9 5
Patří do archívu:<Soukromý> Wopi: zachyceno v pavučinách

Prolog
Tak nám zablokovali Wopiho. To je dobře. Blokování je "in". Takže už i Wopi je "in." Třeba mu přibude více čtrnáctiletých fanoušků.
Kdo neblokuje s námi, blokuje proti nám! Repulsion získal moc a je třeba ho proto začít brát vážně!
Ve své kampani přislíbil: Je třeba více blokací. Myslím to s vámi upřímně.
Protože: Kdo chvíli neblokoval, již blokuje opodál. České blokace do českých rukou!

Repulsion v tajném hlasování získal valnou většinu hlasů. I já byla zmanipulována. (jeho fotografií!)
JE TŘEBA ZABÍT REPULSIONA!

 WC, Hlavní nádraží

Na začátku byly sračky, jako obvykle.

Ležel tam s kloboučkem z Tuzexu od maminky. Jediné, co mu zůstalo. Kromě dusivého smradu zachlé moči cítil i bezmoc. Nikdo se neotočil, nikdo se nezajímal. I jeho tabulka na provázku zavěšená na krku byla k ničemu. Dobře si uvědomoval, že on je ten jeden z mála, kdo umí za Zemi číst. I přesto věřil, že snad jednou, jednou někdo přijde. Bude to v úterý?

Dost bylo unylosti, dost bylo falešného sentimentu a mentální i citové masturbace, dost bylo přeslazených, rádoby originálních metafor. Život je hnusnej a my to víme. Svět je založen na věčném boji na život a na smrt.

Tak tomu bylo, tak tomu je, tak tomu bude. A přesto mu už záchodky začínaly být malé. Jeho ego rostlo, zatímco počuraná chodbička zůstávala stále tři na čtyři metry. Rostl a rostl.
Nehraju s vámi na stejném hřišti! To sí říkal cestou z Hlaváku pod Hlávkův most. Věděl, že jeho cesta je delší a trnitější než cesta „těch ostatních.“ On nebyl jalový, ani netoužil po penězích. Chtěl jen být slyšen! Chtěl říct lidem pravdu! Pravda je někde tam venku! Moc dobře věděl, že potřebuje získat někoho, kdo jeho myšlenku pochopí anebo ji přinejmenším bude transportovat dál.
Jsem Repulsion, přicházím k vám z české země, přináším vám hnus. Možná si myslíte, že hnus nepotřebujete, že ho znáte. Možná ano, ale rozhodně k němu zaujímáte špatný přístup. Stejně jako orchidej vykvétá z mrtvoly stromu, stejně jako my živíme svá těla mršinami zvířat, stojí i celý tento svět na hnusu, vraždě, znásilnění. Hlouček tajemných postav rozestavěných do kruhu se jako na povel otočil. Malý muž, jenž stál uprostřed toho roztodivného uskupení, přišel o své diváky. Ta špína, co přišla, mluvila hlasitěji a jasněji než on. Dokázal říct své pojetí světa TŘECH větách! Navíc v takových, jenž všichni museli pochopit. Několik postav udělalo několik smělých kroků směrem k cizinci. Byli zvědaví a unavení přednáškami malého muže. Jeho laskavá slova zněla ostatně jak ukolébavka, a oni chtěli shnilé maso!

Hnus je samozřejmě v bulvárním tisku, v bulvární televizi - prezentován jako lidová zábava. To je logické. Ty plátky a ta televize jsou samy hnus. Hnus v hnusu sám sebe neguje - tedy snaží se o to. A většina z vás se tváří, že to nevidí. Nebo o tom i mluvíte, ale to je tak všechno. Vaše "tvorba" je úplně stejně hnusná.
Proto k vám přišel Repulsion,
řekl tajemný cizinec. Nic naplat. Přetáhl většinu posluchačů a zanedlouho i voličů. U malého muže zůstala jen chabá hrstka pochybovačů a tajných lásek nebo příznivců.

Váš našeptávač je milý, citlivý, osvícený, vzdělaný, tolerantní a vůbec skvělý člověk. Má však ve slabinách trn, a o ten, když mu někdo brnkne, stává se z Břízy úplně jiný tvor. Je třeba ho zabít! Neváhal prozradit své největší přání. Tušil, že našel správnou skupinku hlupáků, kteří budou poslouchat. Čtěte! Pojďte ke mně blíž a čtěte! Přikázal jim. Na hrdle mu visela stále stejná tabulka, kterou se snažil upoutat pozornost narkomanů a homoušů na záchodcích na Hlavním nádraží.

Dost bylo unylosti, dost bylo falešného sentimentu a mentální i citové masturbace, dost bylo přeslazených, rádoby originálních metafor. Život je hnusnej a my to víme. Svět je založen na věčném boji na život a na smrt.

Jeho smrtí získáte nadhled! A tak oni šli a vhodili ono plouvoucí dřevo do Vltavy. On plave! Zakřičel jeden z nevidoucích. Repulsion utrpěl vážnou podpásovku. Cuklo mu v podbřišku. Ten kopanec si přece nezasloužil! Jak je možné, že Bříza umí plavat?

Pravdu má ten, který se na hladině udrží delší dobu! Zakřičela do ticha jedna z tajných milenek či lásek malého muže.

Tajemné postavy rychlostí velké ručičky zastaralého budíku stočily své zakryté hlavy směrem k Repulsionovi.

Teď nebo nikdy! Utéct nebo se na místě posrat strachy? Zemřít nebo zvítězit? Netušil, zda takovou zkoušku ustojí. Věděl, že jeho kapsy jsou plné ukradených stříbrňáků. Ale vyhodit je nemohl. To by byla potupa. Postavy ho uchopily a strčily do vody.

Stačil říct jen něco málo, ale jen málokdo tomu rozuměl: Bříza se zachoval jako klerofašistický mamrd (pozor - já neříkám, že něco takového je. Jenom, že se tak zachoval. To je rozdíl.) Ani ty závorky nebyly z jeho rtů příliš čitelné. Vltava sevřela jeho citrónovníkovou hlavu i s tabulkou. Ta se potopila až několik vteřin za ním. Jeho dílo ho dokázalo přežít, i to se dalo pokládat za malý úspěch.


Možná jste si všimli, že Repulsion teď nějak nepíše. Ono je to tím, že ty Repulsionovy texty jsou obrázky jeho duše. A na Repulsionovu duši teď vůbec není pěkný pohled. (Ani na jeho rozložené hnusné a odporné tělo.) Není divu, že se za ni stydí. (A snad i ti/ty, co mu na dvě minuty uvěřili/y.)


Epilog

Co bude s potopenými stříbrňáky pod Hlávkovým mostem? Může být Repulsion považován za anonymního dárce neziskovému literárnímu serveru? Kdo se pro odporný poklad potopí? Kdo najde odvahu? A neukradne nakonec někdo Repulsionův poklad? ... a je tam ještě vůbec?

Kdyby se vydal Repulsion pod jiný most, byl by vyslyšen?
A proč se nikdy nenaučil plavat?

Počet úprav: 4, naposledy upravil(a) 'Konstantinidisová', 29.07.2006 18:24.

Názory čtenářů
29.07.2006 18:23
adelka
Já nevím, mentálně lze nejlépe člověka zablokovat v období 3 - 5 let, možná když by se wopi vrátil...regrese...pak by mohl být zablokován, ale takhle...
29.07.2006 18:27
Repulsion
Konstantinidisová napsal(a):
Dobrá, mám si pro větší čtenost a popularitu uveřejňovat menstruační kalendář?
Obávám se, že kalendář sám o sobě je poměrně nudné čtení. Menstruace jako taková by možná mohla být nosným tématem, ale záleželo by samozřejmě na podání...
29.07.2006 18:30
Konstantinidisová
To souhlasím. Málokdo z chlapů ví, jak MOC se třeba ženám zvyšuje v těchto dnech libido...

...nehledě na estetiku a etiketu, že:-) Napsat tak rozmarné pojednání o prokrváceném týdnu... ach!

Ještěže jsem chlap! :)
29.07.2006 18:31
stanislav
Repulsion napsal(a):
Karel je tu od toho, aby se navážel. Proto ho máme všichni tak rádi. O stavu své stolice nás pravidelně informuje. Proto ho máme všichni tak rádi.
souhlasím s Prorokem. absolutně! 
29.07.2006 18:45
fungus2


29.07.2006 20:37
xicht
Konstantinidisová napsal(a):
To souhlasím. Málokdo z chlapů ví, jak MOC se třeba ženám zvyšuje v těchto dnech libido...
libico? ;-)
29.07.2006 20:46
Humble
libikdo? :o)*
29.07.2006 20:55
Wiki
jo, skvělý comeback !!
29.07.2006 22:37
Papageno
píšeš velice dobře
avi
29.07.2006 22:39
Sarastro
Papageno napsal(a):
píšeš velice dobře
avi
souhlas
silný nadprůměr
30.07.2006 07:51
Andromeda
ty budeš asi pěkný číslo, viď ?     heh......  :o)
30.07.2006 08:21
flétnistka
...
30.07.2006 14:26
Vladimír Ochrana
nelze netipovat :-)
30.07.2006 14:50
LISKA
Vladimír Ochrana napsal(a):
nelze netipovat :-)
30.07.2006 16:34
Charlien
Vladimír Ochrana napsal(a):
nelze netipovat :-)
lze tipovat!!!
31.07.2006 02:19
Vích
je to nějaké rozvleklé, chtělo by to proklestit
31.07.2006 12:40
karel_letoun
Jé je, menstruace, kvůli ní jsem byl zablokovanej, je to víc než rok, a bylo tady z toho veliké pozdvižení, pamatujete na to někdo?
Menstruační kalendář zajímá toho, který to co menstruuje používá, já to nejsem, takže mě asi zajímat nebude. Spíš by mě zajímalo, jak se ti sere když menstruuješ Konstandinidisová, to může bejt zajímavý. A jak si vytíráš prdel, kam až s papírem ručkuješ. A kterým směrem, odkud kam.
Já se ráno spokojeně vysral, prdel si umyl a lehce pomazal heřmánkovou mastičkou, abych měl příjemný pocit i na prdeli.
Přeji všem hezký den !!!
02.08.2006 08:46
stanislav
karel_letoun napsal(a):
Jé je, menstruace, kvůli ní jsem byl zablokovanej, je to víc než rok, a bylo tady z toho veliké pozdvižení, pamatujete na to někdo? Menstruační kalendář zajímá toho, který to co menstruuje používá, já to nejsem, takže mě asi zajímat nebude. Spíš by mě zajímalo, jak se ti sere když menstruuješ Konstandinidisová, to může bejt zajímavý. A jak si vytíráš prdel, kam až s papírem ručkuješ. A kterým směrem, odkud kam. Já se ráno spokojeně vysral, prdel si umyl a lehce pomazal heřmánkovou mastičkou, abych měl příjemný pocit i na prdeli. Přeji všem hezký den !!!
dík. tobě taky.
03.08.2006 18:44
Diotima
je to čtivá sračka!
22.08.2006 21:06
Colega
škoda, že toto veledílo novodobé propagandy hyzdí pár chyb, které zcela zamlžují smysl textu

za všechny jmenujmež kupříkladu:

...světa VE třech větách...
...takových, JEŽ všichni museli...

navíc Prorok samozřejmě nemá "rozložené hnusné a odporné tělo", jak se může každý na vlastní oči přesvědčit

jinak ale bravo, Urválek hadr
[ << ] [ < ]

Přidat názor        ...nápověda k hodnocení
Avízo:
Anonym neuděluje tipy Skrytý názor

(Pro přidání názoru je třeba se přihlásit)